Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyivel változott meg az...

Mennyivel változott meg az életed, hogy külföldre jártál dolgozni?

Figyelt kérdés

A hazai fizikai munkás fizetések még mindig a béka feneke alatt vannak.


Én 4 év alatt nem sok mindent tudtam össze szedni és ha azt számolgatom, hogy külföldön mennyit tudtam volna összeszedni akkor talán nem tartok ott ahol most.



Mit szóltak a szomszédok és barátaid, hogy hoppá vagy egy új stihl fűkaszád, netán egy új TV és tudsz építeni egy mellék épület lakást felújítani.



————-


Mire költöttek a pénzt?



2020. jún. 27. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Bocs, en nem vagyok videki, de honnan tudja a szomszed, milyen uj TV-d meg fukaszad van? Kukucskal a keritesen at, amikor nyirod s fuvet es direkt a markajelzest keresi a kaszan? A TV-t honnan tudja? A hazfelujitas egyertelmu, de lehet a “nem vagyok videki” resz miatt, de nekem meg soha nem jutott eszembe azon gondolkodni, vajon mit gondolnak a szomszedok az uj holmijaimrol.
2020. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyivel változott meg az életed, hogy külföldre jártál dolgozni?"

Annyival hogy rájöttem: a fizetésbeli különbségek meg a pénz csak a jéghegy csúcsát jelentik. Ahogy felülkerekedsz az anyagi problémáidon rögtön szembesülnöd kell a személyes problémáiddal amikre senki otthon nem készített fel és amik elől nem tudsz elfutni a világ másik felére se mert újra és újra felütik a fejüket ha nem nézel szembe velük. Nem mint magyar hanem mint ember.

A szomszéd pedig csessze meg. Mindegyik, egyenként csessze meg. Az úgynevezett "barátok" is. Valójában egyik se az én érdekeimet nézi, csak azt hogy a saját megalkuvó életüket hogyan tudják kimagyarázni. Most biztos beletapostam egyesek érzéseibe odahaza de ez a valóság, mindenféle szűrő nélkül (vigasztaljon a tudat hogy ugyanez érvényes mindenki másra is szerte a világon, sok negatívum amit a magyarok felhoznak egymást ócsárolva valójában nrm is hungarikum hanem az emberi természet részei, országhatárokra való tekintet nélkül). Nem véletlenül él a metafora a rákkal teli vödörről: ha ki akarsz kecmeregni akkor valamelyik vissza fog rántani. De csak akkor tudnak visszarántani ha érdekel hogy mit gondolnak rólad. Az pedig csak rajtad múlik.

Én egyébként még morfondírozom azon hogy mibe fejtessem a pénzem otthon.

2020. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Azt is tegyük hozzá, hogy akik Ausztriába járnak ingázni azok 4kor kelnek és délután 5kor 6kor érnek haza. És az első 4 évben egy szűk albérletben laknak mire el tudják kezdeni fizetni a lakásuk részleteit.

Tehát azelső 4 év szrabb mintha otthon maradtál volna, hacsak nem egy határ menti városban lax. De 4 év után is sok lemondással jár.

2020. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1es én is látom melyik szomszèdnak milyen van.

A szembeszomszèd most vett hintaágyat,a másik meg ùj grillt

Van ahol nincs kerites,van ahol van de teljes mértèkben belátni.

Az h van ùj tévé?jönnek az ismerösök,barátok dugdossam a tévét?

Van h minket is áthiv a szomszèd ès átmegyünk,van h ök csengetnek be beszélgetni,megkérdezem h bejönnek e illedelemböl.

2020. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4# köszi! igen egy nagyvárosi ezt nem érti.


Falun és kisebb városkákba ez a szokás, még mindig él.

2020. jún. 27. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!