Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék én?

Mit tehetnék én?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy kis fenyegetést a kedves szomszédtól a nyilt utcán, hogy ha a kutyámnak nem csinálok olyan helyet ahonnan nem hallja minden reggel az ugatását feljelent. Szóltak már többen, hogy kössem meg de nem lehet mert félek, hogy akkor csak támadóvá válik mint a fiamék kutyája. Engem nem zavar a kutyám, akkor mást miért zavar ha ugat reggel? Mit tehetek én? Tényleg feljelenthet?

2020. febr. 28. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Igen, feljelentheti birtokháborításért és most már az rendőrségi hatáskörbe tartozik. De ha olyan, akkor ezzel nem is vesződik és elintézi végleg a dolgot ha érti mire gondolok.
2020. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem nem értem mire gondolsz?
2020. febr. 28. 22:44
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Arra gondol, hogy megmérgezik. Bár nem értem, miért írta a birtokháborítást, lehet csendháborításra gondolt. Ha neten rákeresel, biztos találsz ezzel kalcsolatos törvényeket.
2020. febr. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%
Azért írtam birtokháborítást, mert egy hosszabb ideig tartó zavarás már nem csendháborítás.
2020. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg olyan nehéz lenne megtanítani azt a kutyát arra, hogy ne ugasson? Inkább hadakozol a szomszédokkal, minthogy rááldozz egy kis időt és megne eld a saját kutyádat? Nem is értem, hogy az ilyen emberek miért tartanak állatot.
2020. febr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért mert volt amikor a kedves szomszédom fia fátlopott és utánna be se ismerte. Amúgy meg nem kis kutya és én sem vagyok már fiatal! Miért én vagyok a hibás ha őt meg a többit zavarja de engem nem. Vegyenek hangszigetelést csukják be az ablakot amúgy is tél van ha nem lenne nyitva nem is hallaná szerintem.
2020. febr. 29. 08:04
 7/17 anonim ***** válasza:
35%
Ha valaki meg fogja mergezni a kutyámat, akkor fel fogom gyújtani a házát
2020. febr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
15%
Igazából már ott sánta a dolog, hogy valaki nem képes eldönteni, milyen környezet az, ahol békében el tud éldegélni. Lakótelepen tartani - főleg nagy testű - kutyát egy az egyben állatkínzás, ugyanakkor azt is be kell látnia sok embernek, hogy a kertvárosi családi házban nem extrém ötlet a kutyatartás. Ha egy kertes házban ugat egy kutya - és a birtokhatárt sem hagyja el, - akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy ugat-e vagy sem. - Nem azért tart az ember kutyát, hogy zabáljon és körbe szarjon mindent, hanem azért, mert társra vágyik, kell neki valami élőlény, amelyről gondoskodhat, akihez szólhat alkalomadtán, de sok lenne neki bizonyos helyzetekben egy másik ember. A kutya szerepe még csak nem is az, hogy leterítsen mindenkit, aki belép a kertes ház kertjébe, hanem az, hogy jelezzen. A jelzés elsődleges formája pedig az ugatás, - mivel a kutyák lemaradtak azokról a továbbképzésekről, ahol a biztonságtechnikai berendezések üzemeltetését oktatják. És nem csak arról szól a kutyaugatás, hogy jön-e valaki, - a kutya kíváncsi, érdeklődését is ugatással fejezi ki úgy, ahogyan a nemtetszését és az örömét is (bizonyos helyzetekben). Illene tekintettel lennünk egymásra, mint embereknek, - kertes házban lakó embernek nem illene háborogania, hogy ugat x számú kutya a környéken a nap bármely szakában, de akik lakótelepi lakóüregekben, városok frekventált helyein funkcionáló garzonjaiban tartanak kutyákat, azoknak is illene elgondolkodniuk azon, hogy helyesen választották-e meg az környezetüket, ahol élnek. Akiket dobál a sors, - nem a saját döntésük határozza meg az életterüket, - azoknak meg illene tiszteletben tartani a többségi akaratot, miközben próbálnak törekedni a saját elképzelésüknek megfelelő környezet kialakításán. De kár is volt ennyit írnom, mert ez Magyarország, - a morálisan leginstabilabb emberek gyűjtőhelye Európában.
2020. febr. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Ez igen, emberek! Látszik, hogy itt még a 21. században sem divat a felelős állattartás.
2020. febr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
9.-nek:Ön is egy morálisan instabil ember, már ha van ilyen fogalom egyáltalán, mivel csak a maga látószögén át nézi a dolgokat. A kutyát lehet és kell is nevelni, nem zavarhat állandó jelleggel másokat.Aki nem képes felelősen állatot tartani, az ne tartson! Vagy ha tart ne csodálkozzon azon, hogy egyszer arra ébred, hogy a kutyája többé már nem fog ugatni.
2020. febr. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!