Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Építhetek 2,2 méter magas...

Építhetek 2,2 méter magas kerítés, hogy a szomszéd ne leskelődjön át hozzám?

Figyelt kérdés

Teljesen teli kerítést szeretnék, fa mintás trapézlemezből.

Tehet ellene bármit is?

Nagyon rosszul érzem magam a saját portámon, ha látnom kell a gonosz, rosszindulatú szomszédomat a kert végében...Eddig szép tuják voltak ott de a szomszéd átnyúlt és legallyazta csont kopaszra mint a 10 db tuját..Az volt az indokat, hogy nem éri a nap a kertjét. (megnéztem és reggel 7kor tényleg nem, de olyankor a házunk is árnyékol kivel alacsonyan van a nap.)

Na de elegem van belőle, úgyhogy fel akarok húzni egy magas kerítést az ő kerítése elé vagy 20 cm-re. Feljelenthet miatt, vagy lehet bármi gondom belőle, ha neki nem tetszik?



2020. jún. 6. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Ha a te területeden húzod fel, és úgy értelmezem, hogy igen, akkor nem tehet semmit a kapálózáson kívül.

Viszont biztos, hogy ennyi pénzt és energiát bele akarsz fektetni? Az ilyen aljadékok megoldják hogy továbbra is átlássanak.

Nekünk pl. nem levágták, hanem mérgezték a tujákat, addig locsoltak át, míg kiszáradt az összes...

Onnantól kezdve rendszeresen láttam a fejét, gyakran kéretlen tanácsokat is osztogatott hogy mit hogy csináljunk a kertünkben...

Nagyon várom hogy kihaljon...

2020. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, a saját területemen lenne. Sajnálom...Nem értem az ilyen embert mi hajtja, hogy ilyen alattomos legyen. Nekem a saját nyugalmam megéri azt a max 20 000 Ft-ot. Annyiból megoldjuk.
2020. jún. 6. 15:34
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
A helyi önkormányzatok kell felvilágosítást kérni, mert helyileg van megszabva, milyen magas kerítést lehet készíteni. Sok helyen a 2 m-es kerítés sem megengedett.
2020. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én pont letojnám hogy bámul e. Ha nincs jobb dolga. Miert számit annyira. Érdekel a vélemenye mit gondol.
2020. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

Tarts néhány idegbeteg kutyát, nem mer majd átnyúlkálni, ha szétcibálják a kezét, lehet, akerítés közelébe se megy majd. Plusz én pár vörör gyomirtot is átlocsolnék neki.

Nekünk is volt pofátlan szomszédunk. Volt egy meggyfájuk, aminek néhány ága átlógott a kertünkbe. Nem érték el, ezért a kölykök átmásztak a kerítésen a kertünkbe, egy nagy tállal és vidáman szedegették a meggyet. Ezt meglátva nagyanyám letördelte, levágdosta a meggyfa hozzánk átnyúló ágait meggyestől, mindenestől és átdobta az ő kertjükbe, hogy most már nyugodtan szedhetik. Mivel nem értettek a dologból és a későbbi években is átmásztak a meggyért, addig locsolta nagyanyám át hozzájuk az ultrás vizet, hogy a fa kipusztult, igy nem ugráltak át többet a kertbe. Az ilyenekkel csak így lehet :D

2020. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok kíváncsi erre az ősemberre.

Ja persze csak azért veszek egy kutyát..XD

Gyomírtó sem jó, az a fasz biztos feljelentene, nincs nekem időm bíróságra járni.

2020. jún. 6. 19:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha valaki az én kertembe nyúlt volna át és gallyazta volna le a tujáimat, nem tette volna zsebre, amit kap! Mi a jó fenéért nem jelentetted fel?? Ez birtokháborítás, nehogy már még ő akarjon téged feljelenti!

És igen, építhetsz, a saját telkeden belül olyan kerítést csinálsz, amilyet akarsz, semmi extra nincs abban, hogy 2,2 méteres. De én biztos előtte még "meghálálnám", amiért tönkre vágta a tujákat. Büdös bunkó...

2020. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha feljelentem, akkor utána mit csinálnak vele? Mármint nekem nem ér annyit, hogy a saját időmet bírósági tárgyalásokra áldozzam. Vagy nem lenne belőle tárgyalás? Nem tudom hogy működik ez...
2020. jún. 7. 11:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Feljelentéshez azt bizonyítani is tudni kellene, hogy a szomszéd volt.
2020. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Előtte utána képem van a tuják állapotáról, meg közvetlenül az ő kerítésénél vannak, szóval ki más tehette volna...
2020. jún. 7. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!