Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A városi és falusi közti...

A városi és falusi közti "ellentét" gyakorlatilag a "Főváros vs. vidék" ellentéttel azonos?

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert szerintem nincs valódi ellentét, csupán az értékek különböznek. Igenis el kellene fogadni, hogy mindenki másfajta környezetben érzi jól magát, attól hogy neked jó ott lakni, még nem kéne a másik embert minősíteni azért, mert ő meg ott érzi jól magát.

Én pl. fővárosban élek és ezen a környéken szeretek is élni, de vannak Budapestnek is olyan részei, amelyek nekem kevésbé tetszenek. Azonban eszem ágában sincs egy vidéki embernek azt bebeszélni, hogy csak itt Pesten lehet jól élni, ahol te laksz, az élhetetlen. Egyáltalán mi a vidék? Minden, ami nem a főváros? Vagy csak a kisvárosok, falvak?

Ezeket a sztereotípiákat sem értem, hogy városban vagy falun több a bunkó, elmaradott, vagy éppen a tanult, művelt ember. Ez szerintem teljesen független attól, hogy az illető hol lakik.

Azon felül mindenkit más zavar, valaki a fűnyíróra és a flexre, valaki meg a panelházból átszűrődő zajokra allergiás.

Meg az egyéb meggyőződések, amelyeknek sokszor nincs alapjuk, minthogy a vidékiek szerint a fővárosiak lekezelőek, Pesten meg azt hiszik, hogy falun mindenki mezőgazdaságból él és népviseletben járnak.

Ezeket az előítéleteket nem lehetne végleg elhagyni?


2020. szept. 12. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség,de mivel aki kertes hazban nő fel annak teljesen más az eletmodja mint aki tarsas hazban. Alacsonyabb retegek mindenutt vannak,falun parasztok szűk latokoruek varoson sok a.proli sajnos ez van.
2020. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze hogy nagy különbségek vannak az egyes életformák között. A kérdés itt pusztán annyi, hogy emiatt is muszáj egymásra acsarkodni? Ezen a fórumon is rengeteg hozzászólás jön ebben a témában, de mindig átmegy a vita kisstílű személyeskedésekbe. Ez az "ellentét" ennyire kibékíthetetlen?
2020. szept. 12. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltad, azért írod.

Ez az, hogy te elfogadod, de a vidéki téged nem fogad el.


Te ott csak gyuttment leszel.

2020. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as: Igazad van, bár ahogy hallottam többektől, vannak zárkózottabb, kevésbé befogadó falvak, és vannak, ahol nem nézik ki az idegent annyira. Azonban kisvárosban is szoktam időnként tartózkodni (szüleim ott laknak), de az én igényeimet az nem elégíti ki, nekem ingerszegény, az ottani emberekkel viszont nincs bajom, többségüket ismerem.

Az, hogy sokat foglalkoznak az ember magánéletével, az kifejezetten zavar, engem sem érdekel a másé.

2020. szept. 12. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Na ugye,ugye..


Falun nincs magánélet.

Hiába nem foglalkozol velük, ok igen veled.

Ha más nem, kitalálnak rólad mindent.

2020. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs nagy ellentėt már ilyen téren.
2020. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!