Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerinted érdemes vitatkozni...

Szerinted érdemes vitatkozni erről hónapokkal később? Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Albérletben lakom lakótársakkal, akikkel beköltözéskor ismerkedtem meg. Eleinte négyen voltunk, két szobás lakásban, majd ketten maradtunk a lakótársammal, aki nem túl barátságos, keveset beszélünk.


Egy ideig ő rendezte a számlákat, amire odaadtam neki a részem. Mostanában arra lettem figyelmes (amikor átnéztem a számlákat, mert elég nagy kavarodásban voltunk), hogy nyáron jóval többet kért el, mint amennyit fizetnem kellett volna. Emellett tavasszal hazautaztam 1-2 hónapra, akkor pénzt hagytam neki számlákra, aminek egy részét valószínűleg zsebre tette. Kissé bánom, hogy nem szúrt szemet nekem korábban, annak ellenére, hogy elég nagy az eltérés (mintha egy hónapra kétszer fizettem volna). Mivel amúgy sem állok túl jól anyagilag, eléggé frusztrál.


Nehezen tudom megítélni, hogy vajon szándékosan "lopott meg", vagy csak ennyire figyelmetlen volt. Nem szívesen veszekednék vele így, hogy egy fedél alatt élünk, utána talán kellemetlen lenne kerügetni egymást, egyenlőre elköltözésre sincs lehetőségem.



Te hogyan kezelnéd az ilyen lakótársi konfliktusokat, volt részed hasonlóban?



2020. szept. 6. 16:45
 1/6 anonim válasza:
94%
Megemlíteném neki ha valami gyanúsnak tűnne megint.
2020. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első cél: közölni vele ezt, megbeszélni vele finoman, mi is ez. Abból megítélni hogy hazug köcsög-e, vagy csak síkhülye.

Az első cél előtt: Kitalálom, mit teszek, ha kiderül akármelyik is róla. Például, előre megtervezem hogyan költöznék el tőle, vagy hogyan húznám le őt én is majd úgy lelépni.


Én biztos nem vitatkoznék. Egy célom lenne: kideríteni, mi a szándéka, és arra reagálni. Nem egyenrangú felek vagyunk, hogy esélyt adjak neki. Azért vagyok ilyen, mert szerintem tuti lehúzott és féreg.


Nem volt még ilyen helyzetem, de iszonyatosan tönkre akarnám tenni.

2020. szept. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Említsd meg neki, hogy alighanem tévedett (és vedd elő a bizonyítékaidat). Van elismervény tőle, hogy mikor mire mennyit adtál neki? Ha nincs, akkor nagy valószínűséggel vesztes vagy.
2020. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#3 Igen, többnyire felszoktuk jegyezni a költségeket, bár nem 100%-an, viszont a nagyobb kiadásokról vannak ilyen "bizonyítékok".

2020. szept. 6. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok sikert!
2020. szept. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2020. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!