Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
73%

18 Szerinted csak ettől lehet tüdőrákot kapni? Minden egyes ember csak és kizárólag emiatt kap tüdőrákot?


Akkor másképp kérdezem. Te kiirtanál minden embert, aki szegény és még tüzifára sincs pénze? Ha te kerülnél ilyen helyzetbe, akkor te inkább megfagynál?

2020. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
100%

#13: És mennyi a kiépítése?

Én napraforgóbrikettel fűtök. A 2008-as válság padlóra küldött, most állok talpra, még kb egy év, mire letudom a tartozásaimat. KHR listán vagyok, hitelt nem kapnék, megtakarításom nincs.

Napraforgóbrikettel havi 30-40 ezerből felfűtöm a házat.

Kérlek, javasolj egy olyan környezetbarát módszert, ahol ugyanennyi fedezi a fűtés költségét, beleértve a rendszer kiépítését is.

Segítségedet megköszönöm, nekem is könnyebbség lenne, ha nem kellene állandóan begyújtani, és reggelente nem lenne hideg a házban.

Főleg a kiépítési lehetőségek érdemelnének, önerő, és hitel felvétele nélkül.

2020. okt. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 A kérdező kommentje:

"Ha te kerülnél ilyen helyzetbe, akkor te inkább megfagynál?"


Nem kerülnék ilyen helyzetbe, de ha mégis, akkor inkább igen.

2020. okt. 8. 23:02
 24/83 anonim ***** válasza:
93%

23 Úgy tudtam, hogy ezzel jössz majd, hogy te nem kerülsz ilyen helyzetbe.


KÁR. Ne a meleg szobából okoskodj, akkor kapcsold le a fűtést a legnagyobb téli fagyban, aztán nem lesz gondod a tüdőrákkal. Okádék alak vagy.

2020. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:

"KÁR. Ne a meleg szobából okoskodj, akkor kapcsold le a fűtést a legnagyobb téli fagyban, aztán nem lesz gondod a tüdőrákkal. Okádék alak vagy."


A hozzászólás téged minősít. Egyébként keményen megdolgozom azért, hogy ne kelljen hideg szobában fagyoskodnom és még a környezetet se szennyezzem. Mindenki előtt ott a lehetőség.

2020. okt. 8. 23:09
 26/83 anonim ***** válasza:
92%
25 Hála az égnek nekem sem kell fagyoskodnom. Ettől még beláthatom azt, hogy irreális az ötletelésed, valamint azt is, hogy egy burokban élő, nulla empátiával rendelkező alak vagy. A korlátoltságod az, ami téged minősít. Nagyon remélem hogy kerülsz még olyan helyzetben, amikor kiszolgáltatott vagy és a magadfajták a halálodat kívánják emiatt. Mert te is ezt teszed.
2020. okt. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
92%

Én eddig nem akartam rosszat kívánni a kérdezőnek, de az ő stílusa és hozzáállása sokkal rosszabb, mint a válaszolóké.

A túlélés egy belső ösztön, ha fáznál azon lennél, hogy végre felmelegedhess, hidd el nem a környezettudatosság érdekelne!(amiért ezeregy másfele módon tehetsz!)

Hidegben az ember elaludni nem tud, beteg lesz stb, valóban meg is halhat és te komolyan azt mondod inkább nem fűtenél fával? Ez nevetséges és egyszerűen nem igaz- csak te tényleg elképzelni sem tudod.

Csak nem értem, hogy akkor miért tettél ki egy ilyen kérdést...

2020. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
100%

A fával fűtés korántsem annyira elmaradott dolog, mint amennyire a kérdező gondolja...

Nem csak a segélyből élők fűtenek így hanem még diplomások is (igen, nem csak szakmunkások, bár azzal sincs semmi gond).

2020. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
90%

Én már csak félve jegyzem meg, hogy a fa megújuló energiaforrás és a fával fűtés karbonsemleges. Mondjuk ehhez nyilván a felelős erdőgazdálkodás kell, de az Európában már több évtizede megoldott.

A földgáz pedig se nem megújuló, se nem karbonsemleges. A klímával fűtés sem, legalábbis én nem tudok olyan országról, aminek az energiamixe lehetővé tenne ilyen kijelentést.

2020. okt. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
56%

Engem is zavar a füst, télen alig lehet tőle megmaradni itt felénk, szóval tényleg jobb lenne lassan átállni, ehhez mondjuk támogatásokat adni.

A szemét égetésével kapcsolatban egyetértek veled. Ismerősök között is látom hogy dobálják rá a tűzre, és nem azért, mert különben nem tudnának mivel fűteni, egyszerűen csak szarnak rá.

2020. okt. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!