Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szemét és önző vagyok, amiért...

Szemét és önző vagyok, amiért nem megyek a temetésre?

Figyelt kérdés
Meghalt egy távoli szomszédom. Elmentem volna a temetésére, de pont akkor van, amikor nekem orvosi vizsgálatra időpontom van. Nagyon sokat vártam erre az időpontra, igy nem szeretném lemondani. A barátom szerint át kéne tetetnem az időpontot máskorra, mert szemét önzőség az, hogy nem megyek el a szomszéd temetésére.

2020. szept. 21. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Lol.


Ha annyora akarják hogy ott legyél akkor tegyék át a temetést másik időpontra.

2020. szept. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Milyen a távoli szomszéd??? Két tanya?
2020. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Aki ismeri a magyar egészségügyet, az meg fogja érteni.
2020. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Távoli szomszédod? Akkor ne csinálj belőle lelkiismereti problémát.
2020. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Távoli szomszéd temetésére minek elmenni?

A Covidra is hivatkozhatsz amúgy. Apám júniusban nem ment el a nagymamám húga férjének a temetésére, igaz ő tényleg fél és nem megy ilyen gyülekezésekre, szóval nála nem csak kifogás volt. Megmondta szépen a nagynénjének hogy ne haragudj de nem járok sehova. Pedig ő rokon volt, nemcsak egy szomszéd.

2020. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gyász időszakában sokan kiborulnak, máshogy viselkednek, mint várnánk... lehet, hogy a barátod közelebb állt az elhunythoz, mint azt te gondolod, és most azért beszél ilyeneket.

Nem tetetném át az időpontot a helyedben, törődj az egészségeddel!

Legalábbis nálunk nagyon nehéz időpontokhoz jutni.

Barátodnak - ha tényleg az - mondd meg, hogy az élők is legyenek a fontosak számára, jelen esetben te magad, ne csak a holtak.

2020. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az rosszabb lenne, ha a te temetésedet is meg kéne tartani, ha megint fél/egy évet kell várnod egy időpontra a fantasztikus eü-ben. Ez van. Ha valakinek időpontja van, úgy kell hozzá ragszkodni, mintha a szent grált fognánk a kezünkben.
2020. szept. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, hogy illene leróni a kegyeletet, azt más módon is lehet, pl. egy "Részvéttel" üdvözlőlappal a hozzátartozóknak, hogy őszinte bánatodra nem tudsz részt venni a temetésen, de fogadják részvéted és megőrzöd emlékeidben az elhunytat. Ilyet lehet kapni papírboltokban, postákon, egyes könyvesboltokban is, szóval kb. mindenhol, ahol lehet alkalmi képeslapokat, üdvözlőlapokat venni.

Vagy megkéred a barátodat, hogy vigyen egy szál/csokor fehér virágot a nevedben, a neveddel feliratozott szalaggal.

2020. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!