Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezt hogyan oldanád meg?

Ezt hogyan oldanád meg?

Figyelt kérdés

Új lakásba költöztetek. A vírus, a nyári leállás és a gyerekek miatt otthonról dolgozhatsz, a cég megengedte.


Viszont most fegyelmit kaptál. 3 fegyelmi meg kirúgás. :(


Mint kiderült, a szakmai anyagok egy része nem érkezett meg, sem a céges kézbesítő, sem a futárcég nem hozott ki mindent.

Amikor utána érdeklődtél, hogy miért, közölték, hogy a szomszédok miatt. Ők ugyanis kutyával, késsel, rendőrséggel fenyegették a civil kézbesítőket, és még azt sem engedték meg, hogy értesítőt dobjanak a ládába. Ők meg bosszúból nem telefonáltak, csak kívülre, a kapura tettek...már ha tettek, értesítőt, ami vagy leesett, vagy a szomszédok kidobták.

Igen, postafiók, de az is messzebb van ide, ráadásul van, hogy napi 3-4 küldemény jön, de van, hogy csak heti 1.



2020. júl. 22. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

"Ők meg bosszúból nem telefonáltak"


Ez perért kiált, ugyanis a céged fizeti őket.

A szomszédoknak nincs joguk a postásokat akadályozni a munkájukban.

Nem tiszta ez a történ et.

Amúgy meg óriás küldeményeket is tudsz fogadni email-ben.

Ha nem kapta meg a cég az e-mailjeidet, azt a szolgáltatód

azonnal jelzi.

Telefon is van a világon.

Nem hihető, amit írsz.

2020. júl. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

*Amikor utána érdeklődtél, hogy miért, közölték, hogy a szomszédok miatt. Ők ugyanis kutyával, késsel, rendőrséggel fenyegették a civil kézbesítőket, és még azt sem engedték meg, hogy értesítőt dobjanak a ládába. Ők meg bosszúból nem telefonáltak, csak kívülre, a kapura tettek...már ha tettek, értesítőt, ami vagy leesett, vagy a szomszédok kidobták.


Egy ilyen-az rendőrség. Alapból azonnal. Kivételt képez, ha tejelt valaki a postásnak, futár cégnél ezt nem teheted meg

2020. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

1 Ezt szerintem egyszer még valaki előadhatta, amikor még kezdetleges volt az internet-és csak postás volt. De zsebbe lett tejelve a postásnak. A hírek mindig kiderülnek.

Ez a mostani kérdés meg egy, még csak gondolati sikon való tervezgetése a kérdezőnek.

2020. júl. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem kérek több választ, mert látom már én leszek a hibás, amiért oda költöztem,, és nem ülök a kapuban 0-24-ben.

Mi nem érthető azon, hogy jön egy civil kézbesítő, azaz nem postás, és a lakók nem engedik be, vagy kizavarják?

Mindegy. Kösz a semmit.

2020. júl. 22. 18:22
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Bocs, de felnőtt ember ezt nem veszi be.

Posta, futár, és a céges kézbesítő is azért kapja a lóvét, hogy kézbesítse a küldeményt. Vagyis ha te nem veszed át, azt postafordultával (azonnal!) visszaviszik a feladónak. Ha céges a futár, akkor biztos meg is kérdezi a góré, hogy mi történt. Utána azonnal felhív téged telefonon, és te is tudsz a fenyegetésről.

A postás közfeladatot ellátó személy, a fenyegetése és a bántalmazása minősített eset, magyarul többet kap aki megteszi.

Ezen kívül minden ilyen esetet kötelező jelenteni a felettesének, gondolom a futár is.

Az is jó kérdés, hogy szigorúan bizalmas, üzleti titkot tartalmazó iratok hova lettek? Mert te ugye nem vetted át, a cég nem kapta kézhez. Ki írta alá az átvételt?

Miért nem hívott fel a futár? Nem véletlenül kell megadni a számodat. A főnököd gondolom csak tudja, nem úgy dolgozol otthonról, hogy el se érnek.

Nem ülsz a kapuban, de az feltűnne, ha a kapuban ordítozik a szomszéd, vagy a futárra ereszti a kutyát.

Miért nem tett feljelentést a futár? Ez lenne a minimum.

Szóval több sebből vérzik ez a történet.

2020. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

5 Pest megyében régen tizen sok éve, feltűnően sok volt a korrupt postás. Egy időben némely cégek, hogy kárt okozzanak lefizették a postást, hogy ne vigye ki a leveleket, ne kapja meg az illető másik cég-fuvarszámlákat mi egy s mást. Késedelembe essen, és újra be keljen kérnie-ami az adott szakmában problémás volt. Mert a jó hírt aknázta alá.

Aztán olyanról is regéltek Pest megyébe, de mondom ősrégen: hogy az adott kinézett cég emaljére álltak rá ls csak azt az emailt kapta meg az adott cég, amit a konkurencia átengedett.

2020. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
*és újra be keljen kérnie, ami 45 nap késedelmet jelentett, és előlegezni volt kénytelen az ilyen cég, ami egy darabig megy, később képtelenség
2020. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ez elég hihetetlen sztori.

Senki nem hívott rendőrt, senki nem tett panaszt a cégénél, senki nem írt emailt, mert nem adtál le valami munkát...

2020. júl. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A futár helyében rendőrt hívok, ha valaki késsel fenyeget. Amúgy honnan tudod, hogy bosszúból nem hívott fel? Így az állásával játszik.

Amúgy a kérdés abszurditásától elvonatkoztatva ha nekem adnak azért írásbeli figyelmeztetést, amit önhibámon kívül nem csináltam meg, akkor az önérzetem miatt vagy azonnal felmondanék, vagy legalábbis elkezdenék munkát keresni, ha nem lenne jó pár havi tartalékom (de van, szóval felmondanék).

2020. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

De miért tettek (volna) ilyet az új szomszédok? Mert ugye új lakásba koltoztel... Annyira meg nem is ismerhetnek, illetve a futárszolgalat miért nem jelezte ezt a problémát a cégnél? Megoldást nyújthatott volna, ha telefonon szólnak a "csomag" erkezeserol, és ki tudsz érte menni.

Én nem hibaztazlak, csak hiányos a story. Szerintem.

2020. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!