Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova éri meg költözni? Sopron,...

Hova éri meg költözni? Sopron, vagy Budapest?

Figyelt kérdés
Én Sopron felé hajlok. Jól tudok németül (B2-C1 között), viszont nincs olyan végzettségem, amit az osztrákoknál is elismernek. Pesten 200-250 ezret meg tudnék keresni a szakmámban, viszont Ausztriába ingázva kb ennek a dupláját, szakmán kívül.

2020. jún. 24. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Sopron jó hely lenne, de pár évvel ezelőtt, a fideszes polgármester ideje alatt, hogy a kormány elengedje a város adósságát, rengeteg c...t telepítettek be. Azóta nem tudom, mennyire romlott le a város, mindenesetre, ha oda mész, a Jereván-lakótelepet kerüld el.
2020. jún. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%
Legbalhésabb cigányok lettek betelepítve,azóta egy részüket sikerült eltávolítani de még mindig garázdálkodnak
2020. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mert Budapesten nincsenek svédek, vagy mi?
2020. jún. 24. 09:18
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Sopron
2020. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van olyan nagy különbség nincs.

Én Sopront választanám,csak azért mert ki nem állhatom a nagyvárost a zsúfoltságot a büdöst a koszt stb.

2020. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

"Mert Budapesten nincsenek svédek, vagy mi?"


Persze ott is vannak, csak tudod, Sopron addig egy békés kisváros volt, afféle "szinte Ausztria", hegyek ölelésében, erdészeti egyetemmel, jó közbiztonsággal. Na ezt tette tönkre a város polgármestere.

2020. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
Budapestiként azt mondom, Sopron.
2020. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy látod, Sopron egy nagyon belterjes és gyűlöletes közösség, szélsőséges mértékeket ölt az idegengyűlölet - és nekik már az is idegen, aki a Sopron-táblától 10 méterre lakik.

Természetesen a munka- és vásárlóerejük az kell, mert ha nem lennének "migránsok" (a soproniak számára már a 2 faluval odébbról bejáró ember is migráns... itt még önkormányzati választásokkor az ellenzék is bőszen migránsozott, utalva a más országrészből ideköltöző emberekre...), akkor nem lenne, aki dolgozna, mert a "tősgyökeres soproniak" (akik 80%-ának amúgy a nagyszülei ugyanúgy "migránsok" voltak) majdnem mindegyike Ausztriában dolgozik. Furcsa, elkényelmesedett, és zárkózott közösség ez, és legtöbbjük képtelen elfogadni, hogy mindennek következménye van. Legyen olcsó munkaerő, ameddig a törzslakosság az osztrákok szemetét szedi, de ha hazajönnek munkából, akkor már sírnak, hogy többen vannak a városban, mint 1820-ban. Kivéve persze, ha fogorvoshoz, és gyógymasszőrhöz járó osztrákokkal van teli a város, mert az nem baj.

Sopron meg soha nem volt "szinte Ausztria". Esetleg abban az értelemben, hogy nyaranta hamarabb hallasz osztrák brekegést, mint magyar szót.

A közbiztonság soha nem volt jó. Vannak utcák, ahová 20 éve is félve ment az ember, pláne sötétedés után.

De ha szereted a mértéktelen mennyiségű betont, azt, hogy minden nyáron feltúrják a fél várost, a napi kétszeri közlekedési dugót, akkor nyugodtan gyere Sopronba!

Ha csak az osztrák munkavégzés miatt jönnél ide, akkor inkább valamelyik közeli faluban (pl. Kópháza) települj le, autóval nem nagyobb macera Sopronba eljutni, mint mondjuk Budatétényről Kelenföldre; Ausztriába meg közvetlenül Kópházánál is át tudsz menni, és nem kell napi kétszer félórás dugókba belesétálnod.

2020. jún. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 meszike91 ***** válasza:
73%

"mindenesetre, ha oda mész, a Jereván-lakótelepet kerüld el."


Hát azért a jereván nem egy hős utca vagy nyolcker... Sose éreztem még magam veszélyben a jerevánon sétálva.

2020. jún. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

9-re:

Én arra gondoltam, hogy ne ott lakjon. Mindenesetre örülök, ha ott sem annyira rossz a helyzet, mint amilyen a híre.

2020. jún. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!