Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez tényleg akkora baj?

Ez tényleg akkora baj?

Figyelt kérdés

Van egy tüneményes szomszédunk akinek néha lenyírjuk a füvet vagy hozunk a boltból pár apróságot de pénzt nem fogadunk el érte.

Apám szerint a néni kihasznál minket, szerintem meg nem.

Ha süt sütit akkor mindig hoz át nekünk is meg ad a kisfiamnak is saját termesztésű gyümölcsöt, zöldséget is.

Nem drága holmikat hozunk neki, csak cukrot, kenyeret vagy éppen lisztet ezeket is csak akkor ha az unokája éppen nincs itthon.



2020. aug. 7. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha mindenkinek jó így.
2020. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg cukik vagytok. A néninek biztos jól esik a törődés és hálából adja a kicsit is,amilye van. Ne hallgass apádra.
2020. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én erre csak annyit írnék,hogy több ilyen ember kéne mint ti és a nénike.🙂Apukád nem értem miért érzi ezt.Ez nem baj hanem egy csoda a mai világban.😉
2020. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen egymáshoz való hozzáállással sokkal szebb lenne a világ. Becsüljétek meg egymást ilyen szomszéddal, nekünk Borsodban olyan jutott, aki karddal fenyegetett. :DD
2020. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így teljesen rendjén van. Egy cukor vagy liszt nem nagy tétel, és nem is az ára a fontos, hanem a gesztus. Ráadásul az ilyen szomszéd a te portádat is figyelemmel tartja, ha ne adjh isten történik valami. Becsüljétek meg egymást.

A kihasználás ott kezdődne, ha elváráná mindezt tőletek, különösebb viszonzás nélkül.

2020. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Apádra nem tartozik, hogy kinek tesztek efféle szívességeket. Oké, elmondtad, ő így reagált, most már tanultál belőle, hogy zsugori, és nem kell neki ilyeneket elmondani.

Egyébként kizárólag az számít, hogy te (+párod) minek érzed ezt, nem az, hogy apukád vagy bárki más, aki más háztartásban él.

Egyébként szerintem is nagyobb segítség neki az, hogy nem kell fáradnia a boltba menéssel, mint az összeg, amibe kerülnek ezek.

2020. aug. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Tök jó ha manapság ilyen jó a viszonya valakinek a szomszédjával.

Nekem is van egy szomszédom akivel hasonló a kapcsolatom gyerekkorom óta.

2020. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mázlista vagy. A mi öreg néni szomszédunk egy hárpia és az alkoholista pici, 40+-os fiával lakik. Pár hete a pali a kapunk előtt ordibált, majdnem bejött egy nagy bottal mondván, hogy agyon üti a kutyánk, mert este nem tud aludni, mert állítólag vonyít a kutyánk hajnali háromkor. Ja és kihangsúlyozta, hogy ő amúgy hajnali háromkor kel, tehát ha tényleg hangos lenne a kutyánk akkor, az miért baj neki, ha állításakor akkor kel..? Ott ordibált részegen., hogy agyon kéne ütni a kutyát vagy fel kéne kötni, és majdnem bejött. És egyébként tuti hazudik a piás bánat ember, mert a kutyám kenelje a nyitott ablakom alatt van, és én érdekes módon nem hallottam, pedig én arra is felkelek, ha a szobanövény recseg a levélbontáskor. De ő állítása szerint a több méter udvarokon keresztül hallja... Az anyjáról meg ne is beszéljünk. Pár éve átjött veszekedni, hogy a macskánk átszökött hozzájuk és szétharapta a felnőtt bárányának a torkát. Amúgy akkoriban kicsi volt a macskánk, fára se tudott még mászni, és felügyelet nélkül kint sem volt az udvaron, szóval tuti nem ment át hozzá. Abba meg már nem is megyek bele, hogy egy közönséges házi macska nem tudja átharapni egy kifejlett, felnőtt bárány torkát...

Szóval, nekem csak a bolond vénasszony és alkesz fiacskája jutott, de ha nekem is egy cuki néni szomszédom lenne, hálát adnék az égnek. Meg ti kölcsönösen segítetek egymásnak, szóval nem hiszem, hogy baj lenne. Ha jó szomszéd és kedves, meg viszonozza a segítséget, akkor biztos hogy nem csak kihasznál. Például a szemben lakó idős házaspárnak nagyon szívesen segítek, mert nem idegbeteg félhülyék, hanem nagyon kedvesek, jól kijövök velük. De a közvetlen szomszédaimnak max akkor segítenék, ha mondjuk költözéshez pakolnának...

2020. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!