Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha valaki koronavírusos, nem...

Ha valaki koronavírusos, nem az egész családja van karanténban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fél órával ezelőtt csengetett be hozzám a rendőrség, hogy tudom-e a szomszéd telefonszámát, mert ellenőrizni jöttek és senki nem megy ki.

A férj koronavírusos állítólag. Nagynehezen elérték, otthon volt. A feleség viszont simán elment a kisgyerekkel vásárolni.


Nem értem. Nem az egész család van ilyenkor karanténban?


Mi értelme van a karanténnak, ha nem kerül mindenki bele, aki egy háztartásban lakik? Csak szerintem teljesen felesleges az intézkedés így?


2020. szept. 25. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
A feleség sem mehetett volna sehova.
2020. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de a lányuk iskolában van, a feleség a kisgyerekkel vásárolgat. Nekem úgymond "mindegy", csak a logikát nem értettem.
2020. szept. 25. 11:09
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Most már nem kell a családnak otthon maradni, ha valaki karanténos. Csak névszerint annak kell otthon lenni, aki karanténban van, a többiek mehetnek amerre akarnak. Semmi értelme ennek, de így van.
2020. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Amit az első ír, nem igaz. Nem kell otthon maradni a családnak. Sógorom is covidos volt, a szülei simán jöttek-mentek mindenfelé közben, pedig együtt élnek.
2020. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

De, otthon kell maradni. Egyik unoka / felnőtt korú/ fertőzött lett. Kapták az emailt, az ott élő családtagoknak is karantén 10 nap.

Akkor nem kell családtagnak, ha a karanténkötelezett csak nem tesztelt kontakt személy .

2020. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
5 Akkor ez valami vihar a biliben helyzet. Mert itt ahol én lakom a pozitívra tesztelt covidosokkal élőknek sem kell karanténban lenni, csak annak, akire rámondták, hogy covidos.
2020. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
15%
6, nem vihar a biliben, nekem is itthon kellett lennem, mikor a férjem poz lett augusztusban.
2020. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7 Most írtam, hogy itt ahol én lakom ez így van. A 4-es is ezt írta.

Te meg azt, hogy neked kellett, rendben van. De akkor szerinted ez egyértelmű helyzet?

2020. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
egyébként elég elolvasni az aktuális eljárásrendet, teljesen egyértelműen le van írva, hogy ő is 10 napos járványügyi megfigyelés alá kerül, ami nem váltható ki két negatív teszttel sem.
2020. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. A szomszéd most hívott egyébként, ő azt mondta, hogy a családnak nem kell karanténban lennie, csak a férjnek. :D
2020. szept. 25. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!