Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen város Mulhouse, milyen...

Milyen város Mulhouse, milyen ott Elzászban az élet? Érdemes odaköltözni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy itthon milyen életszinvonalon élsz és ott mi vár.

Kellemes, biztonságos, olyan Győr méretű város.

Sokan Svájcba járnak át dolgozni, az éri meg igazán.

2020. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
23%
Ugyan miből telne ott egy lakásra?
2020. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Az utolsót nem is értem, 80 000 euróért remek lakások vannak, olcsóbb, mint Pest.

A nyaralóm árából kijönne 2.

2020. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lux morulus ***** válasza:
0%
De vagáán vagy báttya...de vagááán...Merre lakol báttya?
2020. szept. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, Magyarisztanban egy kis spekulacioval ugy fel lettek verve az, arak, hogy Nyugat-Europa legcivilizaltabb videkein lehet azert az arert ingatlant venni. 300ezer Euro egy budapesti magyar valosagert viccnek is rossz, de 100ezer Euro is, ami egy egyszobas redves garzon otthon.

Bocsanat, hogy nem a kerdesre, hanem a kommentekre reagaltam.

2020. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Nem baj, ettől függetlenül teljesen egyetértek veled. Én is azt néztem, 50 ezer euróért már lehet kapni 30 négyzetméteres garzonokat, hát Budapesten is kerülnek legalább ennyibe, de inkább többe. Ráadásul ott van 35 km-re Bázel, ami már Svájc, ott kétszer akkorák a fizetések mint Franciaországban.
2020. szept. 2. 21:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóval össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Budapesten az emberek 90%-a örül ha keres 300 ezret, kint a minimálbér 400 ezer. Ha van egy kis szerencséje az embernek, felveszik egy svájci munkahelyre, ahol mindjárt legalább nettó 800 ezer a fizetés. Mindezt úgy, hogy alacsonyabbak a lakásárak, mint Budapesten. Nem tudom, valami nagyon nincs rendben az országban.
2020. szept. 2. 21:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Budapestet, a fővárost akarod összehasonlítani egy francia kis- közepes településsel.


A hétvégi házam adtam el Velemben, közvetlenül az osztrák határ mellett, 13 millióért tavaly, 1500 négyzetméteres, gyönyörű telekkel.

20 millióból egy felújított kis házikója lehet ott bárkinek úgy, hogy Ausztriában is megkeresi a minimum félmilliót még gyári melóval is, diplomásként a 700 000- 1 milliót.

Azon a környéken nincs is olyan család, ahol legalább egy fő nem dolgozik "kint".


Szóv itthon sem csak Pest létezik, Kőszeg környékén minimum a kétszeresét, de inkább háromszorosát megkeresed a pesti fizetésednek, faluban pedig fillérekért kapsz ingatlant.

2020. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor írhattam volna Győrt is, az se sokkal olcsóbb Pestnél.
2020. szept. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!