Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Városiak, miért szerettek...

Városiak, miért szerettek egymás hegyén-hátán lakni?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy így nagyon kényelmetlen lesz az élet hosszú távon?

2020. júl. 14. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te azt látod, hogy egymás hegyén hátán laknak, de mint mindenhol itt is vannak kivételek, amik erősítik a szabályt:)
2020. júl. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Miért gondolnám? Ott halnék meg, ha a tyúkszaros nagy semmiben kellene laknom, ahol éjszaka csak a kutyák ugatnak. Én szeretem az embereket és őszintén örülök neki, hogy nem kell a lakásom külső burkolata és egy egész kert miatt is felelnem, illetve elviselnem a faluval járó szar fizetést vagy onnan bejárnom
2020. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
errefele létezik kerítés. Gondoltál már rá? Imádok itt élni
2020. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%

Mire gondolsz hogy "egymás hegyén-hátán élni"?

Arra hogy 40 m2-es lakásban él egy 4 tagú család?

Arra hogy panelben a szomszédtól csak egy papírvékony fal választ el és minden áthallatszódik?

Arra hogy egymást érik a társasházak?

2020. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy elég általánosító kérdés,nem gondolod?
2020. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi lakásunkban nincs senki más rajtunk kívül 😄 nagyon kényelmes, szép lakás. Nem vagyunk egymás hegyén-hátán. Nem egy tömegszállás. Nem zavar senki.
2020. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nincs egy kis kert rész se, panelben és társasházban is hallani amit a szomszéd csinál a falon át. Tudom kicsit provokatív a kérdés, de azt akarom tudni mit gondolnak akik ilyen helyeken laknak.
2020. júl. 14. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi számít hegyén hátán élésnek? Mi társasházban lakunk, ennek vannak előnyei is, hátrányai is. Hátrány nyilván, hogy többet hallok a szomszédokból, mintha egy kertes házban élnénk (de az van városban is, és azért ott is van szomszéd, akit hallani lehet), és mégtöbbet, mintha egy tanyán laknék.

Előny viszont, hogy a lakáson kívüli dolgokkal nem nekem kell foglalkozni, nem kell füvet nyírni, nincs gondom kerítésre, tetőre, a falak külső részeire. Munka mellett nekem ez nagy könnyebbség. De ez persze csak a társasházakra igaz, városi kertes házra nem. Viszont én nem bírnék falun élni, nekem fontos, hogy legyen minden elérhető távolságra (akár kocsi nélkül is), például nagyobb élelmiszerbolt, gyógyszertár, gyerek/felnőtt háziorvos és szakrendelések, könyvtár, ruházati boltok, könyvesboltok, okmányiroda, szórakozóhelyek, éttermek. Ja, meg a gyerekeimnek bölcsi, ovi, iskolák. A kisebbikem ovijába hozzák falubusszal a gyerekeket a környékről, én ettől is hülyét kapnék. Ha valami miatt elalszunk, és elmegy a busz, akkor nem csak szimplán elkések a munkából, hanem már be se jutok, mert a gyerek nem jut el az oviba. Délután meg háromkor begyűjtik őket és viszik haza. Én akkor még bőven otthon sem vagyok, négyig tart a munkaidőm. Persze aki autóval jár, az megoldja maga, de aki nem, az így járt, dolgozni sem tud elmenni, mert otthon kell ülnie, és várni, hogy hozzák a gyerekét akkor, amikor még simán munkaidő van. És azt sem bírnám elviselni, hogy falun, ha jobban nem is, de látásból mindenki ismer mindenkit. Itt meg ismernek azok, akikkel egy házban élek, meg azokban a boltokban az eladók, ahová gyakran járok, de az utcán járkáló random emberek nem.

2020. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Falun meg hallod, hogy a kertben, udvaron mit csinálnak.

Nekem most nem hiányzik a kert, nincs időm rendben tartani, és egy házzal több a karbantartási feladat is, pénzben is.

Egyébként városban is sok családi ház van, nemcsak társasházi lakások.

2020. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Adj 50 millát és veszek egy házat falun, nem gond! Ja kocsit is kérek, hogy be tudjak járni melózni! Oksa?
2020. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!