Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasház házirendjében...

A társasház házirendjében benne van, hogy vasárnap kerülendő a porszívózás, ennek ellenére a szomszédom most mégis porszívózik? Hívjak rendőrt?

Figyelt kérdés
Felháborító, hogy egyes lakók ennyire nem képesek alkalmazkodni. Világosan le van írva a házirendben, hogy nem szabad. Ha szólok a főbérlőjének, kiteheti az albérletből? Vagy inkább rendőrt hívjak csendháborításért. Ebéd után nem tud pihenni az ember, mert ő most porszívózik. Teljesen érdektelen.

2020. júl. 5. 14:37
1 2 3
 1/26 Micimacko67 ***** válasza:
83%

Esetleg lehetőség, hogy először a szomszédodnak szólsz...

Ha ez nem jó neked, egyből hívd a TEK-et...az a biztos!!!

2020. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Mégsem annyira világos. Egyszer azt írod, kerülendő, máskor, hogy nem szabad. Ő igyekezett elkerülni a porszívózást, de nem sikerült neki. Ezért még nem kell rendőrt hívni.
2020. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
füldugó
2020. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

Hívj rendőrt!

Mondd el, hogy a közveszélyes szomszéd illegális porszívózást követ el.

Ha letetted, hívd a pszichiátriát, mert baromi nagy szükséged van rá.

Nem vagy kisbaba, hogy az ebéd utáni csicsikálásból kizökkenteni egy szomszédból átszűrődő zúgás.


Egyébként igen, az irigység beszél belőlem. Nekem esélyem sincs délután aludni. Hétköznap orrvérzésig dolgozom, szombaton bevásárlás, főzés, játszótér, a vasárnapon meg a takarításról szól.

2020. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Jajj. Inkább azt írdd, hogy utálod a szomszédot és ilyen szánalmas ürüggyel próbálnál neki ártani. Megnyugtatlak, senki le sem sz.ja. Ezért a rendőrök nem mennek ki, ha ki is mennének addigra már rég abbahagyja a porszívózást.Nem fogja a tulaj a porszívózásért kitenni, hogy gondolod? Azért mert te kötözködni akarsz, majd elesik a rendszeres bevételtől? Hát elárulom, ha engem ilyennel felhívnál, elküldenélek a francba, nemhogy még kitegyem a rendes bérlőmet.
2020. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Porszívózzon nyugodtan a szomszéd:)
2020. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%

És mit mondanál a rendőrnek, ha egyszer semmi törvénytelen dolgot nem követett el a szomszéd? A kerülendő nem tilos, a csendháborítás pedig maximum indokolatlan zajongás esetében áll fent. Hogy értsd, ha az indok a szőnyegtisztítás, akkor teljesen megalapozott a porszívó működtetése. Ha mondjuk túrógombócfőzéshez zúgatná luftot szívva a porszívót, az ilyesmi lenne indokolatlan.


De egyébként is, ha zavar, esetleg nem az lenne a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás hogy beszélsz a szomszéddal?

2020. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
38%

Társasházban élek 4 dolog nem tud zavarni hétvégén.

1) gyerek sírás a szomszédban

2) porszívózás

3) mosás

4) ha valakik szexelnek.


Kimondottan idegesít ha valamelyik állat hétköznap délután 5 után áll neki fúrni, vagy ezt a hétvége bármelyik szakában megteszi. Az ilyenhez soron kívül rendőrt fogok hívni, ha még elő fog fordulni, habár egy ideje már nem volt ilyen. Ha hétvégén vagy hétköznap 5 után fúrni akar ott a faliújság és ki lehet írni hogy T lakók nekem ekkor muszáj... ezt esetleg el tudom fogadni de itt ennyi tisztelet senkiben nincs. Amikor én lakást vettem és újítottam napról napra időről időre ki volt írva mi mikor lesz. Hétvégén munka nem volt soha! Max fugázás járólapozás után. Ami még idegesít hogy az összes telepi kölök a tömb előtt focizik kreténkedik ordít és alkalom adtán a tömbajtót is szétrúgják konkrétan zeng a lépcsőház. Erre már szóltam a lakszövnek rendőrségnek nem tesznek semmit, így legközelebb valamelyik gyereknek én is alárúgok a labdáikat meg kiszúrom. Ez ilyen egyszerű. Kértem szépen, állat módra, nem használ. A játszótér meg 3 percre van tőlünk. Egyébként, ha vidéken nem lehet flexelni, traktorozni hétvégén, alapelvárásom lenne a tömbben is a fúrás betiltása.

2020. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%

"Erre már szóltam a lakszövnek rendőrségnek nem tesznek semmit, így legközelebb valamelyik gyereknek én is alárúgok a labdáikat meg kiszúrom."

Mondjuk ez már garázdaság, amiért te már megütheted a bokádat. A rendőrség meg mit tett volna? Bosszantó, nem bosszantó, de semmi törvénybe ütköző nincs annan hogy valaki fúr vagy hogy a gyerekek a ház előtt játszanak. Amire te készülsz, abban viszont igen.

2020. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
29%
Azt hogy szétrúgják a tömböt az a garázdaság, én meg emiatt nem fogok többet fizetni. Ahogy mondtam vidéken ha nem lehet flexelni itt se lehessen fúrni
2020. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!