Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális dolog egy panelházban...

Normális dolog egy panelházban minden rögzítés nélkül virágládákat tenni az ablakpárkányra?

Figyelt kérdés

Előző nyáron beszigetelték a házunkat, és ugye így jóval szélesebbek lettek a külső párkányok. Most tavasszal divat lett muskátlis meg mindenféle ládákat kitenni, csomó helyen van már, de rögzítve nincsenek sehol, csak úgy oda vannak téve. Erre úgy jöttem rá hogy nekem is megtetszett, és megkérdeztem pár lakót akinek van kinn, hogy hogyan csinálták, és mindig az volt a válasz hogy sehogy, nem esik az onnét le. Én nem vagyok ilyen kötekedős-jelentgetős, de azért szél meg vihar is van a világon, ráadásul az a párkány lejt is kifelé. Körben járda van meg parkoló, azért ha egy ilyen több kilós láda elindul a nyolcadikról, az meg is ölhet valakit. Itt egy kép, az alsóbb szinteken lehet látni pár példát, de pl felettem a tizediken is van, meg szerte mindenfelé:

[link]

Konkrétan ha ezek közül lesodor egyet a szél, azok közvetlenül a ház bejárata elé esnek. Szerintetek rendben van ez? Én már nem merek ideállni a kocsival.



2020. máj. 24. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez semennyire nem normális, mert ezt a szél (például, ami a napokban is van) bizony le fogja fújni, és akinek ez a fejére esik, az nem fogja túl jól érezni magát utána, annyi szent...
2020. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Életveszélyes!

De egy kaspó tartó pont elég ehhez, ami párszáz forintos kategória.

2020. máj. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Veszelyes hely ez az elet :) Cserepet is lefujja a szel. Faag is leszakad ... (ugy hivjak baleset).
2020. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az biztos, de szerintem ha nem muszáj, akkor ne növeljük feleslegesen a lehetséges balesetek számát. Eddig, a felújítás előtt még azt is tiltották hogy rendes ládatartót, vagy szárogatót fúrjunk fel kívülről az ablak alá, pont a balesetveszélyre hivatkozva. Erre most meg ez van.
2020. máj. 24. 18:22
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell tenni egy figyelmezteto tablat es kesz.
2020. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
#5 A közhiedelemmel ellentétben a táblák kirakása nem ment fel az alól a kötelességed alól, hogy biztonságossá tedd a lakókörnyezeted. Ha leszakad a tetőd, és agyoncsap valakit, akkor is felelősségre vonható vagy, ha kiírtad, hogy le fog szakadni.
2020. máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Ja, ertem ... tehat ha van egy utlezaras es en meg is behajtok es osszetorom magam, akkor beperelhetem az epitkezes kivitelezojet ... juhhe :)
2020. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%
Ha ott alatta az autóra esik rá, az autóért nem kár.
2020. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit túlreagálod. A vihar leviheti akkor is, ha rögzítve van.
2020. máj. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
#7 Az építkezés más kategória, mert az szükséges. A tető javításának elhanyagolása nem szükséges, ezért kötelességed. A virágláda rögzítés nélküli elhelyezése sem létfontosságú.
2020. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!