Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon füstöl a szomszéd? Kihívhatom ezért a rendőrséget? Jogos lesz?

Figyelt kérdés

Ikerházban élünk velük, és pont a kerítés mellé építettek egy szerkezetet. Nem tudom a pontos nevét, én csak egy jó nagy csövet látok, mert magasabb, mint a kerítésünk. Apám szólt nekik szépen, csúnyán, fel is jelentette őket, de semmi változás. (ez évekkel ezelőtt volt) Apám szerint ez valami kád, amit fával kell befűteni és ott ül a gyógyvízben egész nap, a füst meg száll át.


Szürke nagy füsttenger, mintha egy gyár lenne mellettünk. Nem lehet teregetni, ablakot nyitni. Ha balakot nyitok, nincs értelme, le kell húzzam a redőnyt teljesen. Most is itt ülök a sötétben, mint valami aszociális. Az udvarra kimenni lehetetlen.



Jogos, ha kihívom a rendőröket, mikor nagyon füstöl? 1-2 órán át tuti megy, általában többször? Ha kiérnek a rendőrök és megérzik a bűzt, csak csinálnak valamit. Azt tudom, hogy hivatalból jegyzőkönyvet kell készíteniük. Még ha el is rakják egy fiókba és nem történik semmi, csak megijednek a "kéketől" egy kicsit.



Mit csináljak szerintetek? Már a kerti kutyánk is füstszagú, büdös.

Vettem a szobába egy szárítót, hogy teregetni ne kint kelljen, de szellőztetem csak muszáj, tiszta levegőt nem vehetek a Tescoban.


Helyesírésért bocsi, sötét van, nem látok minden betűt.



2020. szept. 14. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

SZERINTEM:


Ha a kéményből jön a füst, a jegyző se tud tenni semmit se.


A tűzoltóság az tud, amennyiben rendellenesen füstöl, pl. rongy, gumi vagy műanyag ég, ki kell hívni őket!


Ha csak fával tüzel és a kéménye is szabályos, a tűzoltók is tehetetlenek ellene.


NEM VAGYOK SZAKÉRTŐ, TÉVEDHETEK!

2020. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Szerintem szabályos (tűzvédelmi szempontból), a törvény előtt valszeg nem. Egy kéményszerű cuccból jön, igen. Szerintem egyszer kihívom a rendőröket. Ha ők úgy gondolják, kihívják a tűzoltókat. De utóbbira nincs szükség szerintem, igaz nem ismerem a szerkezetet. Remélem nem túzveszélyes
2020. szept. 15. 19:45
 13/21 anonim ***** válasza:

Akkor még véletlenül se hívd a tűzoltókat!!!


Csak lehetőségként mondtam, amennyiben gumit tüzelne, így meg lehetne szívatni...

2020. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Sajnos csak fát tüzel.
2020. szept. 15. 20:21
 15/21 anonim ***** válasza:
Katasztrófavédőkhöz tartozik a füstölés. Őket kell kihívni.
2020. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd nyár fele intézkedem :)
2020. okt. 24. 17:15
 17/21 anonim ***** válasza:

15 vagyok

Itt a katasztrófások oldala, érdemes megnézni

[link]

2020. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönö9m, rendes tőled :)
2020. okt. 24. 21:58
 19/21 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem megoldódik valahogy a probléma. A kutyádat azért ne hagyd kint, mert simán meg fogja mérgezni.
2020. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Télen nem lesz gond, ilyenkor nem füstöl.
2020. okt. 24. 23:04
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!