Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erre létezik értelmes megoldás...

Erre létezik értelmes megoldás a világ valamely pontján? (kutyás ügy)

Figyelt kérdés
Bp. közepén lakom. Az utcán semmi zöld rész. Beton van házfaltól házfalig. Kutyásból viszont rengeteg van itt. A problémám, hogy a dögjeik (már bocsánat!) végig hugyozzák a járdát, ahonnan a pisi nem tud elfolyni sehová, hanem szépen odaszárad. Miután három lépésenként kutyapisi van reggelente, (nem túlzok, tényleg!) nagyon büdös az utca. A közelben van egy iskola is. Minden reggel látom, ahogy viszik az elsős gyerekeket, akik kb. derékig érnek nekem, ezen a hugyos járdán. Kétlem hogy csak az én szemem szúrja. Elvileg a kutya egy idomítható állat. Nem lehet megtanítani, hogy betonra ne vizeljen? 5 perc sétára van a legközelebbi kutyafuttató, de amúgy kettő is van a környéken. Értem én, hogy ez nincs büntetve, meg örüljünk, hogy a szart összeszedik (bár néha azt se), de mégis! Más nagyvárosokban találtak már erre megoldást?

2020. szept. 25. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Normális városokban mossák a járdát is.
2020. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Itt is mossák, de nem sok haszna van ha félnaponta hugyozzák össze.
2020. szept. 25. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Budapest belvarosaban minden ejjel/reggel mossak a jardat.....
2020. szept. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
minden tiszteletem érte a köztereseknek, de sajnos durva a helyzet.
2020. szept. 25. 23:42
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor nem magasnyomásúval vagy fertőtlenítővel mossák. Írj nekik hogy ez nem jó ha már maguktól nem jönnek rá. Ne a kutyasoktol várd mert ugy is csak felháborodásosat a vége.
2020. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Ahol én lakom (Bp. belvárosa), ott ezt emberek csinálják.
2020. szept. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MolotovPunk ***** válasza:
10%
Normális országokban sok pénzzel büntetik azt,ha valakinek a kutyája fűbe,vagy járdára ürít.Közterület felügyelő elvileg büntethetne itt is ilyenért,de ez az ország Balkán,nem Ausztria.Fejlettebb kulturáltabb országokban annak nem is lehet kutyája,akinek nincs rá jogosítványa.
2020. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%

Jogos a kérdés. Korrekt választ adni sajnos nem tudok, mert nem laktam még kutyával hasonló helyen, de felteszek ennek kapcsán egy másik kérdést.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__10716871-nem..

2020. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 MolotovPunk ***** válasza:
21%
Sajnos Magyarországon sokan nem használják a kutyafuttatót.Hiába van normálisan megcsinálva,elkerítve.Inkább beviszik a kutyájukat olyan parkba,ahol ki van írva nagy betűkkel,hogy tilos kutyát bevinni.Bécsben,ha valaki ilyet csinál,komoly büntetést kap a kutya gazdája.Érdekes módon én ott egy járdát nem láttam,ami pisis vagy ürülékes lett volna.Pesten viszont sajnos sokat.
2020. szept. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

#9

Persze, mert Bécsben dugót tesznek a kutya fenekébe a pöcsére csomót kötnek és a futtatóban meg kioldozzák! A bécsi kutyák meg még véletlenül sem emelik meg a lábukat valami izgalmas szagra!

2020. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!