Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az albérlő vagy a tulaj fizesse?

Az albérlő vagy a tulaj fizesse?

Figyelt kérdés

A villanykapcsoló nem működik az egyik szobában és a falban a vezetékkel lehet a probléma.

Ki fizesse a villanyszerelőt?


2020. aug. 20. 09:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A tulaj.
2020. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha a bérlő tette tönkre, akkor a bérlő. Ha eleve rossz volt, hanyagul volt bekötve (ez a valószínűbb), akkor a tulaj.
2020. aug. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a tulaj dolga. Viszont van olyan tulaj aki a felezést szokta mondani. Nekünk anno beköltözés után egy hónappal kilyukadt a bojler és napi 6x cseréltük alatta a felmosóvödröt mire kiért a szerelő, ezt felesben álltuk a tulajjal. Nem tartottam fairnek, mert nyilván nem a mi hibánk volt hogy a 100 éves bojler kilyukadt, de az ember nem áll bele ilyen vitákba a lakhatása érdekében, főleg ha tényleg jó helyen és jó áron bérli.

Szóval hivatalosan ha nem miattad ment tönkre akkor a tulaj dolga, de gyakorlatilag az van amit a tulaj mond, ha nagyon nem akarsz vele mit kezdeni max elköltözöl.

2020. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tulajé, mivel nem a bérlő a felelős azért, ha silány minőségű volt az anyag.


Tehát ha egy gyenge minőségű anyag van a lakásba, és az a minőségének megfelelően megy tönkre-sosem a bérlőé a probléma.

2020. aug. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
4+ Mondjuk egy kapcsoló nem tétel, ezt megoldja bárki, és ezért nem szól a bérlő, hanem megveszi. De ha egy harmadosztályú laminált parketta van fent, az már nem mindegy..
2020. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsoló nem de a szerelő igen. Kiszállás, munkadíj. 5 perces munkáért is simán elkérnek 10-20 ezret.

Azért ha ez ember kifizet havi 100-150ezret egy lakásért szerintem elvárható hogy ezeket a javításokat igenis a tulaj fizesse és ne legyen olyan érdektelen, hogy ráhagyja a bérlőre még ezt is aki aztán vagy kezd vele valamit vagy nem, aztán majd a zárlatos kapcsoló miatt leégeti a lakást.

2020. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Helyesen írja, aki a tulajdonossal fizettetné meg. Az ment tönkre, ami az övé, azt adta bérbe.

Más lenne a helyzet, ha láthatóan emberi beavatkozás folytán repedt meg a burkolat, részegen belecsapott stb.

Ha a falban van a probléma, akkor egyöntetűen a bérbeadó fizesse, mert így (hibásan) adta vérbe. Ez független attól, hogy bérbeadáskor még működött, de használat folytán elromlott. A tulajdonosé a hiba eltávolítása.

2020. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szerintem a tulajé

bár nem tudom mi áll a szerződésben.

Mi külföldön lakunk és évi 250€ig a mi sarunk ha ilyen van.

Jó ha szakember kell nem a mi hibánkból más.

De pl a fürdőszekrenyen levő 3 led égő közül 2 kiégett.Nekem kellett megvenni.Vagy kisebb felújitások.

Persze sose volt ebből probléma mert nem igazán volt olyan h a tulajt hivogassuk.Apróbb dolgok voltak amiket mi magunk megoldottunk.

Persze téged értelek,ha vezeték hiba én is a tulajnak szólnák.

2020. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha a tulaj üzemképesen adta a lakással ki s te elbaxtad, akkor te fizeted, ahogyan a bérelt autót is, ha összetöröd ugye...
2020. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9,

a hiba valószínűleg a FALBAN VAN! Esetleg rossz lehet az érintkezés magában a kapcsolóban, amit egy ügyesebb (nem kell villanyszerelőnek lenni, ha tudja, mi az az áramütés) ember vígan és jól megcsinál.

Kérdező, ha gondolod (ha bízol magadban), áramtalanítsd a kacsoló áramkörét a biztosítóknál, vedd le a borítóját és húzd meg a drótok végén levő csavarokat. Ott is lehet lazulás.

Mielőtt felkapcsoláskor végleg megszűnt volna világítani - voltak valamilyen pislogó, villogó jelenségek? Ha igen, akkor érintkezési hiba vagy a fentebb említett kapcsolóban, vagy a falban megszakadt a vezeték, ami vezetékcserével, netán falvéséssel jár..

2020. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!