Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A házunkat ellepték a csótányo...

A házunkat ellepték a csótányok. Minden lakó összefogott és megszerveztük az írtást. 1 lakó van aki nem hajlandó beengedni az írtókat pedig kifizetnénk az árát is helyette. Tudunk tenni valamit? Vagy ehhez joga van.

Figyelt kérdés
Megjegyzésként nagyon durva a helyzet pár nap alatt elleptek minket, teljesen kikészültünk mert futkosnak éjjel az egész lakásban. Baromi undorítóak.Azt sem indokolta meg a lakó miért nem engedi be az írtót. "Nem" és kész. Azt mondja nála nincs. Ami kizárt mert mindenki másnál van.

2020. máj. 26. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Talán a közös képviselő hivatalos hangnemben felléphetne. Elvileg a lakó köteles tűrni, hogy a társasház érdekében elvégzett munkálatok miatt a szükségtelen zavarása nélkül bemenjenek az ingatlanába. Ez igaz pl., ha a társasház megszavaz egy strangfelújítást, akkor az is köteles beengedni a brigádot, aki nemmel szavazott. Szerintem hozzatok gyorsan egy rendkívüli közgyűlésen egy határozatot a csótányirtásra (a közös területeken és a magán ingatlanokon belül is), a közös képviselő pedig ezt lobogtatva kötelezze, hogy tűrje el a csótányirtók belépését.
2020. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk volt egy ilyen család akiknek a vallása tiltotta, hogy állatokat bántsanak.


Nagyon nem hiszem, hogy tudtok ellene tenni bármit is de ha a többi házban lesz irtás esetleg ti is feltérképezitek a réseket ahol bejöhetnek akkor valószínűleg elég lesz. (anno nálunk hangyahelyzet volt és megszűnt az irtás után, hiába volt egy lakás kihagyva)

2020. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem teheti meg, hogy nem engedi be az irtókat, minden lakónak a törvény által előírt "tűrési kötelezettsége" van


"1997 évi CLIV. Törvény az egészségügyről


Rovarok és egyéb ízeltlábúak, valamint rágcsálók irtása


73§ (1) A betegségeket terjesztő vagy egészségügyi szempontból káros, külön jogszabályban meghatározott rovarok és rágcsálók irtásáról a terület, épület tulajdonosának, illetve kezelőjének rendszeresen gondoskodnia kell. A terület, illetve épület használói az irtást tűrni kötelesek."

[link]

Ez azóta sem változott.

Vagy itt van bővebben:

[link]

2020. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
1-es voltam. 3-as, ez tök jó, nem is tudtam, hogy van ilyen. Akkor elég csak a paragrafust meglobogtatni neki, nem kell rendkívüli közgyűlés. Viszont célszerű lenne, hogy a közös képviselő egy hivatalos levélben tudassa ezt vele.
2020. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3. Köszönöm. Majd én lobogtatom neki! A közös képviselő egy tragédia aláírast kellett gyűjtenem, hogy egyáltalán meg tudjuk csinálni az írtást mert a lakasokban nem akart és azt is megtiltotta, hogy én hivjak egy írtót konkrétan a babolnasokat akartam. Már megvolt az árajanlat csak ő nem engedte. Minden lakó aláírta az írtást és itthon lesznek csak 1 ember nem. :( szóval a közös képviselőre nem számithatok. De majd a szomszedokkal összefogunk holnap meg kinyomtatom ezt a jogszabályt. Ezer hála érte.
2020. máj. 26. 15:30
 6/14 A kérdező kommentje:
Elolvastam. De biztos,hogy ez azt jelenti hogy be kelle engednie az írtókat a lakásába? Mert ez így konkrétan nincs beleírva.És mi van ha nem teszi? Elmegy otthonról nem nyit ajtót stb. Akkor mi a következmény?
2020. máj. 26. 15:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá fog bemenekülni az összes. Ha ez neki igy rendben :D
2020. máj. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mondtam. Nem győzte meg.
2020. máj. 26. 17:31
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Adja írásba, hogy nem engedi be a lakóközösség érdekében végzendő irtásra érkezett szakembereket, vagy két tanú előtt jelentse ki. Jegyzőkönyv erről. Utána feljelenteni a Nemzeti Népegészségügyi Központnál (volt ANTSZ).
2020. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Birtokvédelmi eljárás is mehet


A közös k-t meg váltsátok le

2020. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!