Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett divat ez az agyatla...

Miért lett divat ez az agyatlan csendháborításozás? Az emberek nem voltak eddig tisztában azzal, hogy ilyen egy társasház?

Figyelt kérdés

Nálunk is már második napja megy a hiszti emiatt. Valaki munkanapon 2 órát fúrt koradélután és az egyik vén qrva már rikácsolt, hogy csendháborítás és hogy ő ezt nem bírja.

Felettünk van egy kisgyerekes család, a mellettünk lakó habzó nyállal verte az ajtót náluk, hogy mit képzelnek a kölkök, hogy rohangálnak és nevetgélnek. Miközben mi alig hallottunk belőle valamit és teljesen vállalható volt a zajszint. Egyáltalán nem zavaró.


Komolyan nincs jobb dolguk embereknek, mint másokat azért jelentgetni meg lecseszni, mert nem ülnek csöndben a saját otthonukban, mint egy bábu?

Sok ilyen hisztit láttam már (laktam pár helyen) és sok feljelentést is ennek kapcsán. Soha, senki nem ért el semmit a hisztijével jogi úton. Sem kutyaugatás, sem fúrás, sem gyerekek, sem hangos TV, semmi miatt. Kiröhögték és legközelebb már ki sem jöttek. Mire jó ez a hiszti, minek járatják le magukat intoleráns emberek?

Nem kellett volna társasházban ingatlant venni és nem lenne gond. Itt élni ilyen. És akinek ez nem tetszik, mehet tanyára.


2020. ápr. 17. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Egy ilyen feljelentést 20ft-ra áraznék be, a 90%-uk megszűnne.
2020. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Én azért különbséget tennék a mindennapi élet zajai, és a "nem érdekel semmi, figyelmetlen vagyok, mert majd jól ráfogom, hogy a társasház az ilyen" mentalitás között.
2020. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Tarsashazban az a tarsas, hogy mindenkinek illik ugy elni, hogy ne zavarja a lakotarsat.

-Gyerek ne a gangon rohangaljon, hanem a jatszoteren vagy valami parkban.

-Zenet ugy szokas hallgatni, hogy talan a szomszed nem kivancsi ra.

-Furni csak vasarnap nem szabad, azt is a szomszedok pihenese miatt.

Lenyeg a lenyeg, ugy illik elni egy tarsashazban, hogy senkinek ne legyen oka morogni.

2020. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 de nyomorogni sem.

A feljelentések 90%-a nem jogos. És ezt azok is tudják, akiknél bejelentést tesznek.

2020. ápr. 17. 17:55
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Én ugy gondolom aki nem tud kulturáltan viselkedni,aki nem tudja felfogni hogy laknak màsok is körülötte huzzon el tanyára,már bocs!

Vannak alapzajok okés,de amikor nonstop éjjel nappal a dübörgést,kopogàst,elefánt csorda járást,üvöltö tévét,amikor reggel fáradtan mész dolgozni mert a kedves szomszédod arra nem gondol h talàn este,èjjel más aludna.Vagy ha reggel kel arra se gondol h màst azért nem kellene az ágybol felvernie.

Mondom ugy h az en kedves szomszédomnál nincs gyerek,de olyan leszarom stilusa van hogy borzaszto.

Vannak iratlan szabályok.Mivel közösek valak és én ezzel tisztàba vagyok,ennek megfelelöen élek.

Porszivozas,nemi élet az elsö h minden ablakot becsukot.

A lakàsban papucsban járol h ne szakadjon rá az alattam lèvöre a plafon.

Semmit sem dobálok,hanem finoman rakok le a padlora h ne koppanjon huppanjon akkorát.Hangos zenére vágyom?Feltalálták a fej-fülhallgatot,van bluetooth fülhallgatò igy a vezeték sem zavaró.És másokat sem zavarok ezzel,üvölthet a zene.

Nem csapkodom izombol az ajtokat ablakokat,van kilincsük,normálisan is be lehet csukni.

és még sorolhatnám kedves kérdezö,ezek pici aprosagok de sokat számitanak.

Vannak emberek akiket kevésbé zavar van akit jobban.

Erröl nem tehet senki.Én az érzékenyek közé tartozom.

Nem a fùrás,porszivozas,lepcsöhazban beszelgetes akaszt ki hanem egyetlen szomszed aki semmibe vesz minket,hiaba kèred legyen figyelmesebb.De mikor 1 hónapban 1 szer leesik valami a földre veri az ajtonk!Nem normalis beteg emberekböl sajnos sok van!

