Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tàrsashàzban milyen szabàlyok...

Tàrsashàzban milyen szabàlyok vonatkoznak arra,hogy ha hangosak a gyerekek,ès ez zavarja a szomszèdokat?

Figyelt kérdés
Sajnos kèt nagyon eleven gyerkőcünk van.Csitítgatjuk őket,de sokszor megfeledkeznek magukròl.Kicsik mèg,de pròbàljuk csendre inteni őket,nem sok sikerrel.A szomszèdunk meg màr feljelentèssel fenyeget.TV,ràdiò nem hangos,de a gyerekek igen.Màr az elköltözès hatàràn vagyunk.Tudom nem kellemes a gyerekek vihàncolàsàt hallgatni,de nem folythatom vízbe őket,hogy csönd legyen.Amùgy a szomszèd olyan smseket írogat,hogy mi èjfèlig zajongunk,mikor ez nem igaz,mivel legkèsőbb 10 órakkor làmpaoltàs van.

#Tàrsashàzi szabàlyok #Hangos a gyerek
2020. máj. 19. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Kéne vmi rendszer, amikor a gyerekeknek pl szabadban is van pàr oràja kiugralni kikiabàlni magukat naponta, olyankor estère màr nem a panelben fogjàk azt levezetni. nem irtàl infokat de nem mindegy hogy 4 fal közt nevelödnek e vagy sem.
2020. máj. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Az ezredik hasonló kérdés. Azt kell mindenkinek megérteni, hogy a panel házak nem tibeti kolostorok. Mindig is áthallatszottak a zajok az összes panel lakásban. A fúrás, dugás, zene, minden. Egyetlen igazán jó megoldás a költözés.

De tudni kell, hogy kertes háznál meg a kutya fog ugatni, reggel hatkor láncfűrészel a szomszéd, kukorékol a kakas, berreg a fűnyíró.

2020. máj. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Ti még akkor a jobbik csoportba tartoztok, mert ti legalább csitítgatjátok a gyerkőcöket. Nekem felettem laknak olyanok, akiknek szintén 2 gyerekük van, de nemhogy csitítgatnák őket, még ők is velük zajonganak, zuhognak, kiabálnak, nevetgélnek, mintha a játszótéren lennének. És még nekik állt feljebb, amikor szólva lett nekik érte. Én nem is értem, hogy hogyan lehetnek egyesek ilyen nemtörődömök és bunkók, megérdemelnék, hogy éjszaka jó hangosan hallgassam a zenét, hogy ne tudjanak aludni.

A költözés se mindig jön be, hiszen ott meg nagy valószínűséggel másféle problémák lesznek majd, akár panelba mennétek, akár kertes házba.

Bár ha szerencsétek van, akkor kifogtok egy jobb lakóközösséget, dehát sajnos már szinte mindenhol van legalább egy hülye lakó.

Sajnos kevés a csendre intés, drasztikusabban kell rászólni a gyerkőcökre, mert anélkül semmi sem változik látod.

Amúgy borzasztó ám hallgatni az efféle zajongásokat, én csak tudom, ti annyira ezt nem tudjátok átérezni, mivel ti okozzátok, pontosabban a gyerkőcök.

És bizony igaza van a szomszédotoknak, hogy ő ezt nem köteles elviselni, még akkor sem, ha a saját lakásotokban azt csináltok, amit akartok.

Szóval nem igazán lehet igazságot tenni ilyen helyzetben, mert mindkét félnek van igaza.

2020. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Lehetőséget kell biztosítani a gyerekeknek arra, hogy "le tudják engedni a gőzt". Adott esetben arra gondolok, hogy a TV/számítógép/telefon/digitális kütyü bámulása lehet élmény egy gyereknek, de ettől ne fogja leadni azt az energiát, ami benne rejlik! Belátható rendszerességgel kellene rájuk - és ekkor csak is rájuk - beáldozni heti három alkalmat, amikor ki tudják magukat tombolni! Én nem voltam rest lemenni a három unokámmal a játszótérre - alkalmanként egy órára. Tisztáztam a srácokkal, hogy "mennyi az annyi", - azaz milyen fő szabályok mentén lehet tombolni - és azt mondtam a játszótéren nekik, hogy "Ez a ti órátok!". Ez annyira igaz volt, hogy amikor elkezdtek unatkozni és kérték, hogy menjünk át egy másik játszótérre, átmentem velük oda - és ott folytatták a játékot! El sem hiszed, hogy mennyivel kezelhetőbb egy gyerek, ha adsz neki lehetőséget arra, hogy önmaga legyen! Volt, hogy beszélgetni akart velem az egyik még ekkor is, de nem zárkóztam el ez elől, mert az "ő óráját" úgy oszthatta be, ahogyan ő szerette volna - és ezt tiszteletben tartottam! Rossz gyerek nincs, csak buta (nagy)szülő, aki nem képes emberré nevelni, értelmesen lekötni a gyereket!
2020. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
A szabály az, hogy tartózkodni kell a szomszédok szükségtelen zavarásától. A gyerek nem egy hangfal, amit te kapcsolsz be vagy le. Azzal, hogy csitítgatod őket, eleget teszel a szabálynak. Ha a szomszéd tényleg feljelent, nem fognak mást mondani a rendőrök sem. Csak emiatt ne költözzetek el. Csitítgasd őket továbbra is a lakásban, a szabadban, parkban pedig hadd tombolják ki magukat.
2020. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%

