Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A mai fiatalok számára már...

A mai fiatalok számára már nem vonzó az, hogy családi házban lakjanak? Inkább a nagyváros meg a társasház?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 23:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mai fiatal vagyok (?) 24 évesen, és de, erre gyűjtök, hogy vegyek egy pici házat majd.
2020. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát egyrészt az árakat is figyelembe kell venni, mert ha normális helyen (értsd, pl. ahol van munkalehetőség, szolgáltatások, kulturált a környezet, működőképes a közlekedés, van közösség élet, kikapcsolódási lehetőség stb.) szeretnél lakni, ott egy családi ház irdatlan összegekbe kerül és annak a fenntartása, felújítási költségei is nagyobbak. A munkalehetőség is önmagában egy elég nagy szempont, szóval a nagyvárosokban vagy akár konkrétan a fővárosban még mindig általában kedvezőbbek a feltételek (lehetőségek, kereset, pozíciók, fejlődés), mint vidéken (értem ez alatt a kisvárosokat, falvakat). Nem mindenki szeret vagy nem mindenkinek van lehetősége ingázni sem. Plusz egy lakással még mindig kevesebb a munka, mint egy kertes családi házzal (szerintem ez nem lustaság, nem mindenki szeret pl. kertészkedni, füvet nyírni, javítgatni ezt-azt a ház körül stb. még a nap végén). Valamint sok múlik az egyéni preferenciákon is, hogy ki hol, milyen környezetben érzi jól magát. Én pl. szintén inkább laknék egy nagyvárosban egy lakásban, pedig én egy vidéki kertes házban nőtem fel és éltem hosszú évekig.
2020. jún. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%

Ne általánosítsunk, kérem


Jómagam egy teljesen egyedi családi házat terveztem meg.

Kb 2 év és kp-ban meglesz.


Sőt mivel rengeteg művészeti ághoz értek s bizonyos szakmákhoz is barkácsolásban:

Én magam akarom csinálni a festéstől kezdve a bútorokig, kárpitozásig mindent.


A betervezett kanapésor kisebb részét megcsináltam a jelenlegi albérletbe, van rengeteg dekor s egyedi dolgom, amiket már előre gondolva készítek, alkotói munkám mellett .


Csendes nyugis helyre, 2 szintes családi ház van tervben.


3D modellezéssel is foglalkozom, ott már megcsináltam az elképzelésemet s egy ismerősöm a szakmában felmérte mennyi lesz + bizonyos részeket megkérdőjelezett, mert ilyen megoldásokat belső építészetben még nem látott, amik kipattantak fejemből.


Párom imádja a kreativításom, alkotásaimat, ami mégjobban lelkesít.


26/N


Bonyolult s drága lesz, de nem érdekel.

Megdolgoztam s dolgozok is érte a sok kis apróság mellett.


Alkotás a mindenem

2020. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Vonzó, de nagyon drága. Azért egy használható, mindennel felszerelt ház, ami nem dől össze éppen, megfizethetetlen átlag kereset mellett, még hitelből is.
2020. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%

A fiataloknak nem való a családi ház,azzal rengeteg munka van,és nem arra akarják elverni a szabadidejüket,hogy pl füvet nyírjanak,kertészkedjenek.


Ez az öregeknek való,akiknek semmi hobbijuk nincs,mert kiöregedtek mindenből.


Egy fiatal örül,ha munka utána hazamegy,és elmosogat,kitakarítja azt a 40 nm2-t.

2020. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyvarosban kertes haz rengeteg van.
2020. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem annyira. Persze, szép a zöld udvar meg a nyugalom... De egyetemre/munkába járok, ez önmagában egy elég erős érv a bejárás és a munka utáni kerti/házimunka ellen... Egyszerűen nem érzem úgy, hogy nekem ér ennyit a vidék.
2020. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem alapvetően így. Manapság rengeteg lehetőség van a szabadidő különféle felhasználására, különösen fiatalon, így egyszerűen nem vonzó az a sok macera, amivel egy kertesház fenntartása jár.
2020. jún. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik a kertes ház feelingje és a vele járó nyűg, ezért inkább társasházban lakom. Soha el nem költöznék kertes házba.
2020. jún. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok annyira fiatal (31), de 23 évet éltem családi házban, és ez ennyi elég volt ahhoz, hogy tudjam, sosem akarok többet családi házban élni, pláne nem távol a várostól. Mert költséges, sok munka van vele, stb.
2020. jún. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!