2020. ápr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*közösek a falak
2020. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Én panelesként tudok nyilatkozni,pro és kontra is.Nálunk 3 gyerek van,ebből kettő 5.éves,szóval gondolhatjátok,mennyire viselik jól a bezártságot... mivel gyerekek,sokszor hangosabbak a kelleténél,igaz,ilyenkor mindig rájuk szólunk.De 5 év alatt egyszer se szólt senki még nekünk emiatt.Cserébe viszont úgy tűnik,hogy nekünk meg ,,el kell tűrnünk” a hetente minimum kétszeri fúrás-faragás napot,hogy az egész ház tele van bagósokkal,és hogy pl.a klotyóban a strang miatt reggelente kiválóan hallható ahogy mások vidáman anyázzák egymást...

Tényleg nem tudom hova tenni az egészet. Egyfelől jó,mert senki nem szól a gyerekek miatt. Másfelől a sokk Mekk Elek,meg a folyamatos bagófüst is kezd sok lenni.(Itt megjegyezném,hogy nálunk van aki gond nélkül fúr vasárnap is) Azt hiszem,teljes megoldás a kertes ház lehet majd,az egész COVID lecsengése után.

2020. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy te valamit nem hallassz attól még tényleg zavarhat másokat. Felettem német nő lakott gyerekével 3 évig azt se tudtam itthon van-e olyan csönd volt. Most elköltözött és albánok költöztek a helyére, a gyerkőcre sose szólnak rá, veri valami csővel a radiátort, szaladgál, dörömböl az ajtómon. Mindenki elintézi annyival, hogy ilyen egy gyerek. A fenéket, a szülőnek kötelessége lenne, hogy nevelje a gyerkőcöt, levigye sétálni és legalább minimálisan próbáljon megfelelni az együttélési normáknak.


Én 3 műszakban dolgozom, fáradtan hazajövök, el kell tartanom magam, pihennem kell de nem tudok aludni. Van egy zajszint és kialvatlanság ami felett már nem toleráns az ember.

Ja és akkor jön a magadfajta ostoba emberek érve, hogy miért mentél oda, költözz el, stb. Ez nem olyan egyszerű. Inkább örülj, hogy te tudsz pihenni, garantálom ha te se aludnál hetekig mert verik a radiátort te se lennél olyan megértő.

2020. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha mindenki annyira fáradt, akkor nem az fogja érdekelni, hogy ki hogy dübörög. Aki meg hisztis, az ismét mondom, magasról le van szarva.


Nem én nem tartok hangosnak valamit, hanem konkrétan azok, akiknek feladata lenne eldönteni hogy mi csendháborítás és mi nem. Lehet mutogatni mindenre, hogy mennyire idegesítő (engem meg ezek az emberek idegesítenek annak ellenére, hogy velem sosem volt személyesen zajprobléma), de egyszerűen a legtöbb bejelentés a röhej kategória és nyilván nem csinálnak vele semmit, mert nem jogos.


A kérdés csak az, hogy miért hiszik emberek, hogy a kis hasfájásuk miatt valaki majd meg lesz bírságolva vagy figyelmeztetve...

2020. ápr. 18. 12:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont azokkal az emberekkel van a legtöbb ilyen probléma, akik azt az elvet képviselik, hogy "a társasház/panel ilyen, ha nem tetszik el lehet költözni".


Az együttélésnek írott és íratlan szabályai vannak. Aki nem képes senkihez sem alkalmazkodni, mondván a "társasház/panel ilyen", az szerintem is költözzön tanyára.

Tény, hogy a csendháborítás elég szubjektív, viszont:

- evidens, hogy nem fúrunk/lakberendezünk este, amikor mindenki pihenne

- a gyerekek simán ugrálhatnak, zajonghatnak a játszótéren, mert a lakásban vagy a folyosón ez szerintem is kegyetlen idegesítő és hangos tud lenni

- nem kell úgy bömböltetni TV-t hogy a szomszédok is hallják


És így tovább.


Engem is rettenetese idegesít, amikor én tisztelettel vagyok másokra, valaki ezt meg totál telibesz@rja utána meg hisztizik, hogy a szomszédok panaszkodnak rá.

2020. ápr. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!