Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tudok valamit tenni, ha a...

Tudok valamit tenni, ha a szomszéd minden hétvégén zajos családi összejövetelt szervez?

Figyelt kérdés
Békés megyében kertes házban élek egy belvárosi, csendes utcában, nemrég egy nagy család vásárolta meg a szemben lévő ingatlant. Minden szombaton családi bulit tartanak az udvaron, amire még több családtag érkezik, délben kezdik, hajnal kettőig tart. Van amikor nem hangos zene, de végig nagyon hangosan beszélnek, néha üvöltöznek, ezért én nem tudom nyitva tartani az ablakot, és nem tudom használni az utcafronti szobát sem. Szívesen megbeszélném velük ezt, de elég félelmetes alakok, meg hát ők csak beszélgetnek, de hát esetükben a normál hangerő háromszorosa az általam megszokottnak. 10 óra után valószínűleg felhívom a rendőrséget. De köteles vagyok minden hétvégén déltől este 10-ig ezt a családi találkozókat hallgatni? A szomszédok idősek ők nem mernek semmit lépni az ügyben. Önkormányzat kiröhög azzal, ha nem akarom minden szombaton őket hallgatni?

2020. júl. 4. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom mit akarsz az önkormányzattól, de ők nem fognak semmit tenni. Ők nyilván hoztak egy helyi csendrendeletet, de annak a betartatása nem az ő feladatuk. Olvasd el, hogy mit ír a helyi rendelet abból okosabb leszel. Déltől 8-ig (v 10-ig) szerintem semmit nem tudsz tenni, annyira nem lehet hangos a zene. Utána pedig a rendelettől függ. Persze kihívhatod a rendőröket, ők valószínűleg szólni fognak nekik de sok hatása várhatóan nem lesz.


Az ilyen szomszéd überszívás.

2020. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Ezt leginkább a szomszéddal kéne megeszélni,legyenek szívesek kicsit halkabban beszélgetni mert neked olyan a munkád amihez az kell stb.. valamit kamuzz be, de azt ne várd el hogy egész hónapban csend legyen,maradj higgadt és normális mindvégig mikor ezekkel az emberekkel beszélsz ne lássák hogy félsz mosolyogj ne idegesídsd fel magadat lehet hogy nekik ez nem fog tetszeni de légy kedves és barátságos mindvégig higgadt mert ha lássák rajtad hogy félsz és fel lehet hergelni akkor le sem fognak sz.rni, sok szerencsét.
2020. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen, el tudsz költözni. Ez a leggyorsabb, legolcsóbb, és leghatásosabb módja megszabadulni a hangos szomszédoktól.....Hogy a következő szomszédod majd a láncfűrészt/fűnyírót/motorkerékpárt bőgesse hajnalban. Vagy a hobbija a flexelés, kovácsolás, kakas tartás legyen. Saját tapasztalat. Ha valaki ténylegesen csendre vágyik, akkor költözzön Tibetbe a hegyek közé. És ezt nem rosszindulatból mondom.
2020. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én tényleg sok mindent tudok tolerálni, ami a vidéki élettel jár, szóval nem a teljes csendre vágyom, :) de ez az egyre inkább részegedő banda szombatonként azért több a sokknál, főleg, mert hétvégén pihenni szeretnék az egész heti munka után. Megkértem őket, hogy legyenek kicsit csendesebbek, bekamuztam, hogy a baba alszik a szobában, a válasz az volt, hogy "zavar a bőrszínünk, vagy mi van" és hogy milyen csinos vagyok felpróbálnának, és nagy röhögés, ezt tanulják a gyerekek is... A házunk száz éves, még a nagyszüleim vették, nem terveztem soha elköltözni. Most már a feljelentés se fog este működni hajnalban, mert tudnák, hogy én voltam.
2020. júl. 4. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem az okos embereket fogtad ki, annyit kellet volna mondani egy dolog zavar csak semmi más az pedig az hogy hangosak.

Azt vettem észre hogy ők a rasszisták nem mi,tudom mert már minden fajta generációval találkoztam és régebben suliba is ismertem de kb nagyon kevés kivételes ember volt akiről tényleg azt lehetett mondani nagyon rendes ember ha egy statisztikát kellene mondani akkor 100 emberből maximum 3 az aki tényleg teljesen normális tud lenni és 10-15 akivel még azért meg lehet nagyjából beszélni a dolgokat de csak mértékkel.

Harcolni nem érdemes velük, veszekedni sem pont ezekkel az emberekkel nem akik ilyeneket mondtak neked,légy normális és ne félj tőlük ne hagyd hogy fel idesegítsenek ha látják rajtad hogy erős vagy egy idő után csak lesz valami változás ha többször szólsz nekik, türelem.

2020. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%

En meg vizesvagoval csempezek most hetvegen meg meg honapokig.

Semmit se tudsz tenni 😂

2020. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#6:

Ezen most mi a francot kell röhögni? Megnézném a te hülye fejedet ebben a helyzetben.

2020. júl. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elméletben csendhàboritas

Nincs idökorlathoz kötve,Azert ha szemböl athallatszodik tenyleg elég hangos.

Én tudom,mert 3 házzal odébb is nyàron 2-3 alkalommal grilles parti van ejfelig.

nincs zene de obégatas hangos beszelgetes van.

Pont tegnap volt egy,en is becsuktam az ablakot este mert nehéz volt elaludni

De ez még belefér,szerencsére nem rendszeres.Igy tolerálhatò a dolog

Ha minden hetvegen ez lenne beszélnék velük

valoszinü a nagy buliban nem erzik a hangeröt,nem tudjàk h ennyire messzire megy a hang.

Ha nem változik 10 után rendört hivnék.De elsö körben beszélni kellene velük

Màst?mas környékbelit nem zavar?Kerdezgess körbe mert ha több embert is zavar többre mentek

2020. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy napközben sem lehet arra kényszeríteni az embert, hogy cigányzenét hallgasson. A rendőrség az egyetlen opció először figyelmeztetnek aztán megbírságolják őket 50.000 Ft-ra. Nem ártana őket elküldeni tanyára, aztán ott úgy dorbézolhatnak ahogy akarnak, de egy közösségben azért a szomszédokra is tekintettel kell lenni időponttól függetlenül.
2020. júl. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ők így élnek ezeknek a 90% ilyen . rendőrség de készülj a háborúra , ha szerencséd van eltakarodnak
2020. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!