Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun miért szólnak meg...

Falun miért szólnak meg mindig mindenért?

Figyelt kérdés
2020. jún. 24. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Ez a mentalitás. Elmondhatatlan hányingerem van attól, hogy (nem mindenkinek természetesen, kivétel van, és ismerek is) falun sokaknak fontosabb a szomszéd meg mások (semmit sem érő) véleménye, mint pl a családi béke.


Hála az égnek én nem falun nőttem fel, de szinte mindenki más a családban igen anyai, apai ágról is, így bőven láttam ezt a mentalitást. Berögzült, elbutult közeg eredménye szerintem (!).


Hallottam már családon belüli házasságról is falusi közegben. Nem tudom igaz-e, de elnézve néhányat közülük, lehet benne igazság. Hogy az a "sok" pénz családon belül maradjon.


És nem vagyok Budapesti multimilliomos hogy magas lóról "lenézzem" őket, egyszerű városban élek átlagos keresettel.

2020. jún. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Mert nincs más dolguk. De tudod, minden csoda három napig tart. Ne foglalkozz mások véleményével, hacsak nem megbotránkoztató dologról van szó. Az, hogy kivel jársz, mit veszel fel, kivel társalogsz, senkinek semmi köze hozzá!
2020. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Első vagyok:


Jó példa, hogy falun egy kipusztult, leharcolt családi autó megvásárlása után is az ment, hogy "de jól meg már nekik". szánalmas, nem szabad velük foglalkozni.

2020. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Falun még mindig ott tartanak, hogy fiúval nem sétálhattam a faluban, csak ha később kiderül róla, hogy a vőlegényem (komolyan). Egyetemnek nőknek, főleg nagyobb városban, hallatlan. Amikor beadtam a jelentkezésemet Írországba marketing-gyakornoknak, igazi rbi voltam.
2020. jún. 24. 14:25
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Irigy, silány életű emberek. Bevallom kérdező, a válaszodon jót röhögtem. Nem rajtad, hanem azon hogy milyenek. Kegyetlen. Egyszerre gyomorforgató és szórakoztató. Felejtsd el őket, mintha nem is léteznének.
2020. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
#1: Falusi vagyok (sajnos) és igen, nálunk is van élő példa a családon belüli házasságra. Lett is belőle 3 gyermekük. Képzelhetitek mi lett belőle.. :) Alig várom, hogy szabadulni tudjak innen.
2020. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy pesti, meg nagyvárosi, haladó szellemű emberkék vagytok, eléggé le tudjátok húzni azokat az embertársaitokat, akik még egy lépéssel visszább levő erkölcsi norma szerint élik az életüket.

Nem irígyek, nem silány lelkűek, csak szerintük más a helyes!

A nagyobb településen is megbeszélik, kibeszélik az emberek egymás között az ismerősöket, kisebb helyeken is ugyanez van, és kész. Majd megszokják, hogy változik a módi, változik a divat, változik a világ. De attól még ők is ugyanolyan emberek, mint mások, és nem agyalágyult, degenerált, selejt egyedek.

2020. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Temetésen voltam falun. Mentünk befelé, mögöttem jött két nő: Te tudod, kit temetnek? kérdezte az egyik. Válasz: Nem, majd megnézzük. :(
2020. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A temetésre:


Egy ismerőst temettek falun, elment a család is. Az özvegye akkora műsírást meg rimánkodást vágott le, hogy rossz volt nézni. De azt már a többi falubeli is úgy nézte, hogy meg volt rökönyödve. Úgy kellett megfogni az asszony hogy földhöz ne verje magát. Nem őszinte fájdalom volt, csak bömbölés, mint egy gyerek. Ez tisztán látszott rajta. Ilyen sajnos a döntő részük, ezt teszi egy "elszigetelt", lezárt közeg. KÉpes volt erre, hogy "Lássák mennyire szenved"

2020. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom ti milyen világvége putrikból szabadultatok,de nálunk úgy élnek emberek,mint a városban.A pletyka megy,de ez megvan a munkahelyemen is,csak kevesebb ember rosszindultatúskodik.Szabad szex van,buli van,nyaralni,iskolába járnak,az meg hogy ki mit mondd magasról le can ejtve.Csak olyan rokon házzassagról tudok,ahol volt genetikai vizsgálat,nem is közeli rokonok.Nem rosdzabbak,mint máshol az emberek,csak itt mindenki ismwr mindenkit.
2020. jún. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!