Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amikor még nem volt internet...

Amikor még nem volt internet a külföldön élő magyarok hogyan tájékozódtak a magyarországi eseményekről?

Figyelt kérdés
Most egy Amerikában élő magyar is mindenről értesülhet az internetnek köszönhetően. De a 80-as, 90-es évek én hogyan tájékozódott például egy Amerikában élő magyar? Az amerikai újságok, tévék rádiók nem tudom mennyire foglalkozhattak Magyarországgal. Hogy értesültek róka például hogy Kádár János meghalt? Vagy hogy értesültek Gyurcsány őszödi beszédéről? Hogyan hallgattak Édes, vagy Bikini dalokat?
2020. máj. 2. 17:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem Édes, Eddát akart am írni:)
2020. máj. 2. 17:22
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
Szabad Európa rádió. Előbb tudták a dolgokat, mint mi itthon.
2020. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amerikában szabad európa? Amúgy újság, posta, hírek, tv.
2020. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amerikában is lehetett fogni a Szabad Európát?A Kossuth Rádiót is jó, ha Moszkvában vagy Londonban tudod fogni naplemente után középhullámon.
2020. máj. 2. 17:26
 5/15 A kérdező kommentje:
#3 de az amerikai újságokat mit érdekeltek volna ez a pici ország több tízezer km-re tőlük?
2020. máj. 2. 17:29
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Hany eves vagy, 12-14? El se tudod kepzelni, hogy akkoriban (uristen, 1990) leteztek UJSAGOK? Hirugynoksegek? Radioallomasok, amiknek a musorat akar odaat is lehet fogni? TV-adasok, amiknek a musorahoz europai tudositok (is) szolgaltattak az anyagot? Hogynemondjam, 1993 korul mar magyarorszagon is elerheto volt az Internet?


Kadar Janos halala nyilvan az egesz vilagsajton vegigsoport, mint ahogy a rendszervaltas esemenyei is. Nemigen hinnem azonban hogy az amerikas magyarokat egy percig is izgatta volna, addigra ok mar egy meroben mas vilagba szoktak bele.


Gyurcsany Ferenc oszodi beszede ellenben 2006-ban hangzott el, ezt inkabb nem is kommentalnam.

2020. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hírek vannak külföldön is, az ottani "külföld" híreibe beletartozik egy államfö halála.

Másrészt rádiót, TV-t lehet(ett) fogni külföldön is, újságokat is lehetett kapni.

Viszont nem feltétlen Edda meg Bikini dalokat akart hallgatni, ez egyáltalán nem hiányzott.

Nekem eszembe sem jutott, hogy a kifejezetten magyar könnyüzenével legyek aktuális szinten, a fontosabb dolgokat meg meg lehetett tudni a médiákból.

Emellett a családdal lehetett levelezni, illetve idönként telefonálni is.

2020. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2006-ban valóban volt már hét, de 1987-ben például nem hiszem hogy figyelem el tudták volna kísérni a Szomszédok című teleregényt.
2020. máj. 2. 17:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Akit érdekelt, azok csináltak magyar klubokat, és ők szépen összeszedték az infókat maguknak. Mindenféle médiától, hivatalos szervtől, konzulátustól...


De leginkább tényleg csak az internet korára tudtak újra a családtagokhoz kapcsolódni.

2020. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Öszintén szólva nekem még véletlen sem jutottak eszembe a magyar Tv-sorozatok meg hasonlók, márcsak azért sem, mert ezeket MO-on sem néztem.

Színvonalas müsorok meg itt is voltak, inkább azokkal töltöttem a szabadidömet.

De volt olyan ismerös, aki ragaszkodott a magyar akármikhez, az egyszerüen beköttette a magyar TV-t.

2020. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!