Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten miért ez a "prolizá...

Budapesten miért ez a "prolizás", "panelprolizás"?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm Marina parton él, neki most mindenki "panelproli". Pedig ez sem különb hely, ha meg panelban lakik, akkor most mi van?? Ezek a lakóparkok, főleg a kilencediken, nem panelok??

Aki vidéken lakik, az meg egyöntetűen "paraszt".

De nem akkora buli, vidéken egy zsákfaluban kétszintes ház... Meg most attól, hogy panepban lakik, lehet még orvos, vagy ügyvéd, vagy ezt én nem is értem.


Előbb laknék panelproliban, mint lennék LuxusVivi vagy VajnaTimi.


De egyes embereknek minden második szava a panelproli, mindenkire rámondja, mint ha az akkora sértés lenne, mint a bazz+, vagy a k...rva.


De nem egy embertől hallottam és mind budapesti.


2020. ápr. 19. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyenek lehet magasabban vannak ha a lakás értékét tekintjük, de érzelmi intelligencia szinten rendkivül alul maradnak. Tipikusan boldogtalanok, hiába jól megy. Nem foglalkozom ilyenekkel.
2020. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi a balkánhoz tartozunk, balkáni nemzeti szellemiséggel. Mindent mi tudunk jobban, mindenki más rossz és hasonlók. A prolizás is ilyen.
2020. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Haha én panelban lakom, de szerintem tényleg van olyan, hogy panelproli! Ránézel némelyikre és tudod, hogy a szülei testvérek voltak (Jó van, viccelek). De tény,hogy a nagy 10 emeletes panelekben lakók fele ketyós és semmilyen módon nem képesek tekinettel lenni másokra. Ők ezt szokták meg, egymás arcában élnek, a panelek közti parkolókban ordibálnak, leviszik a kölyköket a ház elé, csak hogy cigizzenek meg pletykálkodjanak. Elég sok panelben éltem (albérletek, 14-13-10.kerület), de nem sok értelmes lénnyel találkoztam.


De amúgy más a paneltömegben élni, meg más a Duna parti újépítésű vagy bármilyen jobb, pár lakásos, téglaépítésű lakóparkban.

2020. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Kultúra hiányai.
2020. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Htá a Marina part pont nem az a "párlakásos lakópark", jártál te ott? Mint egy paneltömb, rengeteg tízemeletes, vannak ott régebbi ütemek is, meg nem is olyan drága. Mihez képest, de egy belvárosi panellakás jóval több! Arról meg nem is beszélve, hogy egy prosti gyűjtemény az egész. Itt alakot a aVV Fanni, Kóté lányok, de egy ilyen ezer lehet a számuk.


"Ránézel némelyikre és tudod, hogy a szülei testvérek voltak (Jó van, viccelek)"


Felénk ezt "c..gánynak" hívják!

Egy falu a panelproli szint alatt van. Mondjuk egy ideig jártam panel aljába fodrászhoz, hát tényleg hihetetlen, mi van ott.


Oké, tenyleg jobb egy Corvin sétámy, vagy akár Marina part. De nem nem egy Rónai parti "párlakásos lakópark". Vagy bárhol, ez nagyon nem az.


Arról nem beszélve, hogy akinek egy pesti panellakása van, az nem csóró, ha úgy veszed. Manapság...


Aki prolizik, menjen le egy jó faluba, na ott megtanulná a "parasztok" között!

2020. ápr. 19. 12:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemtom, de nem tartom ezeket a "prolizokat" (nemc sak a panelprolizokat) tul intelligensnek.
2020. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Egy falu a panelproli szint alatt van? El vagy te tévedve!! 🤣 De nagyon.
2020. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz valaki bárdolatlan tahó, hogy éppen hol lakik...
2020. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De mi az a panelproli? Mert ott él? Egy pesti, de akár bárhol levő panellakás árán 5 házat veszel falun... Meg egy fuatalnak, vagy bárkinek, aki nem k...rva,vagy gazdag a családja, mire futja, főleg, ha most kezd dolgozni? Meg hogy lehet általánosítani, panelban is sokféle ember él, van amelyik ügyvéd, vagy orvos....


Nem, a falu ezerszer rosszabb... Alapjáraton 20 évvel el vannak maradva. Még a fiataloknak is csak a pletyka, rosszindulat, mások bántása, kiskorom óta nem vagyok ilyen... Rendőrség baráti alapon megy, asszony és gyerekverés alapkövetelmény. A csecsemőgyilkos gúnyol másokat. Itt szarrá kikezdenek, ha egy nap kétszer mész el a boltba, tudják mit veszel... Postán felbontják a levelet, egészségügyi dolgokhoz hpzzáférnek. Bár mi az, hogy nem adod a falu szánára, hogy rossz a veséd, mert biztos drogos fiatal vagy... Magánelet nincs. C...gányok itt még több és rosszabb van, mint amelyik a panelban lakik... Büdös állatkínzó 20 centis láncon tartja a csontváz kuytáját, szeméttel tüzelnek, egész télen nem lehet ablakot nyitni, de van 3 autó, meg cigi és ők a sztárok itt. Meg akart lincselni egy családot, mert hátha koronásak... Sampimt nem tudsz venni, 40 km-re van bármi is. Ez egy ilyne isten háta nögötti 1200 fős falu.


De alapjáraton ez a rosszindulatúság, pletykaközpontűság, zaklatás, mások életében vájkáló mentalitás alap. Ezzel életeket tesznek tönkre és nem csoda az a "jaj mit szolnak a faluban, mit mondok ennek, meg annak". Még egy panelban nem is ismered a szomszédaidat. Meg vannak itt is ilyenek, meg olyanok, de ez a mentalitás még az űgymond értelmesebbeknék, fiatalokbál is megvan... Itt nem hívhatod ki a rendőrséget, ha szarrá vert a férjed, szomszéd állatkínzó, mindem nap 20-szor zaklat egy férfi. Baráti alapon megy, itt ilyen a mérce, másrészről meg úgyis a pletykának hisznek. Ez keményebb a gettónál.


Főleg a város melletti, agglomerációs falvak normálisabbak lehetnek, de...

2020. ápr. 19. 13:51
 10/15 A kérdező kommentje:

És hiába van legalább természet, vagy friss levegő, futni sem mehetsz el, mert kiröhögnek, kiabálnak, futóbolond, az idősek meg kapálna a lertben, bezzeg aht nem tud, hova ért ez a világ... A zaklató furgonnal jött utánam, be akart tuszkolni és még a családja utána t és ged pletyklá szét, meg csinál ki, mert biztos féltéleny vagyok...


Rosszindulatú szar mindegyik... Pont a normálisakat peltykálják ki... Meg arra jó, hogy egy hónapban lejössz egy hétvégére nyaralni, de másra nem. Attóp még nem ismered a helyet, de nagyon menő, mert Őrség. Próbálnának meg itt élni!

2020. ápr. 19. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!