Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyivel költségesebb kertes...

Mennyivel költségesebb kertes házban lakni egyedül egy kis garzon lakáshoz képest?

Figyelt kérdés

2020. jún. 6. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Sokkal költségesebb
Költséges
Picivel kerül többe
Ugyanannyi
Kevesebb
Egyéb
39 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Indokolhatjátok.
2020. jún. 6. 15:23
 2/23 anonim ***** válasza:
72%
A fűtés,meg a kert viszi a pénzt.
2020. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
31%

#2 mégis mi pénz visz el egy lefüvezett kert? A fűnyíró által elfogyasztott áramot?


Fűtés se sok, ha normálisan van szigetelve a ház.

2020. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én albérletben laktam egy házban ahol szobát béreltem. Maga a hely jó volt de télen a fűtés horribilis. És kerti munka is van rendesen. Ahhoz meg ugye meg kell venni a fűnyírót meg egyéb eszközöket ami szintén nem olcsó. (Jó ha bérelsz nem mert valszeg lesz a házban.)
2020. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajátod, vagy bérelt? A kertes házra mindig költeni kell. Hol a kerítés, hol a tető, hol a járda, és még a végtelenségig lehetne sorolni.

A garzonnál négyzetméterre is nagyobb, tehát a fűtés biztosan több, még ha jól szigetelt is. Ezen kívül ha a környezetét is rendben akarod tartani, akkor egy csomó mindent meg kell venned. A füvet nyírni kell, öntözni, nem árt egy kapa, metszőolló, egyéb kerti szerszámok, még ha csak minimális fa, vagy bokor is van benne. És rengeteg idő kell hozzá.

2020. jún. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
#3 - Nem a kert miatt drágább, egy házban 5-10x nagyobb lakóteret fűtesz ki, mint egy garzonban. A távfűtés is drága, az egyedi meg különösen. De ha már kert, igen, fűnyírót is veszel, használod is, meg lombvágó se árt, ha a sövényt karban akarod tartani, ha meg nem csak fű van, hanem más is, a határ a csillagos ég is lehet. Itt mindent órák mérnek, nincs nyakrafszra melegvíz meg áram átalányban. De ha te annyiból kijössz 80nm-es kertesben mint 18nm-es garzonban, taníts meg minket is.
2020. jún. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Saját mind2 esetben a kérdésem tárgya
2020. jún. 6. 16:06
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen garzon olyan 35m2 gondoltam,míg kertes ház nem igen van 60-70m2 alatt
2020. jún. 6. 16:07
 9/23 A kérdező kommentje:
Miért kevesebb aki arra szavazott
2020. jún. 6. 16:36
 10/23 anonim ***** válasza:
55%

Igen, dragabb a haz, de azert ne essunk tulzasokba.

12 evet laktam egyedul kertes hazban. A keritest ha rendesen megcsinalod, 20 evig legalabb elvan. Teto meg tobb. Jardat atlagba 2x csinalsz egesz eletedben.

Nem tudom masoknak mi az a veget nem ero munka, de en evente 2x takaritottam az udvart, ami par ora alatt kesz van, meg 3-4x funyiras, ami szinten par ora.

A futes valoban dragabb, de cserebe nincs kozos koltseg, kevesebb az ingatlan adoja, sokkal olcsobb viz/csatorna/szemet dij.

2020. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!