Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kijárási korlátozás megszegé...

A kijárási korlátozás megszegéséért 5-től 500 ezerig terjedő pénzbírságot szabhatnak ki. Mi az a szabálysértés, amiért félmillióra is megbüntetnek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 11. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
Bármi, a hatóság szablya(vagy szabja) meg.
2020. ápr. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
pl. kijárási korlátozás megszegése ;)
2020. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Komoly ok kell ahhoz, hogy valaki ilyen miatt félmillára büntessen. Még egy járványhelyzet sem jelenthet totális kontrollt mások felett, és esztelen nagyságrendű büntetéseket, mert akkor nem másokért, hanem mások ellen, mindvacsinált okkal és ürüggyel megtámogatva cselekszünk.


Ez minden zsarnokság alapja.


Jogász végzettségű vagyok, de nem praktizálok. Annyit azonban tudok, hogy egyetlen normális jogrendszer sem úgy kezdi, hogy szabálysértésért rögtön félmilliós bírság. Ott baj van, ha ezt teszik, nagyon nagy baj!

2020. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán van leírva. Talán akkor tudom ezt elképzelni, ha kórház bejáratnál 15 20 bagós ember köhög bele a világba és egymás után isznak pl 2 literes sörből. (még kijárási korlátozás nem volt de veszély helyzet igen, amikor kb 8 ember a Lidl előtt ezt elkövette
2020. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%

3-as: "Jogász végzettségű vagyok, de nem praktizálok. Annyit azonban tudok, hogy egyetlen normális jogrendszer sem úgy kezdi, hogy szabálysértésért rögtön félmilliós bírság."


Ha te jogász vagy, akkor én a világ ura! Csupa hülyeséget írsz, és még megpróbálod "alátámasztani" hazug állításokkal.

Ha tudnál olvasni meg szöveget értelmezni, akkor felfedezted volna, hogy NEM fél milliós büntetéssel KEZDENEK, ez a fölsö határ.

Ez meg pl olyan leeht, ha valaki tudja, hogy fertözött és direkt megpróbál másokat megfertözni, a kiszabott házi karantént nem tartja be vagy hasonló!

Ilyen esetben meg igenis jogos a kifejezetten magas büntetés!

2020. ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!