Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feladnátok a biztos falusi...

Feladnátok a biztos falusi életét egy bizonytalan városiért?

Figyelt kérdés
Falun élek saját házban, 5 éves kislányommal. Semmi problémám nincs azon kívül, hogy nem találok normális munkát. Hol postás vagyok hol büfében hol itt hol ott. Ovi mellett nem tudom megoldani, hogy messzebb vállaljak munkát. 2 OKJ-s végzettségem meg érettségim van, de egyikben sem dolgoztam még. Egyre többet gondolkodom, hogy jobb lenne egy nagyobb városban ahol van normális munkahely, több féle bolt és hosszútávon a lányomnak is jobb lenne mert itt csak általános iskola van utána már elkéne járnia. De most adjam el a saját házam (kb 5 milliót adnának érte) és legyünk albérletbe vagy fizessem a hitelt? Vagy hátha majd ha iskolás lesz a lányom tudok normális munkahelyen dolgozni? Segítségem nincs, egyedül nevelem, nagyszülők még dolgoznak.

#Lakóhely, falu, város, költözés,
2020. júl. 3. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Gyerekes emberként mindenféle képen a gyerekért.
2020. júl. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen maradnék falun.

Amíg a gyereket hozni-vinni kell, az egy átmeneti időszak, nálad már a végéhez közelít. Nem tudom, mekkora falu, milyen forgalom van ott, milyen a közbiztonság, de optimális esetben a kislányod 2 év múlva már simán egymaga el tud menni és haza tud jönni. Emellett nemcsak nagyszülőkre lehet támaszkodni: gondolom, falun összetartanak az emberek; akinek ugyanoda jár a gyereke, adott esetben elvinné vagy hazahozná a tiédet, ha te valamivel viszonozni tudod.

Ugyanakkor most van egy saját tulajdonú családi házad, gondolom kert is van hozzá. Ott tudsz termeszteni ezt-azt, amivel a bevásárlásod költségeit csökkenteni tudod. És persze az életminőség se mindegy: csönd, jó levegő, esténként kiülni a kertbe és tücsökciripelést hallgatni: ez a testnek és a léleknek is felüdülés. Ezt el ne cseréld egy városi, sokadik emeleti albérleti lakásra, ahol elég, ha 20 családból egy összeférhetetlen, máris pokollá tudja tenni az életeteket. Ahol zaj van, ahol kevés a zöldterület, az is össze van szemetelve stb. És ha nagyon akarod, természetesen pár év múlva eljárhatsz városba dolgozni, de én inkább azt találnám ki, milyen mezőgazdasági vállalkozásba fogjak, hogy ne kelljen a falumból eljárni, és hogy ne mások beosztottja legyek, hanem a magam ura.

2020. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mik a vágyaim.

Azt viszont kalkuláld bele, hogy az internetes munkák robbanásszerűen terjednek, és remélhetőleg tíz-húsz éven belül már nem számít annyit a lokáció, mint manapság (ez a lányod kilátásai miatt lehet fontos).

2020. júl. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Én mindenképpen!
2020. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha hàzat tudsz venni akkor mindenképp

Albérletbe(panel,tarsashàz) nem mennék,pokol tud lenni,a gyerekemet sem zárnàm be 4 fal közé.

Több a munkalehetöség,gyereknek is több program,több barát

De csak abban az esetben mennék én,ha mindent eladok a falun.Es abbòl veszek egy màsik házat akàr városszélen is

2020. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem adnék el tehermentes ingatlant a mai világban, ha nincs másik. Pláne, ha kert is van hozzá.
2020. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kiskert, nagy udvar, hatalmas kerttel. Csak kisgyerek meg munka mellett még ezt is csinálni már nem győzöm.
2020. júl. 4. 09:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem adnám el, felesleges. 5milka kevés lesz az önerőhöz, főleg ha egy normális környéken, és költözhető házat szeretnél. Rohadtul felmentek a lakás árak, és a legtöbbre költeni is kell. Nagyon jól gondold meg ezt.
2020. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En nem adnam el.

5 millio az semmi. Ennyi penzert masik hazat nem vennel varosban, de meg egy jobb faluban egy varoshoz kozel sem.

Az alberlet meg draga, videki varosban is 60-70 ezer legalabb. Amennyivel tobbet keresnel annyi el is menne az alberletre.

2020. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!