Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen ez igazán?

Milyen ez igazán?

Figyelt kérdés

Milyen egy szegényes ház belul?

Mik vannak benne avagy mik nincsennek?



2020. ápr. 27. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az attól függ, mennyire szegényes. Egyszer egy srác azt mondta nekem, van egy lány, aki tetszene neki, de mivel a lányék parasztházban laknak, nem kezd vele, mert ő nagypolgári budai lakásban él, túl szegény az a család. Neki a parasztház szegényes volt, akkor is ha összkomfort volt benne. Igazából a szegényes ház az, aminek a falai piszkosak, mert nincs pénzük kifesteni, az ablakok fája kopott, mert azt lecsiszolni, festeni sincs pénz, a padló öreg, kopott, ennyi már bőven elég egy szegényes házhoz. Szóval amit nem tartanak karban, az a szegényes.
2020. ápr. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Àltalàban a régimodi hàzak.

Ezerèves kanapé, rongyszönyeg, faliora, dunna az àgyban, esetleg lavor a mosakodó csap, kertben hàziàllatok, élénk sàrga vagy èlénk kékre festett diszperzites görbe vagy hullàmos falak, ledizzokkal csicsàzva, linoleum vagy laminàlt padlo a konyhàban is, règi làmpàk es làmpakapcsolók, régi ezeréves szekrények, nyikorgo ajtok, (akadó) redöny, saras retkes kutya macska, olcso repedt müanyag hàzipapucs, neylonnal leteritve a konyhaasztal, sàmlik mindenhol, gàzpalack a konyhàban, régi tipu kàvéfözö,

2020. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolso válaszoló, ne haragudj, de a sárga/kek fal mitől lenne szegényes? 😃 van akinek siman ez a kedvenc színe es olyanra festi,ugyanez a linoleummal, akinek meg gáztuzhelye van annak gazpalacknak is kell lennie. Ja es a háziállatokat se tartja bent mindenki, ez mar túlzás 😃

A többivel egyetértek ezeken kivul.

2020. jún. 13. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az amikor valami eltörik, elkorhad, elszakad, de nincs pénz újra.

2. Pedig szép viaszosvászon terítőket lehet már kapni. Előnye hogy nem kell mosni minden második nap a terítőt ellentétben a pamuttal. Persze az is szép ha egyáltalán nincs terítő. Szóval nem hívnám szegénységnek. A régi antik bútort se nevezném annak, az élénk sárga fal pedig ízlés kérdése. Te lefestettél egy tipikus régi falusi házat. Az ilyen házak falai azért görbék, mert régen a vályogot nem tudták egyenletes méretűre gyártani.

2020. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Amiket irtam falu nêpe es gyari betanitott munkásoknál menö csak. Ebböl szegényes
2020. jún. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5. Azt hiszem értem mire akarsz kilyukadni, de szerintem egyszerűen csak ízléstelen (mint pl a piros fal). De attól hogy falusi még nem szegényes.
2020. jún. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

#5 Hát nem tudom, ki hogy van vele, de én biztosan nem szeretnék menő házban lakni, hanem olyanban, amiben jól, és otthonosan érzem magam, ami rólam szól. Elvégre nem bútoráruházi bemutatószalonban szeretnék élni, és főként nem műszaki áruházban.

Arról nem is beszélve, hogy ami manapság trendi lakberendezésnek számit az félúton van valahol egy steril siralomházi zárka, egy hightech űrhajó, és egy rikitó élénk szinekkel berendezett bőlcsöde között. Felsőkategóriás izlésficam, megfűszerezve némi 21. századi rohanással és lélektelenséggel. Nem, kösz...

Én haza pihenni és feltöltődni megyek.

2020. jún. 22. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a nyikorgó, öreg ajtókat, mert történetük van, oda vagyok a kidobástól megmentett, hobbiból felújitott, vén bútorokat, amik új esélyt kapnak, és meg is hálálják, a recsegő padlót, és a több, mint fél évszázados gáztűzhelyet... És szeretem a sárga falakat, mert a napsütésre, a vidámságra, a szeretetre emlékeztetnek, pozitiv érzelmekre hangolnak.

Amiket sorolsz, azok nagy része nem attól lesz szegényes, merrt tényleg az, hanem csak attól, ha teljességgel praktikus alapon, bármiféle izlés vagy esztétikai koncepció nélkül vannak összehajigálva. Megjegyzem, gazdagoknál is lehet látni olykor ugyanilyen izlésficamot, csak drágább kivitelben...

2020. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!