Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyközség, a szomszéd állatok...

Nagyközség, a szomszéd állatokat tart a kerítés mellett, iszony bűz áramlik a telkünkre. Mit tehetek hogy ne dögöljünk bele a szomszéd bűzébe?

Figyelt kérdés

Ablakot nem lehet nyitni, ruhát nem lehet kint szárítani, ezért bent penészesedik minden, a kert, medence és kiülő használhatatlan.

Disznó pár darab, kacsa, liba, csirke, kakas 80+

Vidéki ember vagyok, de az a tömény szag ami onnan áramlik ha picit is mozog a légáramlat, a szememet is csípi.

Beszéltem már velük, de félek nem lesz eredménye.

Ha valakinek volt már ilyen problémája, hogy oldotta meg?

- magas sűrű sövény kerítés?

- 2-3 méter magas kerítés?

- panasz a jegyzőnél és bíróság?


Most vettük a házat, a bejárások során nem volt észlelhető a probléma, a tulaj pedig nem tájékoztatott róla.

A kár pénzben nem mérhető, mivel konkréten olyan mintha panelbe költöztünk volna.


Mondjuk minden megoldásra nyitott vagyok és a pénz nem akadály.

Munka után szeretnék kimenni a kertbe pihenni megenni egy grillt amit éppen nem köpnek be a zöld legyek amikkel most tele van.

Lehet azonnal tovább kell költöznünk valahova?



2020. júl. 5. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmet kérj a jegyzőtől írásban.
2020. júl. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Sajnos mennetek kell. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
2020. júl. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Mi átszóltunk, mondjuk mi városban lakunk. Meg is sértődtek, vicces, mondjuk a mi életünket keserítették meg 2 disznóval. Azóta mindenért feljelent minket, múltkor kijött az önkormányzat átlogó szilvafaág miatt.
2020. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Állatot tartani nem tilos. Még patikatisztán tartottaknál is lesz légy és szag.

Nébih állategészségügynél lehet jelenteni. Azok ellenőrzik, betartja-e a szomszéd az állattartásra előírtakat.

2020. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Illatos virágos kerítés és állandó panasz a jegyzőnek.


Szembe szomszédunk ilyen volt, nyáron hetente takarította az ólakat. Mindig posadt büdös volt, tele minden legyekkel.

Több mint 20x jelentettük, mire hajlandó naponta takarítani és fertőtleníteni.

2020. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nébihnél jelezd

Nàlunk is voltak állatok,de büz nem igen volt.

Ha ilyen iszonyu büz van valami nincs rendben

Szerintem szarban koszban fekszenek az állatok.

Àllatbaràt is vagyok ugyh az állatok érdekében is jelezném.

Jelenleg 1 kilométerre van egy tehenes istállò de nagyon ritka ha érzünk valamit

Néha van kaka szag,gondolom ha pont takaritàs van de egyébként nem büdös pedig van jòpár😀

2020. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Patkány nincs? Érdemes lenne pár csapdát kirakni, hogy lássátok, mi a helyzet.

Egyébként az ingatlan eladója félrevezetett titeket azzal, hogy erre a fontos dologra nem hívta fel a figyelmeteket, érdemes lenne utánanézni vagy egy ügyvédet megkérdezni, milyen fájdalomdíjat lehet bezsebelni tőle.

2020. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Ha valami annyira büdös, hogy nem lehet megmaradni még nyitott ablaknál sem, akkor nem tudom elképzelni, hogy a bejárások alatt a szabadban sem tűnt fel.

Jegyzőnél érdeklődj első körben, aztán nébih

2020. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem érezték eddig, mert nem volt 30 fok napokig. Mert ilyenkor bedurran a dolog és brutál szagok tudnak lenni. NÉBIHnél lehet panaszt tenni, ők majd körbebéznek.
2020. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Eltelt egy év, a helyzet változatlan.

Beszéltem velük, segítőkészek, de a megoldás odaát van.

A kacsa trágya lé a kerítés mellé folyik ki, ott áll és szivárog a földben majd a kútba.

Annyi a légy, hogy már 7 csapdát raktam ki és telnek rendesen.

Idén kevesebb állatot tartanak, csak 100 csirke+kacsa+liba és két disznó.

A bűz jellemzően júliusban tetőzött és azóta tart.

Sajnos a szél havonta 30 napból 25x onnan fúj, akkor az egész kert udvar elesett.

Kértem tőlük, hogy a híg trágyalevet (ez az iszonyat büdös) ássanak gödröt abba folyassák és takarják le. Remélem megcsinálják, igaz felajánlottam, hogy megcsinálom én önköltséges áron.

Úgy szeretnék már kimenni a kertbe, hogy nincs hányingerem közben és nem köpnek be a legyek....

De úgy látom, ebből költözés lesz, szó szerint ***tam sajnos :(

Olyan mintha tanyán lennék, nem egy nagyközség közepén, a vendégek is kihátrálnak a meghívásból, szó szerint sz*r a helyzet.

Viszont decembertől márciusig nincs bűz és nincsenek legyek.


Kedveljük ezt a helyet, nagyon sok munkám van benne és rengeteg hitel, de úgy látom fájó szívvel tovább kell költöznünk.


1 év múlva ismét írok, hátha mások is ekkora szarban vannak.


Ja valaki írta, hogy patkány... nos valami van, hallani mászkálást, rágást, kaparást a padláson, kerti tárolóban, még nem sikerült megfogni.

Viszont volt egy görény is ami beköltözött a tárolónk alá, falun laktam eddig, de ilyet még nem láttam :)


Akkor összefoglalom: Szomszéd a kerítésünk mellett több állatot tart, trágyalé folyik világba, az egész bűz elönti a telkünket, tele van minden zöld és fekete nagy legyekkel, egér vagy patkány mászkál, szomszéd segítőkész, de nem történik semmi, az önkormányzat(jegyző) elhajtott mossa kezeit törv. rendeletre hivatkozva.


Tudtok ajánlani pest megyében olyan nagyközséget/várost ahol tilos az állattartás?

Ha esetleg valaki állatokat akar tartani budapest peremén, akkor neki ez maga a paradicsom lesz.

2021. aug. 23. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!