Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Túlparázom a dolgot, hogy a...

Túlparázom a dolgot, hogy a szomszédok bármikor bejöhetnek a lakásba?

Figyelt kérdés

Ideiglenesen egy olyan lakásban lakom, ami egy külföldi családé. Nem kell fizetnem nekik semmit, csak a fogyasztást.

A szomszédban keresztszüleimék laknak és egy idősebb házaspár. A házaspár tartja a kapcsolatot a lakástulajdonosokkal, náluk van kulcs, ők tudják, hogy mi hogy van a lakással. Szoktak is bejárni, pl ruhát itt teregetik ki, keresztanyukám is ezt a sütőt használja ha nagy ritkán süt.


Na már most, én kb 2 hete lakom itt, a szomszédok tegnap jöttek haza, keresztszüleim meg épp elmentek szabadságolni.


Én este, bár nem szoktam, bennehagytam az ajtóban a kulcsot, simán eszembe jutott, hogy éjjel bejöhetnek, vagy bármi... Erre reggel arra ébredek, hogy csenget a szomszéd, hogy valamit innen el kell vigyen mert jött a nemtudomki, itt van pár dolga. Mondom persze, vigye. És hozzátette, hogy egyébként BEJÖTT VOLNA MAGÁTÓL (nála is volt a pótkulcs), csakhát benne volt a kulcs a zárban. Nem mondtam erre semmit, hálát adtam az égnek, hogy bennehagytam... Engem eléggé zavar, hogy ők ilyen bejáró háznak gondolják a lakást. Már előre félek mi lesz mikor el kell mennem valamiért. Akkor csak simán bejönnek, hogy pl leszedjék a hetek óta ott álló ruhákat a ruhaszárítóról?

Nem zavar, hogy be kell jöjjenek ezért-azért, de legyen arra tekintettel, hogy most ez az én otthonom, asszerint akarjanak bejönni, ne úgy mint ha ez a raktáruk lenne...



2020. okt. 7. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Beszéld meg a tulajjal ezt a dolgot, ő pedig rendezze a szomszéddal. Vegyék tudomásul, hogy te ott laksz, innentől már nem lesz raktár, meg teregető. Legközelebb szex közben nyitnak rád vagy mi? A keresztszülőkkel meg te beszélj, ha kell vmi telefonáljanak, aztán odaadod.

Ha nem tetszik nekik kérdezd meg, hogy milyen lenne, ha te játkálnál át véletlenszerű időpontokban.

2020. okt. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én sem örülnék annak, ha a szomszédaim "csak" úgy ki-be járkálnának, de szerencsére nem is teszik.

Jóban vagyunk a szomszédainkkal, soha semmi vita nem volt.

2020. okt. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Elsőnek igaza van. Ezt tisztázd velük hogy innentől kezdve nincs bejárkálás, meg tárolás, meg sütögetés, mert te ott laksz fizeted a rezsit, szóval nincs bemászkálás.
2020. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is beszéld meg, akár a tulajjal akár velük.

de normálisan.

kérd meg a nőt, hogy ne akármikor meg kopogjon, neked ez a privát szférád.-..

ha nem értenek belőle, én simán, ha hallom, hogy jönnek, valami zavarba ejtőbe kezdenék, pl fehérneműs takarítás, szexelés...az nem érdekelne, mit mondanak rólam

2020. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor ezek szerint mégsem én tolom túl a dolgot. :D


Keresztszüleimmel nincs gond, szoros a kapcsolat, minden este náluk vacsorázom, együtt megyünk ide-oda.

Ők a szomszédokkal jóban vannak, így nagyon óvatosan kell elintéznem a dolgot, hogy nehogy a sértődés miatt keresztszüleim járjanak rosszul...


Arra gondoltam, hogy megvárom a következő alkalmat mikor jönnének (ha meg nem vagyok itthon, akkor reménykedem, hogy észreveszem ha lesz valami változás), és akkor megkérem őket, hogy akkor jöjjenek mikor itthon vagyok, és csengessenek.

2020. okt. 7. 10:13
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező!

Nagyon kényes a helyzeted!

Ingyen használod a lakást, tehát ez nem a szokásos bérlő-tulajdonos közötti üzleti kapcsolat.

