Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kérhetnek ezért több közöskölt...

Kérhetnek ezért több közösköltséget?

Figyelt kérdés

Hárman élünk a lakásba. Anyu én nővérem.

Mindannyiunknak van párja is de egyik se lakik itt. Viszont átszoktak jönni,van mikor itt is alszanak. Általába hétvégén a nyáron 1-2 alkalom a nővérem és az én barátom hétköznap is.

Az egyik szomszéd azt jelentete közösképviselőnek hogy nem 3 hanem 6 ember lakik a lakásba és ezért felemelték nekünk a közösköltséget.

Anyu beszélt a közöskepviselővel de nem akarja visszavenni a költségeket azt mondta örüljön hogy nem számlázza ki utolagosan a többletet. Van vmilyen jogszabály hogy a saját lakásba alkalmanként nem alhat ott vki,nem maradhat ebédre vqgy csak úgy egész nap nem lehet ott?


2020. szept. 7. 06:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen jogszabály. És ha én zuhanyoznék le egy nap 3x akkor azt is jelentené? Vagy azt is jelenti hogyha valaki minden este teleengedi a kádat mert forró fürdőzik zuhany helyett?


Tegyetek a közösképviselő ellen hivatalos panaszt, a szomszéd ellen pedig rágalmazásért. Ha nincs pénz ügyvédre, ha jól tudom a bíróságok szoktak ingyenes jogi tanácsadást biztosítani. Érdeklődjetek ennek utána.

2020. szept. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

60 napon belül kell birosagra vinni

[link]


Szerintem a közös költseg nem a lakok szamatol függ.

2020. szept. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Erről van szó: a lakásban lakó/alvó emberek számától a közös költség összege nem változik! Teljesen indokolatlan arra hivatkozva emelni a fizetendő összeget! Saját zsebre akar(nak) dolgozni, akár fel is jelenthetitek őket.
2020. szept. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A közös költség a lakás méretétől függ, nem a lakók számától-Esetleg, ha közös a vízóra, a vízdíjat számolhatják fejenként.
2020. szept. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A közös költség nem szokott függni a bent lakók számától, bár lehet, hogy a társasház közgyűlése dönthet másképp.

Az a jellemző, hogy a szemétdíjat a lakók számához igazítják. Ha viszont a közös költségből fizetik azt, akkor fölmerülhet, hogy hányan laknak ott.

Viszont az alkalmanként ott alvó vendéget nem lehet ebbe beleszámítani.

Az meg pláne jogellenes, hogy a szomszéd mond valamit rólatok (vagy igaz vagy nem), és ennek alapján változtatnak a ti díjatokon.

Mit tehetnek?

a) Nyilatkoztathatnak titeket - persze itt lehet hazudni is.

b) Az oda bejelentkezett személyek száma alapján szabják ki a díjat.

Én anyukád helyében megkérdeztem volna a közös képviselőt, hogy mivel tudja bizonyítani, hogy ott 6-an lakunk. Vagy mivel tudja a szomszéd bizonyítani? Az, hogy esténként lát oda bemenni másokat is, az nem bizonyíték. Beszélnék ügyvéddel, szinte biztos, hogy ha pert indítanátok, akkor megnyernétek.

Őszinte részvétem, hogy ilyen undorító emberek lakhat körülöttetek, és a hogy a közös képviselőtök is az.

2020. szept. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A vízművek már ezer évvel ezelőtt minden lakásban felszerelte a vízórát, tehát ha lakáson belül többen fürdenek, a saját számlájuk fog emelkedni, és nem a közös!!

A szemétdíjat is a szolgáltató úgy számlázza, hogy az adott ingatlantól hetente mennyi fuvart kell nekik csinálni. No most ha egy lakásban esetenként többen laknak, mint szoktak, ettől még az elszállítandó szemét nem fog annyival megemelkedni, hogy a kiszámlázott költséget növelje!

Átverés az egész! Váltsátok le az ilyen közös képviselőt!

2020. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"A szemétdíjat is a szolgáltató úgy számlázza, hogy az adott ingatlantól hetente mennyi fuvart kell nekik csinálni."


Ez igaz, de hogy a lakások között milyen arányban osztják el, azt szokták a bent lakók számától függővé tenni.

Vagyis, ha mondjuk eddig 30 lakás mindegyikében 3 ember lakott, akkor a szemetet elszállító szolgáltatónak fizetett díjat 90-nel kellett osztani, ez volt az egy főre jutó díj, és ezt szorozni a bent lakók számával, vagyis mindenkinél 3-mal. Ennyit kellett fizetni egy lakás után. Ha valahová egy negyedik ember beköltözik, akkor onnantól 91-gyel kellene osztani a díjat, és a többi lakásban 3-mal, itt meg 4-gyel kellene szorozni. Tehát 29 lakásban picit csökkenne a díj (kb. 1,1%-kal), és egy lakásban növekedne kb. 33%-kal.

2020. szept. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A társasház szervezeti és működési szabályzatát kell elolvasnod, ott van leírva hogy kell kiszámolni és a közgyűlési határozatban latod pontosan mennyi. Szoval itt sokan rosszul tudják.
2020. szept. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8-asnak igaza van! Csak attól, hogy ideiglenesen alszanak ott többen, mint normál esetben, még nem fogják a számolást módosítani. Nem tonna-számra emelkedik a szemét, ha néhány hétig pár rokon beköltözik valakihez! Ne csináljunk már úgy, mintha itt most valami oltári nagy költség-növekedésről lenne szó.
2020. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A közös költséget m2re számolják ki nem a lakók függvénye. Tegyél panaszt
2020. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!