Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecen miért fejlődött...

Debrecen miért fejlődött ilyen sokat az elmúlt években más magyar városokhoz képest?

Figyelt kérdés

Még az utolsó válságkor költöztem el Debrecenből Pestre, mert semmi meló nem volt a városban, és sokakhoz hasonlóan úgy éreztem, tényleg egy nagy falu az egész, lepukkant belvárossal meg nulla kulturális élettel.


Az elmúlt években viszont azt látom, hogy hatalmasat fejlődött Debrecen, egyrészt munkahelyek terén, lett repülőtér, bejött egy csomó cég és mintha kezdene kialakulni a Pesten is működő magyar kisvállalkozói kör, kézműves termékekkel vagy terményekkel.


A város kinézete is sokat fejlődött, a Nagyerdőt totál felújították, a belváros közepébe vágott Tisza István-Antall József utca eléggé városiassá tette a környéket, ahogy az új villamosvonal is. Oké, még mindig vannak ócska helyek, de nekem most sokkal jobban tetszik Debrecen, sokkal városiasabb kinézete van, mint mondjuk 10 éve.


A színház sajna elég gyér, de úgy látom, ezenkívül kulturális program is elég sok van manapság.



2020. máj. 21. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Fideszes a polgármester?
2020. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Fidesz központ, ennyi.
2020. máj. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem egy rokonom munka miatt költözött pár éve vissza Debrecenbe, de neki most is az a véleménye, hogy nincs ott semmi, unalmas és lapos az egész.

Viszont a te véleményed sem vonom kétségbe, valószínűleg tényleg van némi fejlődés.

2020. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sunshinedoll ***** válasza:
62%

Debrecen tudja, kinek a s-ggét kell nyalni :D

Az meg ne tévesszen meg, hogy épül egy halom ház meg épület, meg stadion, meg Mangalicafesztivál, meg kisf-szom, baromi unalmas kultúrát nélkülöző város.

2020. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Be lett harangozva a béjemvé, csak nem lehet egy iszapszentmotorospusztai színvonalat képviselnie a jövőre nézve.
2020. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Városiasabb?? Az...

Irtják a zöldet, mindenhova beton meg térkő. A város arculata egy nagy.....

Egymáshoz és a városhoz (meg egyáltalán semmihez) nem illő, "modern" épületek, a régi civisváros maradékának lerombolása.

A többit meg inkább hagyjuk.

Több mint 40 év után inkább eljöttem.

2020. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

6: jól tetted!

Lassan teljesen kitisztul a város!

2020. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Mi Dunántúlról költöztünk Debrecenbe, mert egy szuper állást kínáltak.

A házunkért nem kaptunk annyit, amiből Debrecenben egy jó helyen lévő jó lakást tudtunk volna venni, de a munkahelyem segített.

Amikor jöttünk, még szó sem volt BMW-ről, a párom mégis azonnal talált munkahelyet.

Számunkra meglepően más a mentalitás: sok segítő emberrel találkoztam, de sok zárkózottal is. Mégis: olyan pozitív kisugárzású hely, ahol mindig épül valami, mindig terveznek valamit; inkább a megoldáson törik a fejüket, mint ahonnan jöttem, mert ott arra ment az energia, hogy megmagyarázzák valamiről, hogy miért nem lehet megcsinálni?!

A BMW más dimenziókat nyitott: még szinte itt sincs, de már érződik a pörgés minden szinten- magyar viszonyok közt valóban szokatlan a lépték.

Nem volt könnyű beilleszkedni, mert nagyon legatyásodtunk a költözéssel, de most már kezdünk normalizálódni, mert letudtuk a hiteleket.

4-es: a te stílusoddal a kultúrát hiányolni egészen vicces...

2020. máj. 22. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Debrecenben most sem állt le az élet, ugyanúgy mennek a beruházások - egyedül a repülőtér nem indult még újra.

Valahol olvastam - és ahogy utána néztem igaz is: Debrecen (földrajzilag) a magyarság középpontjában van, sokkal inkább mint Budapest. Talán - nagyon ügyesen - ezt lovagolják meg Debrecenben?

Az is tény, hogy kell ebbe az országba min. egy "ellensúly", mert iszonyú nagy a pesti vízfej...

2020. máj. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!