Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Amikor a szülők kitagadják a...

Amikor a szülők kitagadják a meleg gyereküket mert "mit fog szólni a szomszédság", azt hogy magyarázzák meg a szomszédságnak?

Figyelt kérdés
Szóval én nem vagyok meleg, és akiket ismerek melegeket, náluk szerencsére jó a családi háttér. Láttam itt az oldalon, hogy voltak hasonló témájú kérdések, és páran azt írták, mit gondolnak majd a szomszédok. Igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ez nem ellentmondás-e. Mert ha valaki tényleg elküldi otthonról a fiát (vagy lányát), akkor az előbb-utóbb feltűnik a szomszédoknak, nem? Meg fogják kérdezni, hogy hova lett a fiú, és valamit mondani kell. Szóval a dolog ugyanúgy kiderül. Ráadásul ezek a szülők azt nem szégyellik, hogy kitagadták a fiukat? Én például mint szomszéd biztos elítélném az olyan szülőket, akik kitennék a fiukat, főleg, ha fiatalkorú, és talán a gyámhatóságot is felhívnám. Ez nem ellentmondás így?
2020. júl. 13. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
De nagyon ellentmondásos és köszönjük, hogy megosztottad velünk a gondolataid.
2020. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Várok értelmes kommenteket, akkár nem egyetrtő választ is, de elsősorban választ, nem a kérdés minősítését.
2020. júl. 13. 11:54
 3/11 A kérdező kommentje:

*alár

*nem egyetértő

2020. júl. 13. 11:55
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen emberek kummantanak, ha meg rákérdeznek, akkor behazudják azt, hogy a gyerekük milyen csúnya dolgokat követett el ellenük.
2020. júl. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
"Külföldön/Budapesten/vidéken tanul/dolgozik a gyerek, ritkán jön látogatóba, azért nem látják otthon". És már meg is van oldva.
2020. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, igen, ebben lehet, hogy igazad van.
2020. júl. 13. 13:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamit hazudnak, hogy lerázzák magukról a felelősséget. Nálunk ugyan nem szexualitás, hanem más probléma volt az anyai nagyszüleimmel, aztán most meg nagyanyám (már csak ő él) szégyelli a falu előtt, hogy nem megyünk látogatni, csakhogy ennek volt előzménye. Nagyanyám mérhetetlenül egoista, bigott vallásos, neki senki nem elég jó, nagyapám pedig egy agresszív állat volt életében (persze voltak jobb pillanatai is, meg élete végén már nem volt az agresszióhoz ereje, de a gondolkodásmódja nem változott), anyámat majdnem elvette tőlük a gyámhatóság (vagy annak az elődje, nem tudom, mi volt akkoriban).
2020. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy bovebb, kifejtett szemelyes tapasztalat, ha erdekel:

Elso korben leszogeznem, hogy reszben megertem a szuleimet, mert apamat is elzavartak otthonrol, anyamat pedig nagyon igazsagtalanul kemenyen neveltek fel a masik ket testverevel szemben.

Az ilyen szulok egyszeruen hazudnak. Ugyan engem nem szexualis iranyultsag miatt vetnek meg otthon, hanem az eletformam es a mentalis betegsegem miatt, amit a narcisztikus, kontrollmanias nevelesnek koszonhetek. Semmi durvara nem kell gondolni az eletformamrol, egyszeruen en nem azt az allandoan kesergos es kuncsorgos, nehez eletmodot valasztottam, mint ok anno es nem vagyok hajlando elviselni azt az irigyseget, ami anyambol arad felem, amiert en megteszem, hogy nem hajtom magam orokke a munkaba es igenis szeretnek elni, utazni, szorakozni, illetve nalunk itthon a parommal nem az a csaladi forma ervenyesul, ami naluk es ez lehet felreertheto, nem ilyen sugar-daddy dologrol van szo, a parom csak 2 evvel idosebb es szinten nem jomodu 😃 Mi nem szeretnenk gyereket, dolgozhatok itthonrol, tanulhatok, szabadon donthetek mert nincs 20 millios adossag a nyakamon, tobb kutyat is tartunk egyszerre lakasban es allatokkal akarok foglalkozni, sajat kennelnevvel szakszeruen tenyeszteni majd a sajat hazamban, ez az en almom, illetve sajat vallakozast is szeretnenk idovel majd a parommal. En dolgoztam mar tobb helyen is, de nekem az a stressz es megalazas, megalkuvas, ami ezzel jar tul sok, leginkabb a szorognasom miatt. Ezert is marad az itthoni, home-office munka, nyugodt kornyezetben, ahol kibontakozhatok. Tehat teljesen normalis eletet szeretnek, ot pedig a penzen kivul nem erdekli semmi, esetleg az, ha mas is olyan szarul jar az eletben, mint o. Elhiszem, hogy beleorult a sok adossagba, amit felhalmoztak, de nem kellett volna a semmire harom gyereket szulni, ez az igazsag.

A betegseget illetoen pedig szerintuk ez kitalacio, en ezzel akarom manipulalni az embereket, hogy sajnaljanak es segitsenek, nehogy nekem tenni kelljen valamit erte. Tudja, hogy ez letezo betegseg. A parom maximalisan elfogadja ezt, megert es tamogat abban, hogy minel kiegyensulyozottabb lehessek a mindennapokban.

Szulovarosomban az a hir jarja (a csaladtagok kozott is, akik nem ott laknak), hogy en tagadtam meg oket, mert szegyen lenne rajuk nezve, ha kiderulne hogyan bantak gyakran velem otthon es milyen borzalmas dolgokat vag rendszeresen a fejemhez. Mindenkinek azt mondjak, mennyire onzo ember vagyok, naplopo, amiert szerencsemre megtehetem, hogy nem hajtom romma magam 12 oraban sz*r fizetesert, tiszteletlen vagyok veluk, halatlan es semmire kello. Az igazsag az, hogy nehanyan, akik mar talalkoztak velem, nem hiszik ezeket el, viszont rengetegen igen. Allitolag teljesen el vannak hulve az emberek azon, hogy ez hogyan tortenhetett, ha olyan "odaado, torodo, peldamutato" szuleim vannak en meg egy rosszmaju kis senki lettem. Nem is jarok hozzajuk, nem is fogok. Orokre elkiser a szorongasos depressziom, amit belem neveltek, eleg beloluk ennyi. Ezen tul kell lepni, kulonben orokre benne marad az ember, hogy bizonyitani akar es tenni, de semmi sem eleg, mert egyszeruen MAS vagy, teljesen mindegy miben is.

2020. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igazadtok lehet, ilyenkor hazudnak, és "meg van oldva". Ez szomorú.
2020. júl. 13. 23:29
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. De nem is érdekli őket. Ez csak egyfajta "takaró", mert ugye ez sokkal szalonképesebb, mint bevallani, hogy kicsinyes, gyűlöletes idióták, akiket szülőnek is nehéz lenne nevezni.
2020. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!