Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire tapintatlan dolog,...

Mennyire tapintatlan dolog, ha nem nyitok ajtót kopogásra pedig itthon vagyok?

Figyelt kérdés

Kertes házban élünk, a telek jelenleg még össze van nyitva a szomszéd telekkel, nincs kerítés. (Nyilván az a cél hogy majd legyen, de még nem sikerült megoldani most pedig nem tudjuk mikor fog sikerülni a kialakult helyzet miatt. Nem ez a lényeg.)

A szomszéd bácsi és a párja napi többször jönnek és kopogtatnak. Volt, hogy segíteni kellett nekik a számítógéppel, meg minden áldott nap behozzák nekem a kerítéstől a megrendelt ebédet, pedig minden nap határozottan elmondom nekik hogy ne tegyék. Ehhez hasonlók.

A kérdésem, hogy vajon mennyire bunkó dolog, ha egyszerűen nem reagálok a kopogásukra? (Az egyértelmű számukra hogy itthon vagyok a házban, hiszen látnának elmenni, plusz nyitva vannak az ablakok, szűrődik ki zene, hangok.)

Őszintén szólva én már egy hete egyáltalán nem nyitok nekik ajtót, kezd elegem lenni belőlük. Én is dolgozok, gyakran épp megbeszélésem van, nem érek rá bármikor ugrálni nekik, emellett ráadásul járvány van amit nem kellene elkapniuk, most nem szívesen találkoznék velük face to face.

Van ismerősöm, aki szerint nagyon bunkó vagyok emiatt. De szerintem meg ha valaki elfoglalt és megkér hogy hagyjam békén, akkor bunkóság napi többször menni és verni az ajtaját.

Tényleg én vagyok a tapló? Mit gondoltok? Tényleg kötelességem lenne napi többször eldobni mindent és ugrálni nekik?

(Ugyanitt: valahogy le lehetne állítani őket, hogy ne is jöjjenek, ne kopogtassanak állandóan? Ajtót már nem nyitok, kerítés későbbi projekt, meg lett velük beszélve sokszor, ezeken kívül tehetek valamit vajon?)


2020. ápr. 8. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem értik meg, hogy kopjanak le, akkor az már az ő szegénységi bizonyítványuk. Gondolom unatkoznak, de ez nem mentség arra, hogy a hárklijukkal másokat zaklatnak.

Ez nem bunkóság, nem taplóság. Jogod van a magánéletre és a saját lakásodba, telkedre azt engedsz be, akit akarsz. Nem vagy köteles ajtót nyitnod, csak azért, mert öregek.

Nálunk a lépcsőházban van egy néni. Egyedül él, sajnálom is, hogy nem tud mit kezdeni magával, de ez nem az én bajom. Már hajnal 4-kor felmos, majd a folyosóra önti ki a vizet (oké, hogy egy belső udvarra néz a folyosó, de akkor is...), korán reggel már megy valahova, egész nap jön-megy. Volt időszak, amikor virágokat osztogatott random embereknek a házban. Volt, hogy kért segítséget, akkor segítettünk neki: felakadt a redőnye, a TV-t fel kellett emelni, hogy a terítőt alatta ki tudja mosni, meg ilyenek. Aztán már jött volna mindenért, hogy segítsünk. Ha épp a konyhában voltunk és nem tudtunk rögtön ajtót nyitni, mikor csöngetett, elkezdte rángatni az ajtókilincset és csöngetett össze-vissza. Na ott eldöntöttük, hogy soha többet nem segítünk neki, mert azért mindennek van határa. Még jó, hogy zárva volt az ajtót, mert simán bejött volna engedély nélkül. Szóval az ilyeneknek jelezni kell, hogy tipli van. Persze neki áll feljebb, mostmár egyáltalán nem köszön, de azelőtt sem dukált neki nagyon. Valamelyik nap a szembe szomszédnak ebédet vitt, hallottuk, hogy mondta neki a szomszéd, hogy neki nem kell, mert ő főzött, de otthagyta neki, hogy azt neki hozta. Én el nem fogadtam volna.

Az ilyenek a fejedre nőnek, ha hagyod nekik.

2020. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Amiközben dolgozol és elfoglaltságot végzel, akkor ezesetben teljesen érthetō, hogy nem ugrálsz nekik.


Én talán max. akkor érezném kicsit bunkónak magam, ha máskor kopogtatnának, amikor épp semmi dolgom. De azt teljesen jogosnak ítélném, hogy miközben a munkámra koncentrálok, aközben elvárom, hogy békén hagyjanak, mert könnyen ki lehet zökkenteni a koncentrációmból.


Ha megkérted, hogy hagyjanak békén, akkor részükrōl bunkóság az, hogy folyamatosan zavarnak.

2020. ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy bukó. Esetleg az a hibád hogy nem vagy velük elég határozott, így félreérthetnek.
2020. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Semennyire. Én van mikor csöngetésre se feltétlen megyek ki. Két telefonszám is van az ablakon, ha valami nagyon fontosat akar, hívjon fel!
2020. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem vagy bunkó. Ők unatkoznak, te meg nem.

Egyébként a kerítés alapot te is le tudod tenni, aztán majd ha találsz embert a munkára, akkor megcsinálják rendesen. Nekünk is x éve "közös telek" volt a szomszédokkal és volt, hogy átkopogtak amikor unatkoztak. Hamar véget vetettünk neki.

2020. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
Úgy vélem, hogy attól a pillanattól nem tekinthetnek bunkóként egy emberre, hogy kinyilvánította az igényét arra, hogy ne zavarják kelletlenül. Hozzám be kell jelentkeznie annak, aki személyesen akar kommunikálni velem, mert egyszerűen nem nyitok ajtót senkinek. Ezzel veszem elejét annak, hogy ranadom emberek csesztessenek, - házaló ügynökök, szélhámosok, sehova tanúi, vallási agyamentek. A postást is csak úgy engedem be, hogy közli kihez jött és mit hozott neki, - ugyanis már az is divat a házba jutás reményében elsütött hazugság minőségében, - hogy "A postától vagyok". -Legyél! Rendőr, tűzoltó jöhet,- de az is csak akkor, ha közli, hogy milyen engem érintő okból! Múltkori is feljött gyalog az y. emeletre valaki, aztán püfölte az ajtót! Elfáradt és elment. Ha betörő jön, annak adok ki szívesen csavarhúzót, hogy hamarabb bejusson, de csak akkor, ha helyreállítja az ajtót és vissza tesz mindent a helyére, mielőtt elmegy.
2020. ápr. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az alap, hogy bezárom az ajtót, volt hogy ők is bejöttek már régebben, mert kopogtak és nem ment ki senki...

Kerítéshez semmi nincs itt, nem olyan rég költöztünk, voltak sürgősebb munkák, aztán most meg nem tudunk eljutni ilyesmiket vásárolni. Szóval ez még pár hónap mire rendeződik.

Viszont addig is szeretném megőrizni a mentális épségem. :)))

2020. ápr. 8. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem kamera van az ajtó felett, megnézem ki kopogott, én sem nyitom senkinek ki az ajtót akihez nincsen kedvem.
2020. ápr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!