Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Külföldön mennyire viselkedsz...

Külföldön mennyire viselkedsz másképp a magyarokkal, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Persze, nem csak az számít ha Magyarországi magyar vagy, de ha esetleg külföldön született és élő magyar vagy, az is érdekel természetesen.

2020. jún. 26. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Semmilyen kapcsolatom nincs magyarokkal, sose kerestem őket.

Ha esetleg összefutok eggyel, ugyanúgy kezelem, mint bárki mást. Attól, hogy ugyanabban az országban születtünk semmivel sem több vagy másabb nekem, mint egy orosz, amerikai vagy svéd.

22/L, 3 éve Olaszországban.

2020. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Én erdélyi magyar vagyok, Németországban lakok 7 éve. Nem keresem a magyarok társaságát, de ha hallok valakit magyarul beszélni, bár ez nagyon ritka, akkor rámosolygok automatikusan, aztán tovább megyek.

Ha a rendelőben páciens jön ahol dolgozom, akkor természetesen magyarul beszélek vele.

Vannak szerbiai magyar barátaink velük is ritkán találkozunk mivel nem egy városban lakunk.

2020. jún. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Kamionsofőr vagyok. Amennyire lehet kerülöm a magyar társaságot. Sajnos nagyon sokan nem tudnak viselkedni.
2020. jún. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Félek tölük. Altalaban meglopnak mint a kisebbség.
2020. jún. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Kerülöm őket. Mármint, vannak magyar barátaim, az intelligensebb, normális fajtából, de nem fogok valakivel csak azért bratyizni, mert hallom, hogy magyarul beszél. Dolgoztam magyarokkal, volt, aki le akart húzni, csináljak meg neki ezt vagy azt, mert én jól beszélek angolul, ja, persze ingyen. Kösz, nem. Barátoknak igen, vadidegeneknek nem.
2020. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is kerülöm öket,2 szer segitettem jo hátbadöfést kaptam.

Màsrészröl pénzt kéregetnek ugy is h nem is ismernek.

Ha valahol hallok magyarokat,meg se szolalunk a férjemmel.

2020. jún. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Itthon élünk. Ha nyaralni megyünk, akkor úgy kezelem őket, mint bárki mást. Egyszer csodálkoztam rá valakire tavaly. Amerikában nyaraltunk és ahogy vártuk a sorunkat a Top of the Rockra és beszélgettünk, a mögöttünk álló csaj, aki addig angolul beszélgetett a társával, hatalmas vigyorral előre szólt nekünk, hogy "de jó végre magyar hangot hallani". Kedélyesen elbeszélgettünk kicsit, aztán mindenki ment a dolgára. Kicsi a világ, érdekes volt, hogy egy ekkora városban, ekkora tömegben pont egy magyar áll mögöttünk. :) Európában ezen már nem lepődik meg az ember.
2020. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Egy apro pelda. Angliaban az elso, ami feltunik, mennyire udvarias mindenki. Azok is, akikbol ki se neznem. Felreallni, utat adni egymasnak a legelelmibb dolog.

Karacsonykor setaltunk ebed utan ferjemmel az ures setaloutcaban. A jardan mentunk, az ut hepe-hupas kovekkel van kirakva. Otven koruliek vagyunk. Ahogy jott szembe negy fiatal, volt egy furcsa erzesem. Kozeledtek, es meg mindig nem ugrottak le az utra, pedig idos emberek is azonnal felreallnak masnak.

Szembejottek, es gyakorlatilag leturtak minket a jardarol. Azt hittem, rosszat almodom. Azonnal megkaptam a valaszt a rejtelyre, egyikuk magyarul megszolalt. Jaa, hat ezert.

Nem roma, nem alkoholista, nem proli fiatalok voltak.

Masik, hogy repuloteren egyetlen nemzet van, amelyik elkepeszto pofatlansaggal tolakszik sorbanallasnal. De nem konyokolve, nyiltan, hanem sunnyogva. Mogottem all, mellem nyomja a borondjet. Utana mellettem teper, mintha egyutt lennenk. A borondjet benyomja elem.

Nekem a hazam a helyet jelenti, honvagyam van, de az ilyen emberekkel semmilyen kozos hovatartozast nem vallalok fel. Otthon sem voltam ilyen. Ez kicsiben mindent elmond a nagy bajokrol is.

2020. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

En amerikai olyan reszen elek ahol keves magyar van.

Eddig 2szer voltam szervezett magyar talalkozon de csak 1-2 emberrel beszeltem es egy korombali parral talalkoztam nehanyszor, tehat nincs nagy ismerettsegem.

Itt is mint mindenhol vannak olyanok akik nem szeretik egymast, volt nezetelteresuk, stb tehat nincs teljes osszetartas.

Kozel 3 eve vagyok itt es eddig egszer volt hogy magyar beszedet hallottam ugy hogy nem szamitottam ra.

A magyar talalkozot ne nezzuk mert ott tudom hogy magyarul fognak beszelni.

Szinte biztos hogy leszolitana engem egy magyar itt ha hallana magyarul beszelni es valoszinuleg en is beszelnek vele.

Gondolom Londonban ugy elsetalnak egymas mellett a magyarok mint Budapesten :D

2020. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!