Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Adózik albérlet után a lakástu...

Adózik albérlet után a lakástulajdonos?

Figyelt kérdés
Kértünk számlát lakhatási támogatáshoz és erősen vonakodott számlát adni a tulajdonos. Emiatt gondolkodtam el a kérdésen
2020. aug. 17. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Jelentsd be, aztán kész
2020. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha adott számlát, akkor most már muszáj adóznia.
2020. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Adózhat akkor is, ha nem ad számlát.
2020. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Mi is hasonló cipőben járunk.


Barátnőmnek kell a lakhatási támogatáshoz ELTEn a bérleti szerződést felmutatnia, hogy lakást bérel.


A kiadásnál az ingatlanos és tulajdonos elmondta, hogy feketén akarnák kiadni, így nem jelentkezhetünk be stb...


Megkérdeztük ezt az ELTÉs szoctomot és az ingatlanos azt mondta, hogy az simán megoldható, mert az ELTE nincs kapcsolatban a Navval és attól hogy bemutatjuk a bérletiszerődést, hírtelen nem fog kiderülni hogy feketén vesszük ki.


Szóval mi rendben vagyok ezzel.

2020. aug. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az illetö számlaképes, akkor tud adni számlát. Ha nem az, akkor max valamiféle nyugtát tud adni, hogy fizettél, és szerintem ennek plusz a bérleti szerzödésnek elégnek kell lennie. Ha ilyen sincs, akkor az illetö feketén adja ki, az pedig egy nav ellenörzés esetén mindkét félnek pénzbe fog kerülni.
2020. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem tud számlát adni, még adózhat utána.

Számlát pedig csak számlaképes ember tud adni. Akinek más vállalkozása nincsen, nem reális igény, hogy egy lakásbérlés miatt ezt elintézze magának.

2020. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem ad számlát, átadás-átvételt írunk. Amúgy a mi tulajunk adózik.
2020. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt szeretném még kérdezni, hogy abban az esetben kell adózni ha közjegyzős szerződést írtunk?

Mert eddig azt gondoltam ez a kettő valamilyen szinten ok-okozat és összefügg.

De ha nekünk van közjegyzős szerződésünk és ő nem adózik akkor ez..hogy van?

2020. aug. 17. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha kifizette a jegyzönek a pénzt a szerzödésre, meg ezzel hivatalossá tette a kiadást, akkor kell, hogy adózzon.

A számla adással kapcsolatos vonakodást sokkal inkább annak tulajdonítanám, hogy amúgy nem számlaképes az illetö. A legtöbb föbérlö nem az.

2020. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8

Én nem értem, hogy neked miért gond, hogy adózik vagy sem?

(Nem vagyok bérlő, nem vagyok bérbeadó, csak egy könyvelő)

A lakhatási támogatáshoz szabályos, 2 tanús szerződés szükséges és a havi bérleti díj fizetéséről bizonylat, ami lehet átvételi elismervény, bankkivonat stb.

Ehhez nem kell a bérbeadónak számlaképesnek lennie.

2020. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!