Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Földközi-tenger országai...

A Földközi-tenger országai közül melyik olyan olcsó, mint Albánia, vagy Montenegró? Ahol nem kell félni,hogy keresztényként akár meg is ölhetik az ártatlan utazót? Tehát ahol nem borzalmas a közbiztonság? Algír,vagy Kairó úgy olvastam elég veszélyes.

Figyelt kérdés

Marokkó, Tunézia, Törökország, Libanon milyen közbiztonság és a fent említett olcsóság, viszonylagos olcsó ingatlanok, családi házak tekintetében?

Tehát ha betartja az alapvető írott és íratlan szabályokat, akkor hol nem lesz a nyaralónak, letelepedőnek problémája?

A vírus előtti (és remélhetőleg idővel vírus utáni) állapotokra kérdezek rá.



2020. szept. 11. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne keverjük már Libanont Líbiával (az előbbi Izrael és Szíria szomszédja)! Az észak-afrikai partvidéken lévő országok mind életvitel, mind biztonság szempontjából a "közepes" kategóriába sorolhatók, tehát elmaradnak az Emírségek vagy Szaúd-Arábia mögött, de fényévekkel előzik Szomáliát vagy Malit. Előbbinek oka az olaj hiánya, utóbbié pedig az európai turisták áradata. Habár a turizmus sem egységes mindenütt, mert míg Egyiptom, Tunézia és Marokkó szinte belefullad a turistákba (nyilván nem az idei nyárról beszélek), addig Líbia és Algéria jóval kevésbé számít népszerű célpontnak. Mivel a három fenti országban a turizmus gyakorlatilag 100%-ban a tenger köré összpontosul (leszámítva Egyiptom egyes terüleit, de ezekbe szervezetten viszik "le" a turistákat), így egy "ártatlan európai" aligha lesz valaha is meghurcoltatva csak azért, mert nem muszlim. Nyilván ha egyedül indul az ember útnak a délebbi területekre, az azért nem lesz életbiztosítás, és nem is feltétlenül a terrorizmus miatt, hanem a nyelvismeret és helyismeret hiánya miatt, s mivel ezen országok jelentős része puszta sivatag, amelynek veszélyeire az európai ember a legkisebb mértékben sincs felkészülve.


Nem teljesen értem, mit szeretnél megtudni. Házat vennél ezekben az országokban? Nem javaslom! Ha csak nem tudsz folyékonyan arabul, s nem vagy kész az egész családoddal felvenni a mohamedán hitet. Utaznál? Normális időkben Egyiptomban és Tunéziában lehetőségek garmadája vár, ultra all inclusive luxushotelekben, bár az is igaz, hogy ezzel semmit nem fogsz átélni az arab kultúrából.


Én nem voltam még arrafelé, de egyszer mindenképp elmennék, s mivel beszélek franciául, ezért vélhetően Tunéziára esik majd a választásom. Oda viszont semmiképp nem költöznék.


28f

2020. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a tartalmas hozzászólást, elolvastam, de két dolog nem stimmel.


1. Ki beszélt Líbiáról? Te vagy eddig (sajnos) az egyetlen hozzászóló, nem láttam senkit, aki Libanon helyett Líbiát írt volna. El nem tudom képzelni honnan vetted az Egyiptom melletti országot. Sőt Egyiptomot sem írtam, hiszen ott van: Algír és Kairó úgy tudom vásárlásra nem egy életbiztosítás. Tehát mivel én nem csak tengerpartra kívánkozom, így keresztényként nem hiszem, hogy (belső) Egyiptom jó lehetőség lenne az év másik felében történő ott élésre. Ezért Egyiptom már a kiírasban kiesett.


2. Miért nem szeretnél részben ott is élni? Pluszban emellé kifejezetten olyan országokat kértem a felsorolásban, melyek a Földközi-tenger mellett nemcsak olcsók, de biztonságosak is az év ötven százalékában történő ott élés re. Szóval ilyen olcsó, de biztonságos Földközi-tengeri országokban miért nem szeretnél pár hónapot eltölteni évente?

2020. szept. 12. 09:13
 3/3 A kérdező kommentje:

A előbb írt második bekezdésemhez:


Indiáról sem írnak kifejezetten pozitív dolgokat, azaz nem túl jókat írnak, mégis utaznak oda emberek, mégis hónapokat töltenek el ott, esetlegesen ingatlanokat is vásárolnak külföldiek, de nem esik bántódásuk, rablás lehet néhányszor, de halál ritkán.

Csak van ilyen a Földközi-tenger országai közül is, hogy olcsó, de azért élhető biztonságos?

2020. szept. 12. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!