Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társas házban a közvetlen...

Társas házban a közvetlen szomszédok, állandóan ordibálnak, még éjszaka is, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
A lakásba néhány hónapja költöztünk be, és nagyon jó környéken található, minden a közelben van, viszonylag nyugodt, biztonságos környék, de a szomszédok szörnyűek. Valamin állandóan veszekednek, ordibálnak, még éjszaka is, a költözésnél is mindenbe bele akartak szólni. Próbáltuk velük kulturáltan megbeszélni, de semmi hatással nem volt. Szóltunk a közös képviselőnek, már a rendőrök is jártak kint, de azt mondták, hogy amíg nincs tettlegesség, addig nem csinálnak semmit. A többi szomszéd is panaszkodott már rájuk, de nem tudtunk lépni. Beköltözés előtt nem szóltak róluk, amikor költöztünk be, akkor bele akartak szólni, de megkértük őket, hogy törődjenek a saját dolgukkal. Eleinte egész csendesek voltak, csak néha ordibáltak fel éjszaka, napközben nem igazán voltunk otthon, de már egyre elviselhetetlenebb, mert mostmár éjszaka is veszekednek. Most költöztünk be nem régen és újítottuk fel a lakást ezért nem szeretnénk kiköltözni. Mivel a szomszéd lakás az övéjük őket sem lehet kiköltöztetni, és ugye megbeszélni se lehet velük, ha átmegyek szólni, akkor velem is elkezdenek veszekedni. Akivel volt ilyen az mit csinált, elköltözött, vagy valahogy másképp oldotta meg?

2020. aug. 13. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kihívtam a rendőrséget és megbüntették őket.
2020. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A csendháborítás is bűntett.
2020. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahányszor zajosak, mindig kihívni a rendöröket!

A rendörség köteles kijönni, figyelmeztetni, illetve megbüntetni öket. Ha már a sokadszor kapnak büntetést, meg fogják gondolni!

2020. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is volt ilyen. Én vettem egy marha nagy hangfalat, az ő faluk felé fordítottam és csutka hangerőn nyomattam a metált amikor aludni akartak. 1 hét alatt elkussoltak.
2020. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrséget hívd ki akár naponta sokszor.

Ha a közös képviselő elég tökös kérd meg, hogy csapja le az áramot ha randalíroznak. Nálunk megcsinálta az alkesz családdal ha nem értettek a szóból, pedig a közös képviselő egy idős néni volt.

2020. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: ez is kiváló módszer.
2020. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Saját tapasztalatom, mert évekig csináltam hasonló helyzetet, minden útat végig járva! Szóval:


A csendháborítás még mindig nem igazán rendörségi jogkör, hanem önkormányzat és birtokvédelmi eljárás!

Rendőrséget akkor érinti, ha felmerül a garázdaság, csalládon belüli erőszak, kiskorú veszélyzetetése, ilyesmi.

Persze kihivogathatjátok őket minden nap, de semmi értelme.

Ha ti is tulajdonosok vagytok, először köz.képviselő, irásban felszolítja őket a házirend betartására, ha nem javul a helyzet, akkor irány az önkormányzat és birtokvédelmi eljárás kérhető. Kimennek-vizsgálódnak-stb. Nem biztos, hogy lesz eredménye, ugyanis nehéz bizonyítani, mert nem mérnek non-stop decibelt stb. Kellemetlenséget fog okozni ugyan a szomszédotoknak hatósági eljárás, de hogy ez mennyire hat rá negativ vagy pozitiv értelemben, azt nem lehet tudni...

Ha albérlők vagytok, akkor a fent emlitettek a tulaj dolga, de ő tuti nem fog cécózni, aztmondja majd ha nem tetszik költözzetek el...


Ha van gyerek a szomszéd háztartásban, az aduász lehet, ugyanis a leghatásosabb a gyámügyi bejelentés(hatásosabb mint a rendőrség), ők ugyanis kötelesek minden gyermeket érintő bejelenteést megvizsgálni! Bizonyítékkal támasszátok alá, vegyétek fel a rendszeres kiabálást, hogy a gyermek szerintetek sérül stb stb stb.


Amúgy ha se gyerek a szomszédba és csak albérlők vagytok, akkor csak a költözés marad, nekem sem volt már választásom, pedig végig jártam az összes lehetséges utat!

2020. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mi is ugyanúgy tulajdonosok vagyunk, megvettük a lakást.

#4 Erre már én is gondoltam, de olyan vékonyak a falak, hogyha csutka hangerőn hallgatnám szerintem a többi szomszédot is zavarnám (A másik szomszédunkban van egy nagyon kedves, de rosszuk halló néni, aki az esetek 99%-ában fejhallgatóval hallgatja a tévét, de van olyan hogy csak bekapcsolja, és azt is elég jól hallják a szomszédok, de neki ha szólunk bocsánatot kér, és felveszi a fejhallgatóját és úgy nézi tovább szóval nem zavar), főleg éjszaka, ráadásul több kisgyerek is lakik a házban.

Egyébként a szomszédban nem lakik gyerek, csak egy fiatal házaspár, akik nem sokkal előttünk költöztek be a lakók szerint.

2020. aug. 13. 11:57
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor marad a birtokháborítási eljárás kezdeményezése-önkormányzat.
2020. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Soha ne akkor menj at veszekedni amikor eppen uvoltoznek, mert az csak olaj a tuzre.

Ilyen dolgokat akkor kell intezni, amikor beke van es nyugalom ... "Belam! A multkor egy kicsit hangosabbak voltatok es mostanaban tul gyakran fordul elo. Mit tudnank csinalni, hogy bekeben ellegyunk egymas mellett?"

Ha jo pillanataban kapod el az embert, talan elgondolkodik rajta. Veszekedni sosem erdemes, mert csak eldurvulnak a dolgok.

2020. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!