Felettem gyerekek vannak, kibírhatatlanok, vonyítanak, szaladgálnak, dobog az egész mennyezetem. Persze, ti elintézitek annyival, hogy ilyenek a gyerekek. Ja mondjuk én meg 3 műszakot húzok, jó lenne ha aludhatnék itthon. A gond az, hogy ezek a nyomorékok soha nem viszik a gyereket sétálni, mint valami kutya ami be van zárva ketrecbe.


A szomszéd nem tehet semmit, kit jelent fel, a gyereket? ugyan már. Én tudom jól, már egy ideje új lakást keresek és inkább megyek legfelülre a meleg pusztulatba de ezt a lódobogást ne halljam egész nap... azért jó néhány szülővel el lehetne beszélni, hogy kösse le a gyerkőcöt anélkül, hogy másokat zavar.

2020. máj. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Előző válaszolónak:


Fúú ne is mondd, nekem az előző lakóknak egy darabig csak egy gyerekük volt, az rohangált, dübörgött, ordított szinte szó szerint, valami golyókat gurítgatott, dobált, zuhogott rendszeresen, aztán született egy másik gyerekük, na az meg sírt, óbégatott, pfff... :/

Örültem, amikor végre elköltöztek, erre egy másik 2 gyerekes család jött a helyükre, azok is dobognak, zuhognak, rohangálnak, borzalom tényleg. :/

Igaz aztán különmentek a szülők, de 3-an itt maradtak továbbra is.

Én is költöznék, ha tudnék valahová, igaz nekem amúgy is kicsi ez a lakás, nem is értem, hogy ezek 3-an, 4-en hogy férnek el egy ilyen kis lakásban...

sajnos nem sokat tehetünk, vagy hangszigeteljük a lakást, bár gondolom az nem két fillérbe kerül, vagy elköltözünk, ha tudunk.

Hát vagy maradunk, és tűrünk, bosszankodunk nap mint nap. :/

Szólni se nagyon érdemes nekik, mert sokszor még nekik áll feljebb, hogy a saját lakásukban azt csinálnak, amit akarnak. :/

Ja és mit is várunk a gyerekektől, ha a szüleik is hülyék?!

Felnőtt fejjel nem gondolnak arra, hogy esetleg zavarhatja a többi lakót ez a sok zuhogás... :/

2020. máj. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

Egy városi társasház nem egyenlő a csend és nyugalom fogalmával. Ezt kellene megérteni a sok kesergőnek. Persze csitísgasd a gyerekeket, én is ezt teszem. De a pici gyerekek akkor is ugrálnak szaladgálnak, visítanak. Az én gyerekeim nagyon elvének. Persze szólunk rájuk. És kinnt is vagyunk velük a levegőn a szabadba. Szaladgálnak ott is eleget. De egész nap nem tudunk kinnt lenni. Mert nekem is van dolgom a háztartással kapcsolatban.

Volt egy időszak mikor felettünk lakott egy másfél éves kisgyermek. Én is mindent halottam. Este tízkor meg fogócskázott az apjával. Sosem szóltunk érte. Szóval a lényeg, hogy aki nem bírja elviseli a zajokat az ne költözzön társasházba. Vagy a legfelső szintre menjen.

2020. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Igaz régi kérdés,nekem is 2 gyermekem van futnak játszanak kint is ittbent is bár hála istennek ittbent nagyon keveset és a szomszéd így is mocskol minket...mikor mondtam azt is hallja mikor rá van szolva válasz...nem🤣🤣🤣ja azt nem...de az itt megkeseredett válaszolóktol az lenne a kérdésem nekik nincs gyermekük?vagy csak a földszinten nőhet fel a gyerek...neki is annyi joga van mint a felnőtteknek ....aki a gyereket éjjeli hangos zenével fenyegeti mint ők az én szomszédom ... köpjön fel álljon alá...
2023. febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

9.

A felnőtteknek is "joguk van" tombolni másokat zavarva? Gratula... később neked is ugyanezt!

nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!