Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy köszöntsem az új szomszéd...

Hogy köszöntsem az új szomszédokat?

Figyelt kérdés

Lakótelepi lakás, velünk szembe újak költöztek, és akkora gyerekeik vannak kb mint a mieink. (fél éves és pár éves) Mit szoktak mondani? Illik valamit vinni?

Igazából az emeletemen a többi lakót nem tudom hogy hívják 6 lakás van, de csak 2 lakásból ismerem látásból az ott lakókat név szerint nem ismerünk senkit.



2020. aug. 18. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg elég, ha a lépcsöházban köszönsz nekik, ha találkoztok.


De ha feltétlen személyes kapcsolatot szeretnél, akkor egy kisebb adag süteménnyel becsöngetsz, bemutatkozol, hogy XY vagy a szemben lévö lakásból, és üdvözlödöket mint új lakótársat.


Arra azonban számíthatsz, hogy nem feltétlen akarnak ök is jobban megismerni, ha nem regálnak pozitívan, akkor nem szabad eröltetni.

2020. aug. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én azt gondolnám, azért csengetnek be egy tál süteménnyel, hogy infókat szedjenek ki rólam, hogy legyen miről beszélni. Laktam panelban, egy kisebb faluként viselkednek, mindenki tud mindenkiről mindent.
2020. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem direktben sehogy, elég, ha akkor kezdtek beszélgetni, ha összefuttok a folyosón, aztán majd úgyis látod, hogy nyitottak-e a barátkozásra, vagy távolságtartóbbak.

A leírásod alapján hasonló panelban élhetsz, mint én, a lakók többségét nem ismerem személyesen, és cserélődnek is időnként, kb. 4 éve élek ott, akit jobban ismerek, azt sem direkt barátkozás céllal ismertem meg, csak eleinte köszöntünk egymásnak, aztán valamiért elkezdtünk beszélgetni, mikor összefutottunk. Van, akinek most is csak köszönök, és ennyi elég.

2020. aug. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tányér süteményes dolog inkább amcsi filmekben divat. (Attól még lehet kedves gesztus, de szerintem itthon erőltetettnek tűnhet).

Én laktam lakótelepi lakásban, nálunk az volt, hogy az új szomszéd csöngetett be, és bemutatkozott, hogy ő XY, és mostantól ők laknak mellettünk.

2020. aug. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Mivel a rendőrség leszarja a panelviszályokat, szerintem told full new jersey maffiózó stílusban: vigyél át nekik valami finom süteményt, és közöld velük, hogy örülsz, amiért ilyen barátságos szomszédok érkeztek, az előző szomszédok nagyon gorombák és hangosak voltak, ahogy a gyerekeik is, úgyhogy nekik nem sütit vittetek át és nem akkor, amikor otthon voltak.
2020. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lépcsőházi köszönés, és ennyi.
2020. aug. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Sehogy,engem még a köszönés is idegesít idegenektől.
2020. aug. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

Trabarna módra így!

pamparapatamprampam...

2020. aug. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem neked,hanam annak kell vagy illik bemutatkozni,akik újonnan érkeztek.
2020. aug. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Egy soklakásos társasházban senkinek nem KELL bemutatkozni, mert úgyis összefutnak az emberek a közös folyosón, liftben. Kertváros más. Mondjuk én több szomszédomnak nem is tudom a nevét, még postaládán is csak vezetéknév van kint többeknek, de a kutyájuk nevét tudom. :-D
2020. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!