Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak én nem akarok Budapesten...

Csak én nem akarok Budapesten élni ?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi ez a nagy imádat aziránt a nagy betondzsungel iránt .. az emberek többsége közönyös , én el nem bírnám viselni , hogy még a szomszédommal se legyek köszönőviszonyban mert azt se tudom , hogy kicsoda .. aztán a zaj, a mocsok, a sok kéregető, hogy az étteremben minden héten másik pincért látsz, és az étteremnek Te csak egy fizető vagy akire nem igazán tekintenek vendégként hanem csak egy pénzcsap vagy, és ez akármelyik szolgáltatásra igaz , mindegy mit veszel igénybe . Minden tele van emberrel nem tudsz úgy elmenni a környékre kirándulni , hogy ne vagy háromszázan lennének ott . Az utcákon majd fellöknek , mint valami patkányt, és lehetne még sorolni . Nyilván vannak még emberek akik inkább a nyugodtabb vidékre vágynak ( nekem szerencsére megadatott és jól is élek és szeretem ) de ahog nézem ezt a fórumot és sok másikat is mindenhol 90 százalékban megtalálható ez a nagy Budapest-mánia.

2020. máj. 18. 22:12
A kérdező szavazást indított:
Én se szeretnék Budapesten élni
Soha nem laknék vidéken
Budapesten kívül nincs sok értelme máshol élni az országban
Inkább felkötöm magam , minthogy abban a betondzaungelben éljek
A vidéki élet a mindenem
61 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A kérdésem NEM PROVOKATÍV ! Mielőtt valaki ezt gondolná. Ha kérhetem kulturált formában válaszoljatok .
2020. máj. 18. 22:14
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
A kínai turisták pedig épp azért szeretik Budapestet, mert kevés az ember (ja, persze ők máshoz vannak szokva), és rengeteg park, erdő található a fővárosban. :)
2020. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Olyan válaszlehetőség miért nincs, hogy mindkettőt szeretem? Személy szerint szerintem mindkettőnek megvan az előnye, amiért vonzó lehet a budapesti és a vidéki élet. Én a vidéki "tanyám" és az újbudai garzonom között szoktam ingázni és mindenhol otthon érzem magamat.
2020. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt a szavazásod eléggé a végletekre koncentrál. Én például szívesen szavaznék, de nem látok olyan pontot, hogy "Budapestet és a vidéki városokat is ugyanúgy szeretem, mert mindkettőnek látom az előnyeit", mert azt képviselném én.


Másrészt te szerintem max csak egy órát töltöttél eddig Budapesten, és az alapján ítélkezel, mert az ezeréves, rossz sztereotípiákon kívül nem nagyon hangzott el senmmi más.

2020. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Én nem Pesten élek de normális esetben szinte naponta járok fel oda. Nekem nincs vele semmi bajom sőt...Ehhez vagyok hozzá szokva. Számomra az lenne furcsa ha vidékre költöznék és nem lennének meg ezek a dolgok mert hozzá vagyok szokva a nyüzsgéshez.


A legtöbb vidéki ember messziről szereti Pestet úgy hogy még nem is járt ott hisz ők csak a szép részeit látják na meg a jó dolgokat.

Egyik vidéki barátom is oda volt Pestért amíg nem jött fel egyszer. Azóta kimondottan nem kedveli az itteni létet:D

2020. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4-es


3 hetet töltöttem el ott mikor adódott a lehetőség , hogy magasabb kereset reményében a cég áthelyez oda és oda kellett járnom meetingekre . Köszöntem szépen és nem éltem a lehetőséggel mert 3 hét után konkrétan besokalltam az ottani életformától.

2020. máj. 18. 22:29
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Én szívesebben laknék ott, több a lehetőség, stb.
2020. máj. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%

Jartal mar Budan peldanak okaert?

Igy nem tudom, milyen varos az, amelyikrol te beszelsz. Ja, es tarsashaztol oriasi panelhazakig sok helyen olyan lakokozosseg van, mintha egy kis falu lenne. Es kepzeld, meg egymas egeszsege miatt is aggodnak szomszedok.

2020. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%
Budapesten belül vannak ám olyan részek, ahová ha csak úgy lepottyannál, azt hinnéd, vidéken vagy. Én Pestnek egy olyan részén élek, ami tulajdonképpen egy "felturbózott" falu, legalábbis az infrastruktúráját/közlekedését tekintve. Viszont az utcák, a házak és a környék hangulata igazi vidék, emellett pedig szinte minden tizedik háznál baromfit tartanak. Sokszor ébred az ember kakaskukorékolásra :D Imádom, nem költöznék innen, tehát összességében a vidék pártján állok. Én sem bírnám a belvárosi nyüzsit életvitelszerűen, viszont előny, hogy szórakozás céljából egy óra alatt bent vagyok BKV-val vagy vonattal.
2020. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

8


Én sokfelé járok az országban és ezért is volt szembetűnő a teljesen más fővárosi mentalitás . Vidék alatt értsd a kisvárostól elkezdve a legutolsó zsákfalvat is . Mint két külön világ .

2020. máj. 18. 22:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!