Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért viselkednek velem a...

Miért viselkednek velem a szomszédaim úgy, mintha nem dolgoznék?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, nemrég költöztem ide és a lakógyűlésen meg mikor csak hármasban beszéltem két lakóval, akkor is úgy éreztem, mintha tényleg azt hinnék, hogy soha nem dolgoztam. Mikor időpontot egyeztettünk, akkor is mondta a közös képviselő, hogy "ti úgyis ráértek gondolom", aminek nem tulajdinítottam jelentőséget, aztán a gyűlésen volt szó róla, hogy a lakók összefognak és akinek van kedve, kertészkedik valamelyik délután együtt. Aztán elkezdtek poénkodni, hogy most, hogy itt a vírus, úgysincs jobb dolgunk, ráérünk, itthon vagyunk mindig (és ránk nézett). Én meg összenéztem a párommal, hogy ez mi volt, ezek komolyan azt hiszik, hogy nem dolgozunk vagy mi?

Utána volt megbeszélve még egy alkalom, amiben nem vettem részt, aztán mikor mentem ki a kapun, poénosan megjegyezték, hogy hogyhogy nem jöttem. Mondtam, hogy nem értem rá, erre szkeptikusan felvonták a szemöldöküket. Akkor lett elegem és bukott ki belőlem, hogy egyébként home officeban dolgozok és mellette lassan vizsgaidőszak is van, bocs, de az a kötelességem, ez nem.


Mit éreznek ezek az emberek? Nem mondanám kifejezetten idősnek őket, nem a tipikus szekálódó öregek. Mégis, mintha az lenne evidens, hogy én csak úgy ide költözök és rohadtul ráérek minden hülyeségre. Nem mintha tényleg feladatom lenne dolgozni azon, aminek a kertésznek kellene, csak arra sajnálják a pénzt. Nagyon rosszulesett, hogy taknyos kölökként viselkednek velem, akkor is, ha nem volt kifejezetten rosszindulatú a közeledés.


2020. máj. 24. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha home officeból dolgozol, akkor valószínűleg azért. Az idősebb korosztály nagy része szerint ha otthon vagy, akkor biztos nem csinálsz semmit.

Ha nem javul a helyzet, akkor nyugodtan vissza lehet nekik szólni, a nekik sincs sok dolguk nyugdíjasként alapon.

2020. máj. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kiröhögném őket, ha beosztanák az időmet és kertészkedésre akarnának fogni.
2020. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
93%

Mert idegen vagy, keveset beszélgetsz velük, ők meg összeszoktak és gyakrabban beszélgetnek. Ekkor gyakran rólatok van szó, és ilyenkor mindegyik nagyobb, rátok nézve alázó marhaságot mond mint az előző, kb. csak azért, mert úgy gondolják, hogy így erősítik az összetartozásukat. Ez azután torzítja a bennük levő képet rólatok.


Régebben is hasonló cipőben jártam, mint te (külföldön dolgoztam), és most is, hogy új helyre költöztem. A németeknél szívós munkával, néhány hónap alatt, be tudtam bizonyítani, hogy érek annyit, ha nem többet, mint ők. Akkor már békén hagytak. Itthon ezt még az eltelt 1 év alatt nem sikerült elérnem.

2020. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagymamám csodálkozott, hogy minek vettem ki szabadságot, ha amúgy úgyis otthon dolgozok...
2020. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Alapvetően nem itthon dolgozom, csak most alakult így a rendkívüli helyzet miatt. De már előtte is olyan furcsán álltak hozzám, mintha szórakozásból mennék csak el itthonról. Nem tudom megmondani konkrétan, hogy miből gondolom ezt, sok apró dologból jött össze igazából, ilyen apró célzásokból, mint amiket mondtam. A munkámmal és a végzettségemmel nem akarok hencegni, lesüllyedésnek érezném, ha bizonyítani akarnám, hogy nem vagyok az a kategória, aminek hisznek. De így meg elég epés megjegyzéseket kapok "poénból", ráadásul a fiatalabbaktól (30-as korosztály), volt olyan lakó aki megjegyezte azt is, hogy nekem nem kellene döntenem a ház dolgaiban, mert alig laktam itt, szóval több dologból áll össze valószínűleg a csesztetésem alapja. :D

Na mindegy, nem fogok a sarokba kuporodva sírni emiatt, csak meglep.

2020. máj. 24. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már egy éve home office-ban dolgozom és baromira nem érdekel, hogy mit gondolnak rólam a szomszédok.


Ha vannak célozgatások, azokat meg simán lereagálom 1 mondattal, aztán utána nem célozgat senki.

2020. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem huszonéves, velem egykorú illetve pár évvel fiatalabb ismerőseim olyanok, mintha fel se fognák, hogy dolgozom. Pl egyikük Messengeren írogatott. Ugye home office-ban fel kell hangosítani a telót, mert akár hívhatnak is és nem árt, ha a net be van kapcsolva rajta.

A csajszi írogat napközben, majd pár nap múlva ismét majd megint.


Szoktunk beszélgetni, tudja, hogy heti 40 órában hétfőtől-péntekig dolgozom és nem vesztettem el a melómat (illetve azóta félig de....).


Most, hogy lazítanak, másik ismerősömnek írtam, hogy majd kiderül, hogy fogok dolgozni és hogyan lesznek a vizsgák és akkor beszéljünk meg egy talit.

Erre visszaírta, hogy jó, de ő dolgozik jövő héttől (óvónéni és most otthon volt).

Igazából köpni-nyelni nem tudtam, hogy most ezt miért írja vagy mi van. Én is eleve dolgozom, már ezért eleve este jó csak. Ok, fáradt lesz, de én is. Majd kipanaszkodhatjuk magunkat. De a találkozó szempontjából irreleváns, hogy dolgozni fog.


Eleve sok másik huszonéves írja, hogy délután 2-kor jó? Máskor: jaj csak este fogok ráérni! (Mert szerinte én nem?)


Pár hónapja, még a vírushelyzet előtt otthon dolgoztam 1 napot, este meg vizsgára tanultam.

Lakásszövetkezet elnöke felhívott majd mikor kiderült, hogy otthon vagyok, segítséget kért volna.

Közöltem, hogy dolgozom konkrétan és este meg tanulok, de látszott rajta, hogy nem hatja meg...

2020. máj. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is szard le. Másrészről meg ha arra célozgatnának, hogy nekem kerti munkát kell végezni akkor azt mondanám, hogy fizetek magasabb közös költséget és keressenek egy kertészt de engem hagyjanak békén.
2020. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!