Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 1995 utani szuletesuek, ti...

1995 utani szuletesuek, ti hogyan terveztek lakashatadhoz jutni?

Figyelt kérdés

Csak engem zavar, h ha nem vallalok gyereket akkor az onerore se tudok kb felre tenni?


Nem politikai kerdes, az erdekel, h a velem egykoruak, hogyan tervezik a jovot ebbol a szempontbol?


Irjatok legyszives konkret telepulest, azt, h alberletben, vagy lakasban gondolkoztok, vagy ha csokot vesztek akkor azt, vagy ugy altalaban mit gondoltok a helyzetrol.


2020. júl. 5. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
95-után született gyerekek zöme nem használja a Gyakorit, mert elítéli, és hülyeségnek tartja. Engem is zrikálnak miatta itthon:D
2020. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
1+ Egyetlen egy nem akart rá regisztrálni, és nem is regisztrált. Tehátz: egyik sincs fent.
2020. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
1+Néha ha segíteni kell japán,korea, egyetem stb. akkor mellém ül, és segít, de többre nem hajlandó.
2020. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Én is a napokban gondolkodtam el ezen. Mert oké, van egy X végzettségem, amit nagyon szeretek, de a fizetés annyira nem eget rengető, hogy akár 10 éven belül hitel nélkül tudnék lakást venni Budapesten (jelenleg is itt élek és a munkám miatt max még 2 nagyobb település jöhetne szóba, ahol szintén az egekben az ingatlanárak).

Meddő vagyok (nőként) egy régebbi rákos betegség miatt. Így se a babaváró, se a CSOK nem játszik szerepet a terveimben.

Egyelőre albérlet, aztán szeretnék kimenni külföldre pár évre (örökre?) dolgozni (a végzettségemmel ez nem lehetetlen). Ha hazajövök, akkor valószínűleg ~35 éves koromra lesz elég önerőm egy lakáshoz, a többi meg banki hitel.

2020. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy baxnak és lesz 3 gyerek, vagy baxnak rá és jolo.

Vagy irány külföld, mert itthon nem az ingatlan drága, hanem a fizu hulladék.

2020. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
60%

Mivel nincsenek testvéreim így a szüleim házat én magam öröklöm egyedül. A lakás kérdés így nálam nem probléma ám a fenntartása már inkább. Nem kis lakás és két udvarral és hozzá még egy nagy kerttel és kúttal. Két ház is található nálunk így első sorban arra is gondoltam hogy a hátsót kiadóm.

Más nem igazán fordult meg eddig a fejemben ugyanis elköltözni és el adni az egész telket nem akarom és nem is fogom meg tenni tekintve hogy a nagyszüleimnek mennyi munkája is volt benne.

2020. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Én mondjuk 94-es vagyok de nagyon félek sosem lesz saját lakásom. CSOK és társaiba nem megyek bele. Sem a páromnak sem nekem nem olyan magas a fizetés, hogy babát merjünk vállalni. Egyelőre semmi kilátás és nagyon sokszor pánikba esek emiatt mert az évek meg telnek.
2020. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Én külföldre tervezem az életemet, jelenleg arra várok, hogy kiderült-e, hogy felvesznek-e a kinézett egyetemeim valamelyikére. Ha igen, akkor valószínűleg négy év kollégium vár rám, ami alatt megpróbálok félretenni a lehető legtöbbet, de valószínűnek tartom, hogy például összeköltözök egy-két barátommal és így lennénk el, amíg mindenki elég erős háttérrel nem rendelkezik.

Budapesten élek, itt a szüleimnek van egy lakása, amit jelenleg bérbe adnak, de ha bármikor "kellene", akkor megkapnám és átíratnák a nevemre. A nagyszüleim Budapest kertvárosában laknak, ott van egy ikerházuk, és miután örökös nélkül meghalt az ikerház másik részének tulaja, az rájuk szállt (a régi tulaj egy nagyon édes öregúr volt, aki végül a nagyszüleimre hagyta, ha előbb halna meg, mint ők), így még arra is van esélyem.

20/L

2020. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

Egészségügyi szakon tanulok, külföldre tervezek költözni, elsősorban az Egyesült Királyság a cél, valamiért már gyerekkorom óta vonz. :)

Egyelőre szüleimmel lakom, de erőteljesen spórolok, munka mellett dolgozom, amennyit tudok, de ilyen tempóban is képtelenség lenne itthon egy olyan színvonalat megteremteni, amire vágyom, (semmi extra, de szeretném, ha megbecsülnék a munkámat, és legyen lehetőségem még ebben az életben egy saját ház/lakás tulajdonosa lenni) azért meg nem fogok gyereket vállalni, mert hitelre van szükségem... Szeretnék gyereket majd, de ilyen feltételek mellett nem.

2020. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Apukám 1,5 éves koromban meghalt és ráhagyta a lakást, amiben most lakom édesanyukámmal.


Szóval technikailag van már lakásom.


Plusz anyukámmal közösen van egy családiházunk, amit családi vállalkozás irodája ként használunk.


Szóval elvileg megoldható lenne, hogy ténylegesen én lakjak majd ebben a lakásban.


Viszont a tervek szerint. Jól fizető mérnöki szakon vagyok, egyik legjobban fizető egyetemen tanulható szakma, nagyon jó lehetőségekkel.


Egyátalán nem lehetetlen pár év mulva 400-500 nettó jövedelem, egyetem elvégeztével még itthon maradok vagy baránőmmel olcsó albérletbe költözöm és első fizetésemtől kezdve lakástakarékot kezdek, amiből 10 év múlva könnyen elképzelhető hogy már megtudom venni a saját ingatlanom, sőt sokkal hamarabb is.


Jelenleg ez a terv.

2020. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!