Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol jobb élni Budapesten vagy...

Hol jobb élni Budapesten vagy vidéken?

Figyelt kérdés
2020. okt. 1. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Győr-Moson-Sopron megyében lakom.


Itt van a végzettségemnrk megfelelő munka, nyugis a környék, az agglomerációban fekvő falvakból is kényelmesen be lehet járni, az ingatlanárak alacsonyabbak. Én jobban szeretek itt, de van amikor bizonyos dolgokat Pesten célszerűbb intézni.


Példa speciális autóproblémák, bizonyos bevásárlások, specializált boltok, pörgősebb bulik stb.


De nekem egyértelműen vidék.

2020. okt. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Budapest mellett szól, hogy általánosságban közel vagy legalábbis közelebb vagy mindenhez, mint vidéken.

Viszont vidéken a levegő minősége sokkal jobb.

Továbbmenve pedig: a falukban pedig mindenki ismer mindenkit. :)

2020. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
68%
A szavazatom lemaradt: vidék!
2020. okt. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csakis videken. De sok pesti nem igy van vele.
2020. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 tom ocean válasza:
100%
A válasz, attól függ kinek, és attól is mi számít jónak. Aki szereti a pezsgő életet, gyakran jár szórakozni, pub-okba, színházba, nem igényli a kertes házat, annak inkább való egy belvárosi lakás (V-VI-VII kerületben)de Budapest is sok arcú,rengeteg olyan része van, pl 16. kerület ami gyakorlatilag egy kisvárosi hangulatot idéz és ha akarod, ugyanúgy részese lehetsz a belváros adta lehetőségeknek/szolgáltatásoknak. Budapesten nagyobb eséllyel találsz magadnak munkát, szerelmet, mivel nagyobb tóból tudsz halászni. Természetesen az albérletárakban és lakás/házárakban ez mind meglátszik. Szerintem összegezve: ha a boldogságot keresed, egy kis faluban kisebb eséllyel jönnek be a számításaid, mint BP-n, mivel itt nagyobb eséllyel találsz olyan dolgokat, embereket, amik hozzád hasonlóak.
2020. okt. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kriszpo ***** válasza:
100%

Vidéken. Ha nagyon muszáj, akkor Bp-hez közel, de inkább nem.

De kis faluban sem.

A legjobb az arany középút, egy olyan helyen ahol minden megvan: munkahely,

boltok, szolgáltatások, szórakozás, természet...

2020. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Budapesten is meg van a természet, csak egy kisebb vagyon az ilyen környék, erdőszéli ház, budai hegyek stb.
2020. okt. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kriszpo ***** válasza:

17-es: Ezért nem költöznék oda. Egyébként nem állítottam, hogy BP-en nincs zöld övezet. Amit írtam, összességében kell figyelembe venni.

Szokott lenni valamilyen tanulmány az ország, illetve világ legélhetőbb városairól. Ezeken szoktam nevetni nem kicsit.

Azt már csak halkan jegyezném meg: Nem rég BP-en jártam hivatalos ügyben és több emberrel is kapcsolatban kerültem. Volt egy hölgy, aki nemrég költözött BP-re, ő azt állította, hogy BP-en az üzletekben (nem mindegyikben) tiszta idegbetegek és bunkók az eladók, szemben a vidéki (nagyváros, kisváros, falu) boltokkal. Az emberek pedig nagyon feszültek.

2020. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én soha nem költöznék Budapestre, de még a nagyobb megyeszékhelyek is taszítanak hosszú távon.


Én Kisvárdán élek, megfelelő az állásom, jó a fizetésem, semmi nem hiányzik nekem, amit egy nagyobb hely adhatna.

2020. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!