Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kellene tennem ilyen...

Mit kellene tennem ilyen lakótársakkal?

Figyelt kérdés

Egyetemisták vagyunk, 4-en lakunk egy lakásban az egyetem ideje alatt, de egyébként mindannyian más városban lakunk.

Én vagyok a legidősebb.

Az egyik kisokos kiragasztott egy papírt a konyhában a takarítási beosztással. Amivel önmagával nem lenne semmi bajom, de mindenki neve mellett ott egy dátum, hogy akkor kell kitakarítani. És minden hétfőre és péntekre van egy-egy ember.

Szerintetek nem illet volna a dátumokat közös megbeszélés szerint meghatározni? És még csak meg sem említették ezt a beosztást. Speciel a "meghatározott" dátumon nem vagyok ott egyáltalán, azon a héten a hét közepe felé csak jövök-megyek...

Ez akaszt ki szörnyen, hogy ők akarják meghatározni a másik megkérdezése nélkül... Az előző lakótársammal úgy csináltuk hogy egyik héten én takarítottam a másik héten ő. És ha valamelyikünk hétfőn nem ért rá, feltakarított kedden és nem csináltunk problémát belőle.



2020. jún. 16. 09:06
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És azt kifelejtettem, hogy aki kitakarított, annak alá kell írnia a neve mellett...
2020. jún. 16. 09:07
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Önhatalmúan cselekedett.

Ezt illik egyeztetni és megegyezés után kifüggeszteni. Beszéld meg vele.

2020. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Le kell ülni mindenkivel, közösen és megbeszélni, hogy mikor ki takarít. Nem kiosztani a munkát mások tudta nélkül.
2020. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
"Nagyszerű ötlet volt takarítási beosztást készíteni, István, azonban hadd éljek egy módosítási javaslattal. Mivel én pénteken nem fogok itt tartózkodni, keressünk erre más dátumot, hogy mindenkinek jó legyen. Beszéljük meg, szerintem biztosan találunk megoldást."
2020. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el neki amit itt leírtál, hogy maga az ötlet nagyon tetszik, de az időpont neked nem jó. Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.
2020. jún. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Csak azt áruld el, hogy ezt miért ismeretlen emberektől kérdezed meg, ahelyett, hogy leültél volna az illetővel, és higgadtan megbeszéled...???? Nyilván nem fogja megtiltani, hogy egymás között csereberéljetek...
2020. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
37%
Ezért nem megyek lakóközösségbe.
2020. jún. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy kész vicc, vagy legalábbis én nem szeretnék így együtt lakni senkivel az biztos :D Volt több szoba/lakótársam és soha nem csináltunk ilyet, nekem ez nagyon fura. Mi soha nem osztottuk fel a takarítást, hanem mindig az takarított, aki éppen ráért és takarítani kellett. Valamint eleve mindig mindenki eltakarított maga után. Nekem ebből még sosem volt bajom, közös érdek a rend és tisztaság, szóval mindig mindenki meg is tette és nem volt szükség ilyen módszerekre. Max. ha tényleg csak hetente lenne beosztva, akkor esetleg elfogadnám, de ez túlzás. Valamint eleve meg kellett volna beszélni mielőtt ezt kitalálja.
2020. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
"Béláim! Ezt a takarítási dolgot túltoltuk! Javasolnám, hogy toljuk vissza egy megbeszélés erejéig a dátumokat illetően!"
2020. jún. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
És te mint "legidősebb" ahelyett, hogy odamennél és megbeszélnéd vele a takarítást, inkább idejössz és panaszkodsz meg rinyálsz...
2020. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!