Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni, ha a...

Mit lehetne tenni, ha a szomszéd a tudtunk nélkül a mi házunkra szerel fel kamerát, hogy figyelje a saját telkét?

Figyelt kérdés

Én már nem ott lakok, de a szüleim igen. A pasi még 15 éve költözött oda a családjával, aztán elváltak, aztán megint kb 2 évig más nője volt mielőtt az is lelépett, és ő ott maradt egyedül. Ez a sunyi, semmirekellő alak nagyon sok mindent megengedett már magának, nem tiszteli a másik tulajdonát és azt hiszi, hogy neki mindent szabad. Volt, hogy lazán besétált az udvarunkba (épp pakoltunk talán valamit és emiatt nyitva volt a kapu) csak úgy körülnézni hátul mert nem találta a terhes macskáját és azt gondolta hogy nálunk fialt meg. Az első feleségével az akkor még kölyök kutyánkat ellopták (szüleim úgy csengettek át, hogy lehet visszaadni), aztán arra panaszkodtak, hogy átszökik hozzájuk és megtámadja a gyerekeket. Persze mi soha nem láttuk volna, hogy átszökne (meg a helyet se, ahol át tudna jutni), meg alapból olyan barátságos az a kutya, hogy egy idegen embernek is simán hanyatt fekszik, hogy simogassa. Egy régebbi kutyánkat több mint valószínű, hogy megölte.. Előtte nekem, amikor max 8-9 éves voltam, keménykedett, hogy ha meglátja azt a pincsit akkor lelövi, aztán egyszer egy órára elmentünk otthonról és mire hazaértünk, a kutya már sehol nem volt. Még a kapuban voltunk, de éreztük, hogy valami nem oké. Amikor meg a szüleim átmentek megkérdezni, hogy tud-e valamit mert nincs meg a kutyánk, akkor elkezdte vádolni a másik szomszéd kutyáit hogy látta hogy azok széttépték. Az a szomszéd még anyámékkal nőtt fel, a kutyáink ismerték egymást. Ha meg is ölik a kutyánkat (akiből utána valahogy nem marad semmi alig egy óra alatt), a gazdájukkal vagyunk olyan viszonyban, hogy elénk állna, hogy mi történt. Tegnap beszéltem az anyámmal, tervben van egy tetőjavítás, emiatt az utcára is kiálltak megnézni, hogy melyik oldalon nagyjából milyen állapotban van. Ekkor vették észre, hogy az én régi szobám felett, az eresz alatt van egy kamera, ami a szomszéd kapuját veszi, de eddig nem vették észre, mert a szobám előtt áll egy fa, ami eléggé takarja. Ezenkívül még a hátsóépület legvégében is fel lett szerelve egy másik, ami a szomszéd hátsó kapuját veszi. Pontosan nem tudják, hogy mióta lehetnek ott a kamerák, de az biztos, hogy akkor rakhatta fel a pasas, amikor nem voltak otthon, különben tuti észrevették volna. Egy ideje nem ott lakik, csak az állatai vannak ott meg néha odajár szerelni, és elvileg eladta a házat egy párnak és egy idő múlva már végleg eltűnik, de én már ott tartok, hogy annyi mindent megengedett magának és annyi mindent úszott meg egy fejmosással, hogy tényleg nem akarom hogy megússza. Most is annyi történt, hogy amikor a szüleim hallották, hogy ott van, akkor gyorsan átmentek és ráparancsoltak, hogy k..va gyorsan szedje le őket, az ő házukra ne merészeljen bármit is felszerelni... Én legszívesebben vonatra ültem volna, saját kézzel szedtem volna le a két kamerát és apróra zúzva kapta volna vissza a nyomorult...

Elnézést, ha néhol durván fogalmaztam, de mióta beszéltem anyummal, azóta eléggé bennem van az ideg. Most is remeg a kezem miközben írok. Egyszerűen annyi mindent megcsinált már, hogy felbosszant a tudat, hogy egy ejnye-bejnyével megússza.



2020. máj. 19. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem opció ha szétveritek a rákba?
2020. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
89%

Nehéz dolog az ilye szomszédokkal, részvétem :(


A házfalak ahová a kamerát rakta azok a telekhatáron vannak? Ha nem, akkor azzal, hogy ottvannak, és hozzá mennek a kábelek, bizonyítékot szolgáltatott a birtokháborításra, stb. tehát jogilag simán fel lehet lépni ellene. Más kérdés, hogy mennyi idő, mennyi pénz, van-e értelme, stb.


Persze ha a kamerák nálatok vannak, le is szerelhetitek, persze vissza kell adni... mondjuk csavargatásnál egyszerűbb levágni a kábelt.


Ha a telekhatáron van a fal, és úgy szerelte fel a kamerákat, hogy tkp. a kamerák az Ő telkén vannak, akkor már kevésbé egyértelmű az ügy.

2020. máj. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én fognék egy jó erős kalapácsot vagy valami hasonló szerszámot és pár laza mozdulattal leverném onnan, majd beb*aszarintanám az udvarába egy kedves kis üzenettel, hogy "Azt hiszem ez a tiéd, szóval rendes vagyok és visszaadom :)". Az ilyen nyomorult ezt érdemli! Egyáltalán hogy van képe a TI házatokra bármit is felszerelni?! Isten barma.
2020. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A háznak az oldala és a mögötte lévő kisebb épület választ el tőle. Tényleges kerítés csak annyi van, ami a kapu meg a ház eleje közötti kis részt választja el tőle. Azt pontosan nem tudom, hogy a mi részünkre tette-e vagy arra, ami már az ő telke oldalán van, de szerintem a miénkre került, mert csak így lehetséges, hogy eddig nem vették észre hamarabb. Mindkét szülőm abba az irányba megy dolgozni és boltba, arról is jönnek haza, tehát ha nem a fa mögé van sunyiban feltéve, akkor látniuk kellett volna hamarabb. Először nem is az tűnt fel nekik, hogy ott egy kamera, hanem hogy valami van az eresznél, közelebbről jöttek rá, mi az. Igazából arról nem esett szó, hogy hol van pontosan, csak hogy elől az eresz alatt, hátul meg az épület sarkában.
2020. máj. 19. 22:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni valami jogértő személyt, de szerintem ez simán magántulajdonnal kapcsolatos bűncselekmény. Simán fel lehet jelenteni. Addig nem is nyúlnék a cucchoz. Feljelentés, jöjjenek ki, helyszíni szemle, stb.

Milyen alapon mer egyáltalán hozzányúlni a ti házatokhoz?

Ha jó ügyvédet fogtok ki, több pontban is vádolható, perelhető.

Magántulajdon sértés, birtokháborítás, stb.

Mindenképpen hivatalos útra vinném a dolgot.

Vagy, ha nem akartok pereskedni, akkor simán levágni a kábelt (csak óvatosan, vannak még 230-as táplálású kamerák is), a kamerát pedig leszerelni és eltenni, nem visszaadni. A ti házatokon volt, azt csináltok vele, amit akartok.

De ez csak az én véleményem, kérdezzetek meg egy jogértő személyt.

Legfontosabb: minél hamarabb mindent dokumentálni, lefotózni, több szögből is!! Legyen nyoma, ha netalán valami változás lenne.

2020. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem szeretnétek egy hosszadalmas jogi procedúrát ami majd nem vezet sehova, akkor fogtok egy kalapácsot és leveritek a francba a kamerát.


Ha pampog, akkor meg megmondjátok neki, hogy ő lesz a következő.

2020. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Olló"!
2020. máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!