Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy tudnék segíteni a szomszé...

Hogy tudnék segíteni a szomszédasszonyomon?

Figyelt kérdés
A szomszédasszonyom elvált nő, akihez rendszeresen visszajár a volt férje és bántalmazza. Kb. fél éve úgy összeverte, hogy egy hétig munkaképtelen volt, itthon feküdt, én vittem neki ételt, gyógyszert, és ápoltam, ahogy tudtam. Kb. egy hónapja egy veszekedés alkalmával szinte szó szerint megkopasztotta a férj az amúgy is elég kis gyér hajú, ritka hajú szomszédnőmet. Annyi hajat kitépett a fejéről, hogy másnap parókát kellett neki szereznem, azóta is abban jár. Sikerült egy olcsó parókát vennem neki, mert szegénynek arra sem volt pénze, ez az állat az összes pénzét elszedi. Tegnap besokalltam - már én is unom éjszakánként a veszekedést hallgatni -, kihívtam egy lakatost, hogy az én pénzemből cseréljük ki a szomszédnőm bejárati ajtajának a zárját, és akkor az állat nem tud bejutni. Ezt viszont nem engedte meg a szomszédnőm, azt mondta, nem lenne fair és korrekt a volt férjével szemben. De ha ő nem akar magán segíteni, akkor mit lehet vele tenni, hogy jobb legyen a helyzete? Mindig nálam köt ki sírva a végén, de mindig hisz újra és újra az állatnak, aki örökösen fogadkozik, hogy ő ezentúl más lesz, meg fog változni.

2020. jún. 27. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Sehogy. Aki akar változtatni, az fog, akár kicsoda is legyen az exe.

Akinek meg megfelelő, az energiavámpirkodik, sírdogál, és marad a semmittevése.

2020. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Te jó ég! Nincs senkije a nőnek? Elnézést, hogy ezt írom, de te már így is jócskán többet tettél, mint egy átlag állampolgár. Írhatnám, hogy jelentsd be a rendőrségen, de úgy is letagadja a nő, hogy a volt férje bántalmazza. Kellene látlelet is, erre sem hajlandó?
2020. jún. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem azért nem engedte a zárat kicserélni, hanem mert fél.


Bemegy a barom a munka helyére, vagy az utcán megveri mindenki előtt.


Annnyit tudsz tenni,ha éjjel ordít a férj, kihivod a rendőrséget.

2020. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó semmire, amivel leleplezné a volt férje szadizmusát. Mert abban bízik, hogy ez átmeneti dolog, majd megjavul a fickó, ha rendbe jönnek a körülményei. A szomszédnőm szülei meghaltak, testvére nincs. Ahogy észrevettem, barátai se nagyon vannak. Mindig nálam keres menedéket. De már én is kezdek belefáradni. Tegnap pl. mutatja, hogy a férj tegnapelőtt egy veszekedésben a parókáját is tönkretette, letépte a fejéről, megtaposta, a WC-be lökte. Onnan halászta ki szegény nő. De tényleg ramaty állapotba került a paróka. Azt már nem lehet viselni. Kért, hogy vegyek neki másikat. De én sem vagyok krőzus, nem tudok neki havonta új parókát venni. Ezért hívtam el a lakatos ismerősömet. De hiába.
2020. jún. 27. 13:47
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy csak akkor segítesz a továbbiakban, ha hajlandó a férjre ráhívni a rendőrséget, bejelentést tenni ellene, zárat lecserélni, látleletet vetetni, távoltartási végzést kérni, stb.. Tegyen már ő is valamit magáért!

Ha ezt nem teszi, nagyon sajnálom, de megkérném, hogy ne keressen többet. Annyit esetleg tehetsz, ha hallod az ordibálást, mert veri a férj, ráhívod a rendőrséget.

2020. jún. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Vannak akiken nem lehet segíteni.
2020. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Hivd ki a rendörséget minden alkalommal mert sirást orditozást hallasz.

Mi 2 szer hivtunk rendört,egyszer a mélygarázsban jöttem haza és a szomszédom bezárta magát a kocsiba.A részeg párja meg ütötte az autòt,igaz akkor a nö kiabált h hivjunk rendört.Telefonáltunk is,mondtàk h valaki màr telefonált a balhé miatt,màr ùton vannak.

Màsodszor a felsö szomszéd balhézott,rüheltük öket mert àllandòan buliztak,dübörögtek,nem volt életünk,de amikor vasárnap reggel 8kor arra kelsz h valaki ordit meg ököllel üti a falat,nem kellemes

A csaj sirt,sirva beszélt vissza.A csávó orditott,ütötte a falat meg valamit összeis tört talán éjjeli lápma volt.

Jöttek egyböl,a csaj persze védte,ugyanugy együtt maradtak

de féltünk h esetleg bántja ugyhogy gondoltuk szòlunk

2020. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

És névtelen is tudsz rendört hivni,gondolom màs is hallja nem csak te

de akàr az utcàn is hallani,onnan is bárki hivhatja a rendöröket mond azt,ha netán meggyanusitanak h te voltál

2020. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát ennyire azért én sem vagyok merész. Már így is megfenyegetett engem is a múltkor az utcán az exe. Azt mondta, nekem is kitépi a hajamat, ha "áskálódok" ellene a szomszédasszonyomnál. Én ekkor komolyan megijedtem. Amilyen állat, még megtenné. Én nem akarok parókás lenni, mint szegény szomszédasszonyom.
2020. jún. 27. 14:21
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

hát igaz h magadat is könnyen bajba kevered

de ha igy folytatod neked is költöznöd kell,vagy hagyod had csináljon amit akar és engedd el a füled mellett vagy pròbáld észheztériteni,de ha a bakja megtudja h a te beszélted rà akkor sem marad hajad

2020. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!