Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elítélendő dolog lenne ha...

Elítélendő dolog lenne ha kiköltöznék Romániába és ott is dolgoznék?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem, egyszerűen tetszik a román nyelv, megfogalmazhatatlan számomra miért, pedig magyarként ismerve a történelmet soha nem gondoltam volna , hogy ez fog kavarogni a fejembe.


Most láttam egy román rendszámos autót azt odamentem beszélni azzal a 5 szóval amit tudok, aztán mondta, hogy nem tud románul vagyis tud, de nem akar utálja őket a biztosítás miatt van román rendszáma meg itt nem kell fizetni a parkolásért mert nem büntetik meg.


Tegnap tescoba mögöttem román munkások voltak, mondtam nekik, hogy menjenek elém nyugodtan. Angolul, hogy " we go in front of me" mondták, hogy multcimei ( románul köszi asszem) nos aztán mondtam, hogy salut azaz szia. Erre meg láttam jól esett nekik.


Nem tudom mi ez a román fétis nálam. Haverom azt mondta, hogy addig csinálom ezt amíg meg nem vernek.


2020. okt. 3. 14:57
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Hát mondjuk az az angol szöveg nem volt a legpontosabb 😄 Egyébként nem elítélendő. Nem is értem a kérdésed. Semmivel sem vagy másabb mint akik Kínába, Olaszba vagy éppen Kanadába vágynak amiatt mert szeretik az országot.
2020. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
sosem fogom érteni mi a baj a románokkal!!!
2020. okt. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Nem,nem elitelendo.


Bar szamomra furcsa,miert romaniaba akarsz koltozni.

Helyedben inkabb Nyugatra koltoznek.

2020. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Jó, hát nehezen megy a nyelvtanulás. :D de meg merek szólalni. Múltkor a sock -zokni helyett suck -valami intim szó-t mondtam videóhívásba. :D
2020. okt. 3. 15:51
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Ha én azt mondom, hogy elitélendő, akkor miattam nem költözöl ki? Őszinte leszek, senkit nem érdekel, és nem rosszindulatból mondom.
2020. okt. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként ez a magyar-román ellentét nagyrészt politikai jellegű, a politikusok szítják az emberek között, hogy ellenségképet kreáljanak, és főleg Romániában működik ez a magyarok ellen (az ellenségkép kreálása nagyon régi politikai trükk). Ugyanis a románokban megvan a félelem, hogy visszavesszük Erdélyt. És ha rosszul megy valami a románoknál, akkor a kormány azt mondja, hogy a magyarok miatt van, és máris ráhárították valakire a felelősséget... Az a baj, hogy ebben a kommunikációban generációk nőnek fel, akik számára természetes, hogy a magyarok az ő ellenségeik. Sokan nem is láttak még magyart, de már egyből negatív véleményük van rólunk, ha meghallják a "magyar" szót.


A valóságban azonban azokban a falvakban, ahol vegyes román-magyar lakosság él, sok helyen láttam (sokszor jártam Erdélyben), hogy kevert családok vannak, és jól megférnek egymással magyarok és románok. Azt is láttam, hogy a román emberek vidámak és életszeretőek, igaz, hogy rendetlenek és szétszórtak, de sokkal kevesebbet problémáznak, mint a magyarok. Igazi balkáni mentalitású nép. Pl. amikor egyszer egy vegyes család vendége voltam, a román nagymama egyből magához ölelt, amikor meglátott, és össze-vissza puszilt, pedig még soha nem találkoztunk. A faluban a poros utcán játszanak a gyerekek a homokban, az öregek kint ülnek a házuk előtt a padon, a közösségi élet odakint zajlik. A magyaroknál meg azt se tudod, ki a szomszédod...


Ugyanakkor a magyarellenesség erősen jelen van náluk, sokszor van, hogy ha meghallanak utcán magyarul beszélni, akkor fintorogva néznek rám, mint valami leprásra. Egyszer boltban a biztonsági őr csak azért pakoltatta ki a táskámat, és kezelt úgy, mint egy rablót, mert meghallotta, hogy magyar vagyok. És még sorolhatnám ezeket, magyarként az a helyzet, hogy ezzel mindenki biztosan fog találkozni, ha román-lakta vidékekre látogat. Magyarországon ilyet egy román soha nem fog átélni, csak azért, mert román...

2020. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Igen, itthon a balosok tolják a románozást, van egy DK-s ismerősöm utál mert én mondtam, hogy semmi bajom a románokkal. Erdélyi magyarokat is utalja mert Orbánra szavaznak.. most ezért utálni valakit..


Nekem BMW-m lenne akkor a Audisokat utálni kéne? Én a bűnözőket utálom pl.

2020. okt. 3. 16:03
 8/30 anonim ***** válasza:
71%

"Erdélyi magyarokat is utalja mert Orbánra szavaznak.. most ezért utálni valakit.." bar en utalni nem utalom oket, de sok erdelyi ismerosom "elszolta" magat ( szerintem csak dicsekedni akartak.) Hogy o szavazott a magyar valasztason. Azt se titkolta el,hogy kire szavazott,de most oszinten,ha egy masik allampolgar,aki nem is itt el, nem itt adozik az miert szavazhat?

Hirtelen nem tudok masik olyan orszagot mondani ahol ez igy van. (Mo.n kivul)

(Btw sajnos ilyenkor megbelyegzik azokat is,akik nem szavaztak,de hat erre mar kevesen gondolnak...)

2020. okt. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
44%

Amikor Angliában éltem olyan szerelmes voltam egy román lányba, hogy majdnem odakoltoztem Bukarestbe, mert haza akart menni Angliából.

Aldom az eget, hogy nem mentem ki, próbáltam utana járni a dolgoknak, csak penzkidobas lett volna. Egyébként olyan mint Magyarországon sima angol tudással lehetetlen elhelyezkedni. Talán Erdélyt beprobalhatod ahol talán találszagyar vállalkozásokat, de karpatokon túl ne gondolkozz!

2020. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én a legkevésbé sem ítélnélek el pl, részemről nincs olyan hogy egy népet utálni mert csak, minden ember más és más, és csak az számít, nem ítélek előre.
2020. okt. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!