Ha még ráadásul keresztanyád a te jóváhagyásoddal járkál be, és ők jóban vannak a szomszéddal, akkor ez majdnem olyan, mintha egyetlen nagy közös lakásban laknátok. :-)))


Szerintem tedd mérlegre: amit spórolsz azon, hogy nincs bérleti díj, megéri-e, hogy így élj. Mennyire zavar ez téged, és mennyire lenne nehéz piaci alapon bérleti díjat fizetni valakinek.

Természetesen megpróbálhatod, hogy szólsz a tulajnak, hogy szóljanak a szomszédoknak. A szomszédok rokonai a tulajnak? Ha nem, akkor nyilván csak azért van kulcsuk, mert azelőtt üresen állt a lakás, és ha mondjuk csőtörés lenne, valaki gyorsan be tudjon menni, ne kelljen szétverni az ajtót. De mondjuk már az is pofátlanság, hogy az üres lakásba bejártak teregetni. Ha meg már bérlő is van, még inkább. Lehet, hogy a tulaj erről nem is tud, és ő is rossz néven venné, ha megtudná. Szóval a tulajon keresztül kéne jelezned a problémádat.

A megsértődés szinte borítékolható, ez teljesen reális aggodalmad. Az más kérdés, hogy ettől még neked van igazad. Azon csodálkozom, hogy keresztszüleid normálisnak tartják, hogy idegenek bejárkálnak a bérleményedbe, meg oda teregetnek?


Ez az egész olyan hülye helyzet emberi viszonyok szempontjából, hogy én keresgélni kezdenék egy másik bérleményt, ahol a piaci bérleti díjat megfizetem, de természetes lesz, hogy nem járkál be oda senki más.

2020. okt. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyrészt keresztanyám semmilyen körülmények között nem szokott hozzám csak úgy bejárkálni. Ő nem használja semmire a lakást jelenleg, ezelőtt is ritkán ha meg kellett sütni valamit, akkor elkérte a szomszédtól a kulcsot és bejött. Most minden alkalommal csenget.


Egyedül a szomszéd házaspár rendelkezik a lakás fölött, ők beszélték meg a tulajjal is az ittlétemet, ami kb 2,5 hónap. Már volt rá példa, hogy keresztanyám édesanyja télre idejött hónapokig lakni (hogy ne otthon legyen egyedül a falusi házban), akkor nem tudom, hogy hogyan viszonyultak a lakáshoz a szomszédok, mindenesetre az biztos, hogy mikor nem lakik benne senki, akkor raktárnak használják. Engem csak az lepett meg, hogy reggel simán bejött volna a szomszéd bá' a saját kulcsával, teljesen függetlenül attól, hogy én otthon vagyok-e, vagy épp 1 szál bugyiban jövök ki a fürdőből...

Mivel közelibb a viszony a szomszédokkal (mondom, jóban vannak a keresztszüleimmel, közös nyaralás is volt már), és mivel a tulaj nem is magyar (finn vagy norvég), és én egy árva szót nem beszéltem, szerintem fura lenne becsengetni a szomszédhoz, hogy adja már meg a tulaj elérhetőségét... A tulaj eléggé leszrja a dolgokat, látjátok bérleti díjat se kell fizetnem.

2020. okt. 7. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja, nem is tudod a tulaj elérhetőségét?

Hát igen, ebben a helyzetben a szomszédok nagyon magukénak érzik a lakást, és ebben a tulajdonos sem fogja őket gátolni.

2020. okt. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk már ezt, hogy nem fizet érte +díjat.

Ha még ő kapna pénzt, hogy ott lakjon, ezek akkor is megalázóak.

De az idősek nem igazán fogják fel, hogy ma már ez más, hogy nem 4 generácó él együtt,s és látnak be mindenhova..sose laktak egyedül, hogy eszükbe jusson, lehetsz egy szál bugyiban is egyedül

2020. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez a helyzet. Nyilván megváltozott a lakás helyzete, hisz egy ember magánszférája lett, csak gáz, hogy ezt velük tudatni kell, és még mindig sajátjuknak tekintik a helyet...
2020. okt. 7. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!