Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zaj szempontjából melyik...

Zaj szempontjából melyik emeleten a legjobb lakni panelházban? A felső szomszédból ugyanúgy jön a zaj mint az alsó szomszédtól?

Figyelt kérdés
Jelenleg én lakok legalul, de elviselhetetlen a felettem lakó dübörgése meg ahogy a gyereke szaladgál az épületben. Egyszerűen remegek az idegtől annyira zavar, nem tudok semmire se koncentrálni, nem hogy pihenni. Ha lehetne azonnal költöznék de minden lakásra több ezren jelentkezünk. DE ha választhatnék akkor jobb lenne padlásszobát keresnem?

2020. ápr. 12. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Zaj szempontjából legfölül a legjobb lakni. ( Nyáron a meleg miatt az a legrosszabb).

Zaj áthallás sorrend, a legrosszabbtól a legjobb felé: fölső szomszéd, oldalsó, alsó

2020. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen a melegről hallottam több ismerősöm mondta kibírhatatlan de én bírom a meleget meg inkább beszerzek egy légkondit de ne ezt a lódobogást halljam.


Komolyan nem értem miért kell sarokkal izomból lépkedni, ha direkt így lépkedek én magam hallom hogy hangos vagyok mások miért nem veszik észre magukon?? mert nem feltételezem fel, hogy direkt lépked így a parasztja, hogy engem idegesítsen.

2020. ápr. 12. 10:41
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Aha,legfelsö emelet!Mindent hallani az alsòtòl,dübörög az egész lakás àllandóan,azr is halljuk ahogy a terasz ajton elforditjàk a kilincset.

Ja és oldalsò szomszèdtòl semmi az ég világon,pedig gyerekek vannak!

A hangszigetelèsen múlik minden,meg persze a szomszèdodon!

2020. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer eljön az az idő is, amikor ők szeretnének (!) pihenni! Nem csak legyártani kell egy gyereket, hanem embert is illik faragni belőle! Segíts be ebbe egy kicsit! Szervezzél a pihenési idejükre ütemezett discot! Hidd el, idővel visszább fognak venni! Azt a hibát azonban - javaslom, - el ne kövesd, hogy a pozitív változásokat követően nem lépsz a fékre!
2020. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
én panelben az alsószomszédtól kaptam agyfrászt, szóval szerintem panelben teljesen mindegy. (Amúgy szerintem téglalakásban is ugyanez a helyzet...)
2020. ápr. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
ytong lakàs,ùjépités!!!Kerüljétek nagyívben!!!
2020. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

Zaj szempontjából a legjobb kertesházban lakni. Komolyan, minek bemenni úgy egy lakóközösségbe, hogy te leszek a háklig g eci? Semmi értelme.


Én félszuterénben lakok, soha nem zavart semmilyen zaj a lakóktól. Laktam már a másodikon is, 3 emeletes lakásban, ott lehetett hallani zajokat, mondjuk az sem zavart. Mindkettő tégla építésű lakás.


A padlásszobához sok sikert, nyáron mókás lesz majd.

2020. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#4 egyszer próbáltam kicsit visszaadni nekik, ők cserébe egy héten keresztül este 22:00-ig ugráltatták a gyerkőcöt mikor reggeles műszakom volt és reggel fél 4-kor kelek.


Itt németbe este 10 után csendbe kell lenni, ők ezt betartották az utolsó másodpercig... egész héten nem aludtam, tiszta ideg voltam, ez nem opció.

2020. ápr. 12. 12:22
 9/13 anonim ***** válasza:

Én németben lakom,

10 utàn is megy a dübörgés,trappolàs,kopogas es nincs gyerek

Közös kepviselö szerint ez a normalis elet zaja(h sarkat odavagva közlekedik)meg pakol.

Rendört hivnek mert 0-24 òràban ez megy.De nem tudom h ez itt mennyire szàmit csendhàboritásnak.

Nem csak a tv,zenetöl nem tudunk aludni de az állandò dübörgéstöl sem

a màsik h tiszta stressz vagyok mert nem tudok kikapcsolni az allando zaj miatt.Szerinted mit lehet tenni?voltàl németben ilyen helyzetben?

2020. ápr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én a 10 emeletes panel 1 emeletén lakom,az egyik oldalon hűvös,parkos rész van.Nyáron ez által nincs olyan meleg mint a felsőbb emeleteken!De a zajt azt fentről keményen hallani!De az is elviselhető,a lakóközösségen nagyon sok múlik hogy milyen lakókkal vagy körülvéve!Lakásvásárlásnál ez is szempont volt nálam!De nem bántam meg,sőt kellemesen csalódtam a panelba!
2020. ápr. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!